1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шум на срце

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од EMILI1999, 13 февруари 2013.

 1. EMILI1999

  EMILI1999 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2012
  Пораки:
  377
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Женски
  Значи вака за темава ја послушав hrcace...и имам еден проблем!
  Пред една година ми најдоа шум на срце ама не ми било ништо страшно е сега ми рекоа дека не требам да се заморувам многу...
  Ама јас денес на физичко играв со другарка одбојка и се заморив и почна да ми се врти и никако не можев да дишам едноставно се гушев!
  И што е најлошо ова не ми е првпат исто така гога се качувам по скали многу се задишувам...
  Однапред ви благодарам!
  А во последно време од ден на ден се чуствувам исцрпено едвај се држам.
  Ако има ваква тема ставете клуч.
   
  На hrcace му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Jule.Sk

  Jule.Sk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  1.314
  Допаѓања:
  734
  Пол:
  Женски
  еве ти имаш ваква тема zdravstveni-problemi/sum-na-srce-shum-na-srce-t3975/
   
 3. Nana19

  Nana19 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  2.745
  и мене како мала ми имат кажано на доктор дека имам шум на срце понекогаш имам некои потешкотии тешко дишење прекумерно лупање на срцето и сл но никогаш не отидов на кардиолог на преглед ми е страв