1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

дали сте ЗА или ПРОТИВ куЌните помоШниЧки?

Дискусија во 'Канта' започната од Marigold, 6 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Marigold

    Marigold Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    дали сте ЗА или ПРОТИВ куќните помошнички? Што мислите на оваа тема ме интересираат ваШите искуства
     
  2. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Јас сум ПРОТИВ. Додека моите две раце ми функционираат, сама ќе си го средувам својот дом и тоа со задоволство. Не сакам ниту туѓ човек да ми се меша дома, ниту туѓи навики на средување да трпам, си сакам онака како што јас си средувам и не сакам мешање. :)

    За мене ова е крајно непотребна работа (поготово во Македонија) и освен ако не си деловна жена која не се врти дома и постојано е со обврски, не гледам причина за куќна помошничка. Но, секој со својот есап. :)
     
  3. Marigold

    Marigold Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Mislam deka im potrebno na tie sto se skoro cel den na rabota i nemaat vreme.
     
  4. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.954
    Допаѓања:
    20.851
    Од сегашна перспектива кога сум слободна без некои поголеми обврски,сметам дека не би примила чистачка дома.Можам самата да си средувам и чистам.И онака сум деталист и педантерија невидена,па сигурно ќе морам да одам со крпа по неа. Секој ден може да се средува по една соба. За понатаму што ќе мислам незнам,сега сеуште сум на овој памет.
     
  5. Marigold

    Marigold Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Navistina mi e potrebno mislenje od nekoj sto veke imal vakva pomos dokolku znaete i nekoj vas poblizok sto veke imal vakvo iskustvo bi sakala da go spodelite so mene
     
  6. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    Зошто ти е потребно нашето мислење? Земи си помошничка и готово, ако ти е потребна, потребна ти е.
     
  7. Marigold

    Marigold Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2014
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ova bese malku drsko, jas prasav za mislenje a ako ne si zainteresirana nemoras vaka drsko da odgovas
     
  8. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.