babylove овошни кашички

дали сте ЗА или ПРОТИВ куЌните помоШниЧки?

Дискусија во 'Канта' започната од Marigold, 6 април 2014.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Marigold

  Marigold Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  дали сте ЗА или ПРОТИВ куќните помошнички? Што мислите на оваа тема ме интересираат ваШите искуства
   
 2. Lovely93

  Lovely93 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2013
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  2.011
  Пол:
  Женски
  Јас сум ПРОТИВ. Додека моите две раце ми функционираат, сама ќе си го средувам својот дом и тоа со задоволство. Не сакам ниту туѓ човек да ми се меша дома, ниту туѓи навики на средување да трпам, си сакам онака како што јас си средувам и не сакам мешање. :)

  За мене ова е крајно непотребна работа (поготово во Македонија) и освен ако не си деловна жена која не се врти дома и постојано е со обврски, не гледам причина за куќна помошничка. Но, секој со својот есап. :)
   
 3. Marigold

  Marigold Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Mislam deka im potrebno na tie sto se skoro cel den na rabota i nemaat vreme.
   
 4. hello-kitty.90

  hello-kitty.90 Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  2.051
  Допаѓања:
  7.366
  Од сегашна перспектива кога сум слободна без некои поголеми обврски,сметам дека не би примила чистачка дома.Можам самата да си средувам и чистам.И онака сум деталист и педантерија невидена,па сигурно ќе морам да одам со крпа по неа. Секој ден може да се средува по една соба. За понатаму што ќе мислам незнам,сега сеуште сум на овој памет.
   
 5. Marigold

  Marigold Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Navistina mi e potrebno mislenje od nekoj sto veke imal vakva pomos dokolku znaete i nekoj vas poblizok sto veke imal vakvo iskustvo bi sakala da go spodelite so mene
   
 6. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  4.382
  Допаѓања:
  34.886
  Зошто ти е потребно нашето мислење? Земи си помошничка и готово, ако ти е потребна, потребна ти е.
   
 7. Marigold

  Marigold Нов член

  Се зачлени на:
  6 април 2014
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ova bese malku drsko, jas prasav za mislenje a ako ne si zainteresirana nemoras vaka drsko da odgovas
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.283
  Допаѓања:
  50.004
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.