кругот секогасш се врти или сепак НЕ?

Дискусија во 'Канта' започната од 705nen, 13 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  искуства за некој што ве оставил сте пателе, поторно сте се заљувиле и одеднаш он ви се врака со животот? како пу пу не важи ај пак?
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  8.899
  Кругот секогаш се врти само во шпански серии. Во реален живот не. Факт е дека нема правда и дека ништо не е фер, и колку побрзо го прифатиш тоа, толку полесно ќе ти биде. Нормално дека има и такви примери како што ти кажа поборе, ама даааалеку од СЕКОГАШ. Не само на љубовен план, туку и школо, работа, пријателство...општо за се во животот
   
 3. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  а се уште се надевам дека ке дојде ден кога ке ми каже дека се кае и дека му е криво за се :@ :@ :@
   
 4. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  32
  во мојот живот, постојано се вртел кругот, секогаш секогаш
  .....но враќање назад исклучиво ако си 99% сигурна , зошто најчесто не вреди , поради што кога веќе еднаш со се разделил сигурно нешто не било во ред

  ..и не можам да се сложам дека животот не е фер, секогаш испаѓа дека е фер но некогаш за нешто порано некогаш покасно , но на крај сметката е секогаш чиста :* :* :*
   
 5. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  не зборам за враќање барем да го доживеам денот кога ке се извини или ке каже да се кае...
  кога ТИ си ги дочека твојте 5 минути више беше залјубена во друг?
  и колку време помина?
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.397
  Допаѓања:
  8.899
  Очигледно е дека не бараш мислења и дискусија туку утеха :)

  Не чекај да дојде и да ти каже дека се кае, преболи го колку што можеш побрзо и продолжи си со животот. А коа веќе нема да имаш чувства спрема него ни најмалку нема да ти биде гајле дали ќе се кае или не, и неговото извини нема да ти значи ама баш ништо...
   
 7. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  па не сум до толку у депре ;)
  него ме интересираше дали имате искуство со ваква прича дека сепак се врти?
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.729
  Допаѓања:
  5.142
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.