1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

кругот секогасш се врти или сепак НЕ?

Дискусија во 'Канта' започната од 705nen, 13 јануари 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  искуства за некој што ве оставил сте пателе, поторно сте се заљувиле и одеднаш он ви се врака со животот? како пу пу не важи ај пак?
   
 2. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  Кругот секогаш се врти само во шпански серии. Во реален живот не. Факт е дека нема правда и дека ништо не е фер, и колку побрзо го прифатиш тоа, толку полесно ќе ти биде. Нормално дека има и такви примери како што ти кажа поборе, ама даааалеку од СЕКОГАШ. Не само на љубовен план, туку и школо, работа, пријателство...општо за се во животот
   
 3. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  а се уште се надевам дека ке дојде ден кога ке ми каже дека се кае и дека му е криво за се :@ :@ :@
   
 4. sonuvacka

  sonuvacka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2010
  Пораки:
  130
  Допаѓања:
  34
  во мојот живот, постојано се вртел кругот, секогаш секогаш
  .....но враќање назад исклучиво ако си 99% сигурна , зошто најчесто не вреди , поради што кога веќе еднаш со се разделил сигурно нешто не било во ред

  ..и не можам да се сложам дека животот не е фер, секогаш испаѓа дека е фер но некогаш за нешто порано некогаш покасно , но на крај сметката е секогаш чиста :* :* :*
   
 5. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  не зборам за враќање барем да го доживеам денот кога ке се извини или ке каже да се кае...
  кога ТИ си ги дочека твојте 5 минути више беше залјубена во друг?
  и колку време помина?
   
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.764
  Очигледно е дека не бараш мислења и дискусија туку утеха :)

  Не чекај да дојде и да ти каже дека се кае, преболи го колку што можеш побрзо и продолжи си со животот. А коа веќе нема да имаш чувства спрема него ни најмалку нема да ти биде гајле дали ќе се кае или не, и неговото извини нема да ти значи ама баш ништо...
   
 7. 705nen

  705nen Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  па не сум до толку у депре ;)
  него ме интересираше дали имате искуство со ваква прича дека сепак се врти?
   
 8. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.152
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.