1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

мали слатки задоволства

Дискусија во 'Канта' започната од anastasija85, 26 декември 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.027
  Во животот има мали слатки и големи огромни задоволства. Малите и слатки задоволства се состојат во мали работи коишто ви се случуваат секој ден : едно врапче коешто ќе прелета покрај вашиот прозор и коешто ќе ви приреди огромно задоволство, розата на комшијата којашто расцветала, продавачката во најблискиот супер-маркет којашто ви кажала добарден...

  Што ве прави среќни без да добиете на лото? Ај да ве видам.

  Лично - авионите што ја прелетуваат куќава и градов во којшто живеам ми се едно од најголемите задоволства. :o :o :o
   
 2. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.