1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

најефикасната диета на Др.Жан Митрев

Дискусија во 'Канта' започната од strelecF, 29 јуни 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. strelecF

  strelecF Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2011
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  14
  Темава можеби ја има, али јас не сум ја сретнала па затоа ако смета избришетеа шо да речам :rofl:
  Иначе девојки реков да ви помогнам ако сакате да симнете 10 кг за 15 дена (зависи од метаболизмот, може да терате и до 15г). Јас лично до сега ја немам практикувано, почнав од вчера,но поради консултација со мн другарки мои кои упорно ја правеле гледам дека има стварно големи резултати.
  Само мора да се внимава понатака со јадењето бидејки може бргу да ги вратите килограмите,бидејќи сепак се работи за брза диета.
  Една моја другарка ја правеше 15 дена, па потоа премина на УН диета, и за 3 ипол месеци симна 26кг.
  сепак она беше подебела, а подебелите луѓе побрзо слабеат, но сепак ако не изгубиме 26, околу 20 како ништо :)
  па срекно и пишете ваше мислење :* :* :*  Доручекот е ист во текот на 15 дена, а се состои од 1 овошје (портокал, круша, праска, диња, лубеница, не смее банана и грозје) двопек, шоља кафе или чај без шеќер.

  1. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко

  Вечера
  2 домати или 2 дл. варени домати
  2 варени јајца
  1/2 главица зелена салата или краставица
  2 двопек

  2. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко

  Вечера
  125 гр.варено телешко месо
  1 домат
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер


  3. ден

  Ручек
  1 портокал
  1 варено јајце
  1 канче кисело млеко
  1 главица зелена салата или краставица

  Вечера
  125 гр. варено телешко месо
  1 портокал
  1 двопек
  1 шоља чај или кафе без шеќер

  4. ден

  Ручек
  125 гр. кравјо сирење
  1 домат
  1 двопек

  Вечера
  125 гр. варено телешко месо
  2 домати
  1 јаболко
  1 двопек

  5. ден

  Ручек
  200гр.варено месо или риба
  1 домат
  1 двопек

  Вечера
  1/2 кг. варен зеленчук (морков, грашок, компир)
  1 варено јајце
  1 двопек


  НАПОМЕНА:
  • Месото и варениот зеленчук се зачинуваат со вегета.
  • 6. и 7. ден се без диета.
  • За време на диетата не се пие алкохол.

  После 5-тиот ден се губат 2,5 до 5 кг, а по два дена пауза диетата се повторува 3 пати (5 дена + 2 дена пауза) и се губат без последици по здравјето 15 кг. Килограмите нема да се вратат доколку по завршувањето на диетата јадете нормално освен секој понеделник. Во понеделниците треба да се консумира:
  • Доручек: 1 чаша сок од лимон без шеќер
  • Ручек: 1 јаболко,1 двопек
  • Вечера: 1 варено јајце,1 домат,1 двопек

  [mod-dupla:3s9k9xoi][/mod-dupla:3s9k9xoi]
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.679
  Допаѓања:
  64.974
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.