плава или црна

Дискусија во 'Канта' започната од hristinask8, 4 март 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. hristinask8

  hristinask8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  ме интересира дали момците повеќе сакаат црни или плави девојки ? јас мислам плави и јас самата сум плава ама не сум задоволна од бојата на косата и сакам да ја офарбам црна,дечко ми ми вика немој ќе си ја упропастиш косата, а јас не можав никако да се одлучам од една страна како неуредна ми изгледа ... а баш ја сакам својата природна боја на коса ама тоа е :P иначе имам зелени очи. Ваш совет :)
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.316
  Па можеш и да ја смениш нијансата на плавата боја, не мораш веднаш црна.Затемни ја малку или извади прамени, нешто вака
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 3. palavoto.devojce

  palavoto.devojce Популарен член

  Се зачлени на:
  25 октомври 2010
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  135
  јас сум смеѓа онака повеќе оди на плаво :D и бојата на косата сите велат дека ми е убава пошто и очите ми се сини и одлична комбинација е :$ :lol: ...така да јас никогаш не би ја сменила бојата на косата можеби но после многу години ..инаку плави-црни сите се убави на свој начин поздрав :)
   
 4. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.