речење на косата

Дискусија во 'Канта' започната од sekerce1, 2 октомври 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. sekerce1

  sekerce1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  7
  имав премногу бујња коса но ова лето премногу ми паѓаше сега мие ретка незнам дали ке ми порасти нова или треба да барам лекарска помош помогнетеми
   
 2. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  8.979
  Допаѓања:
  51.943
  Пол:
  Женски
  Прво, научи правопис, сепак не можеме да пишуваме неправилно на форум, не е речење туку ретчење, не е бујња, туку бујна, не е порасти туку порасни, мие се пишува одделно. И јас сум од провинција и не сум зборувала цел живот литературно, ама па се трудам.
  Второ, сигурна сум дека има друга тема од овој калибар, ама ајде да речеме не си пронашла.
  Трето, обиди се да го смениш шампонот, купи некој поквалитетен, Алпецин или Фитовал, малку се поскапи ама ефективни. Ако не можеш да купиш поскап шампон пробај во твојот да ставиш истолчен Б12 или Б-комплекс народски кажано, само убаво да го размешаш.
  ;)
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.063
  Допаѓања:
  48.390
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.