1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

сперматозоиди

Дискусија во 'Канта' започната од hrizantema007, 25 ноември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  ве молам девојки,ако знаете кажете ми колку време откако ке сврши машкото спермата може да оплоди јајце клетка?бидејќи ја и мојов имавме прево секс(без кондом)..сврши надвор(на стомак мој)потоа седеше малку,5-10 мин,излезе на мочање(мал млаз)и потоа му го излигавив убаво,,и повторно имавме секс..дали еможно да сме направиле нешто...што е најлошо ми биол плоден ден...
   
 2. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  838
  Допаѓања:
  1.218
  Пол:
  Женски
 3. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  фала ти душо,но јас тоа веќе го прочитав ,тоа е за откако забремениле...не мораше да ми ја праќаш темата..мене друг одговор ми треба
   
 4. DeMelo

  DeMelo Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  1.405
  Убаво ти кажа неса нема потреба од нова тема отварање има вакви теми си можела и овде да пишеш
  seks/intimni-prasanja-problemi-i-soveti-t820/
  па и насловов :D
  Иначе од искуство ти кажувам дека има шанса да си бремена , мнооооогуууу се мали шансите али има да.
  И посебно помегу два односи, спермата од првиот однос не се чисти во целот од машкиот полов орган па така да во вториот може да останала некоја капка што и некогаш е дволна. :!:
  Не се секирај, и да биднало нешто касно е сега да си ја акаш главата требало да мислите предходно на последиците да се иформирате и заштитете поубаво, си имала и 3 опција таблетка за ден потоа.
  За десетина дена купи си тест од аптека и ке си знаеш за сигурно.
   
 5. meU

  meU Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  2.633
  Допаѓања:
  3.044
  Од моментот кога ќе прсне фоликулот, наредните 10-12ч се плодни, т.е. има шанси за оплодување. Значи нема плодни денови, туку тоа се само неколку саати, кои треба богами голема среќа за да се погодат. Ова е се што ми кажа мојот гинеколог, во однос на шансите за забременување .
   
 6. hrizantema007

  hrizantema007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  42
  и според ова што кажав...мислиш дека не е опасно ова што се случи?леле многу мие страв,иако сме свршени..не сум спремна за такво нешто
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.