1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Каде за дочекот на крајот на светот“?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Gordana10, 19 декември 2012.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.182
  Пол:
  Женски
  Самиот наслов кажува, па каде за дочекот на крајот на светот? :D
   
 2. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  В кафана Горде славејки си ја 18ката! :D
   
 3. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.988
  Пол:
  Женски
  Во школо,дежурна на врата :rofl:
   
 4. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  62
  На училиште . :D
   
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.930
  Допаѓања:
  5.604
  Пол:
  Женски
  На колоквиум ! Hell yeah ! :devil:
   
  На dzvezdicka12 и starbucks им се допаѓа ова.
 6. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.091
  Пол:
  Женски
  Во новиот стан. :D 8)
   
 7. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  у школо :rofl: бубалица сум де 8)
   
 8. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  1.079
  Допаѓања:
  4.871
  Пол:
  Женски
  на работа втора смена :D
   
 9. Anthem

  Anthem Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Во кревет |-)
   
 10. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  На екстерно тестирање, во школо! :worried:
   
 11. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.241
  Допаѓања:
  1.574
  Пол:
  Женски
  На пракса и програмирање :D Што убаво ќе го дочекам крајот хаха
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.909
  Пол:
  Женски
  Ќе шетам низ бутици :D Ќе барам кошула на Нова Година :D
   
 13. GoodGirl99

  GoodGirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  24
  на сколија 8)
   
 14. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  во бункер.. :D :D
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.791
  Допаѓања:
  3.998
  Пол:
  Женски
  Во читална.
  Death like a real nerd :geek:
   
  На Cacy, Sara123 и antonina им се допаѓа ова.
 16. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.041
  Во пеколот :/
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  4.745
  Допаѓања:
  13.221
  Ако е од сабајле на екстерно, ако е попладне у школо на час, ако е навечер дома како учам.
   
 18. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Знае некој точен термин кога ке доаѓа?.. да си го наместам алармот да не го пропуштам после кој ке чека уште неколку години :^)
   
  На starbucks и cvet957 им се допаѓа ова.
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.708
  Допаѓања:
  4.999
  Пол:
  Женски
  Првиот „Крај на светот“ пред компјутер го преживеав. Можеби среќно ми е местото па и овај планирам тука да го дочекам :D
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.998
  Пол:
  Женски
  аххх горде горде само тебе вакво нешто може да ти текне. :rofl:
  Дома ... ќе се наспијам убаво. Па со дечко ми на скајп. И после работам семинарска.