„Каде за дочекот на крајот на светот“?

Дискусија во 'Насмевка' започната од Gordana10, 19 декември 2012.

 1. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.177
  Пол:
  Женски
  Самиот наслов кажува, па каде за дочекот на крајот на светот? :D
   
 2. Westlife

  Westlife Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2011
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  618
  В кафана Горде славејки си ја 18ката! :D
   
 3. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.986
  Пол:
  Женски
  Во школо,дежурна на врата :rofl:
   
 4. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  60
  На училиште . :D
   
 5. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  5.519
  Пол:
  Женски
  На колоквиум ! Hell yeah ! :devil:
   
  На dzvezdicka12 и starbucks им се допаѓа ова.
 6. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.067
  Допаѓања:
  8.083
  Пол:
  Женски
  Во новиот стан. :D 8)
   
 7. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  у школо :rofl: бубалица сум де 8)
   
 8. senjorita-v

  senjorita-v Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2011
  Пораки:
  923
  Допаѓања:
  3.822
  Пол:
  Женски
  на работа втора смена :D
   
 9. Anthem

  Anthem Активен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  5
  Во кревет |-)
   
 10. BlackPiano

  BlackPiano Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 декември 2012
  Пораки:
  230
  Допаѓања:
  316
  Пол:
  Женски
  На екстерно тестирање, во школо! :worried:
   
 11. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.206
  Допаѓања:
  1.500
  Пол:
  Женски
  На пракса и програмирање :D Што убаво ќе го дочекам крајот хаха
   
 12. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.901
  Пол:
  Женски
  Ќе шетам низ бутици :D Ќе барам кошула на Нова Година :D
   
 13. GoodGirl99

  GoodGirl99 Активен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  24
  на сколија 8)
   
 14. Pubu-bubu

  Pubu-bubu Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2012
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  41
  во бункер.. :D :D
   
 15. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  2.196
  Пол:
  Женски
  Во читална.
  Death like a real nerd :geek:
   
  На Cacy, Sara123 и antonina им се допаѓа ова.
 16. anichka94

  anichka94 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  1.821
  Допаѓања:
  7.038
  Во пеколот :/
   
 17. pamelche

  pamelche Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2011
  Пораки:
  3.694
  Допаѓања:
  11.392
  Ако е од сабајле на екстерно, ако е попладне у школо на час, ако е навечер дома како учам.
   
 18. DreamAngel

  DreamAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2012
  Пораки:
  584
  Допаѓања:
  353
  Знае некој точен термин кога ке доаѓа?.. да си го наместам алармот да не го пропуштам после кој ке чека уште неколку години :^)
   
  На starbucks и cvet957 им се допаѓа ова.
 19. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.989
  Пол:
  Женски
  Првиот „Крај на светот“ пред компјутер го преживеав. Можеби среќно ми е местото па и овај планирам тука да го дочекам :D
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.969
  Пол:
  Женски
  аххх горде горде само тебе вакво нешто може да ти текне. :rofl:
  Дома ... ќе се наспијам убаво. Па со дечко ми на скајп. И после работам семинарска.