1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

„Прашања“ за екстерно

Дискусија во 'Насмевка' започната од BlueHeart, 28 мај 2013.

 1. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Гледам дека се поставуваат „прашања“ за екстерно во „Најдобрите статуси на фејсбук“ па наместо таму ставајте тука. :D

  Оооо јеси ли ?
  а).Тоти
  б).Дел Пиеро
  в).Сидорф

  Бјело Дугме пееа за ?
  a) Липе цвату
  б) Миле сватот
  в) Циле у Тајвану

  Музичко - Што правеше Билјана на Охридските извори?
  а) Платно белеше
  б) Пари переше
  в) Трето дете
  г) рибар чекаше

  Прашање за екстерно - Кој е најдобар премиер на Македонија:
  а) Грујо
  б) под а
  в) под б
  :rofl:
   
  На edna_malecka, kala21, Moonstone.17 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Moonstone.17

  Moonstone.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2013
  Пораки:
  592
  Допаѓања:
  1.862
  Пол:
  Женски
  Најголемо пространство во Македонија е ?
  а) Пелагонија
  б) Бунарџик
  в) На Зоки (Фаци) челото

  Кој театар ќе добие нова завеса од фустанот на Есма?
  а) Драмски
  б) МНТ
  в) Битолски
  г) Прилепски

  :rofl: :rofl:
   
  На Elena..T, Libera и BlueHeart им се допаѓа ова.
 3. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  21.058
  Пол:
  Женски
  „Прашање“ екстерно - Подреди ја листата според тежината на влегување:

  а) Балет
  б) Државен сектор без партиска книшка
  в) ЕУ

  П одреди ги хронолошки настаните во животот на невестата на Били Ѕвер
  1) Матура
  2) Свадба
  3) Бременост

  Мало виски, мало _____

  1. Фанта 2. Амди Бајрам 3. Пепси

  Главен град во соседна земја воедно и женско име: а. Софија б. Белград в. Натали

  Што сака да каже авторот со Раке пуке раке шлаке?

  :rofl:

  Извор: твитер
   
  На edna_malecka, tHeBeAuTyFoReVeR и Libera им се допаѓа ова.
 4. Lovy1

  Lovy1 Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2013
  Пораки:
  1.081
  Допаѓања:
  818
  Пол:
  Женски
  :D

  Кој е крив?
  -Бранко
  -Паланка
  -Кулата во Пиза

  Ооооо је си ли:
  - Тоти
  - Пато
  - Сидроф

  Прашање за екстерно:Дали Драган Вучич е сељак?
  а) Да
  б)под а
  в)под б  Прашање екстерно,по музичко : ___________ реко чуда да се десе?
  а)Шекил
  б)Ле Брон
  в)Коби  Прашање за екстерно:
  Граѓаните на Македонија избраа:

  a)Дела
  б)Мортадела
  в)Моцарела  Прашање За Екстерно
  Храната се:
  а) јаде
  б) прави
  в) слика за Инстаграм  Прашање за екстерно: ___________ Сокол пие ?
  а)Море
  б)Океан
  в)Река  Довршија песната зошто ______ мајко родила
  А) Перо
  Б) Симе
  В) Трајан
   
  На edna_malecka и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 5. mrs.fabregas

  mrs.fabregas Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 мај 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  35
  Македонија на југ се граничи со нашиот јужен...
  а)Двосед
  б)Тросед
  в)Сосед


  Баш ти лепо стоје сузе али немој:
  а)Билборди
  б)Реклами
  в)Плакати


  Што освои Реал годинава?
  а)Шпорет
  б)Фен
  в)Микробранова
   
  На edna_malecka и tHeBeAuTyFoReVeR им се допаѓа ова.
 6. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  Дополни 'Лажеш ________'?!
  а) Злато
  б) Душо
  в) Вјештице
  г) Курво

  Кога одам кај него___ :
  а) Сватови ме носат
  б) Ангели ме носат
  в) Сама со такси си одам.

  Немој Симо не ги..
  а) печи
  б) клечи
  в) сечи

  Од каде се го наоѓате тоа старо железо:
  1. од Струга
  2. од селото
  3. од сите села :rofl: Емин брачед

  Што е 14ти фебруари?
  а)8ми март
  б)Под а)
  б)Сите од горенаведените

  Како ќе му се обратите на Латас, доколку го сретнете?
  а) Новинару
  б) Друже Латас
  в) Докторе
  г) Професоре

  #Скипи и #Тајзи се распаднаа поради : :rofl:
  1) Бранко
  2) Скипи сакал метал албум
  3) Тајзи дувал ко луд

  Познат архитект Кензо _______?
  а.Танге
  б.Домаќинске Гаќе
  в.Голо Куре

  Прола_________. Пролази ноч...
  а) Карлос
  б) Тоти
  в) Зидан

  Што е разумен компромис?
  А) Разумен компромис
  Б) Разумен компромис
  В) Разумен компромис :rofl:

  Кога е НЕНАСИТЕН Марјан Стојановски?
  А) Вчера
  Б) Утре
  В) Денес

  Кога ќе си идеме?
  а) Брат, уште песнава.
  б) Брат, уште чашава.
  в) Брат, идете вие.

  Кој им ја мати водата на коњите?
  а)Алкалоид
  б)Железара
  в)Охис
  #ќумрам луѓееее! :D
   
  На edna_malecka, tHeBeAuTyFoReVeR, imelda и 8 други им се допаѓа ова.
 7. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  Mакедонски влакнест револуционер:
  a) Гордана Јанкуловска
  б) Даме Груев
  в)Гоце Делчев

  Кој има највише кругови ?
  1. Олимпиското Знаме
  2. Знакчето на Audi
  3. Општина Центар

  Бех с'с _______?
  а. мајка ти
  б. татко ти
  в. козите
  г. кравите

  'Ќе ти треба многу многу кеш кеш за да допреш ______'
  а) боја беж
  б) секси веш
  в) се чекаме пред Фреш

  Лажеш курво. Не _______!!
  a) крадам
  б) лажам
  в) министер сум

  За А1 од Белград:
  а) Шенка Колозова
  б) Сијка Пиштолова
  в) Таска Балабанова

  Најчукана ствар у Македонија е?
  а) Накова
  б) Колата на татко ти
  в) Пасошот на Берта Додевска

  Кое место во Македонија има највеќе жители?
  а) Спорт Лајф
  б) Копачка
  в) Сенатор

  Шаљем поруку свима које:
  а)виде а не чују
  б)чују а невиде
  в)слушају а нечују.

  Што најчесто прави Макар?

  а) Макар ме зеза
  б) Макар ме лаже
  в) Макар ме вози

  Алачки денес зготви нешто многу:
  1. Мх мх мх
  2. Ммммм
  3. Оф оф оф
   
  На edna_malecka, tHeBeAuTyFoReVeR, Marie.m и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.450
  Во кој правец ја заболе Сања Ристевска?
  1) ←
  2) →
  3) ↓
  4) ↑


  Рата:
  а)та
  б)тата
  в)татата
  г)тааа

  Влатко на Силви и е:
  а)Оркестар
  б)Бенд
  в)Филхармонија

  Јанко јади:
  а)бубрези
  б)посна сарма
  в)бурек


  Где си била кад сам био:
  а)тито
  б)нико
  в)кико

  Најчукана ствар у Македонија е?
  а) Накова
  б) Колата на татко ти
  в) Пасошот на Берта Додевска  Прашање За Екстерно - Географија - Кое место во Македонија има највеќе жители?
  а) Спорт Лајф
  б) Копачка
  в) Сенатор

  Mајка на Марика:
  а) дуваше
  б) думаше
  в) дудлаше

  За да се вработиш во Македонија, ти треба:
  1) соодветно образование
  2) партиска книшка
  3) заокружи 2

  Македонците најмногу страдаат од:
  а)промаја
  б)соседите
  в)невработеност


  :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На edna_malecka, imelda, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. chocolateheart

  chocolateheart Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2013
  Пораки:
  331
  Допаѓања:
  765
  Пол:
  Женски
  Прашање За Екстерно: Што најмногу вадат Македонците?
  а)очи
  б)заби
  в)Бугарски пасоши

  Прашање За Екстерно: Колку круга треба да има на избори во Центар?

  Прашање За Екстерно: Владата....
  1. Се бламира
  2. Краде
  3. Остварува
  4. Вработува

  Прашање За Екстерно Ако Амди Бајрам е „кока кола“, тогаш Шабан Сејлиу е:
  а) мивка
  б) пивка
  в) струмка

  Прашање За Екстерно: А где је печат?

  Прашање За Екстерно - Кој е крив? а) Бранко б) Бранко в) Бранко

  Прашање За Екстерно: Кој има највише кругови ?
  1. Олимпиското Знаме
  2. Знакчето на Audi
  3. Општина Центар

  Прашање За Екстерно: Која Македонска музичка легенда ја испеа Раке пуке раке шлаке?

  Прашање За Екстерно: Македонија ќе влезе во:
  1. ЕУ
  2. УА
  3. Аа, како не

  Прашање За Екстерно поврзи ги поимите
  * Владика Петар * Соросоиди
  * Миленко * Жени
  * Латас * Хомосексуалци

  Прашање За Екстерно: Во стихот „Раке пуке, раке шлаке“, пуке е:
  а) именка
  б) глагол
  в) прилог
  г) заменка

  Прашања за екстерно: Колку чекори прави врапчето за една година?
  а)150
  б)1000
  в)10. 000
  г)ни еден

  Дополни ја реченичата: Подобро гулаб на гранка него?

  а) Есма на Евровизија
  б) Латас на Сител
  в) Ефтов на Facebook

  Колкава е веројатноста дека ќе успееш во МКД?
  А) 0%
  Б) под а
  В) под б

  Драган Вучиќ на Мартин му е:
  1. Татко
  2. Брат
  3. Не знам, се срами да каже.

  :rofl: :rofl: :rofl:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.413
  Пол:
  Женски
  Џастин Бибер е:
  а) Педер
  б) а
  в) б
   
  На edna_malecka и sweet-star им се допаѓа ова.
 11. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  Uz___, ove noći lude, Ove usne hoće da te ljube.
  а) Востание
  б) Буна
  в) Ајдутство
  :rofl:
   
  На edna_malecka, sweet-star и kala21 им се допаѓа ова.
 12. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.525
  Допаѓања:
  4.175
  Пол:
  Женски
  Македонија на југ се граничи со нашиот _____ сосед?
  а)ружен
  б)дужен
  в)тужен
  г)јужен
  :D :D :D
   
  На edna_malecka, QueenElena и sweet-star им се допаѓа ова.
 13. Butterfly-Girl

  Butterfly-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2013
  Пораки:
  957
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  1.Што е Страшо?
  а) сутлијаш
  б) макало
  в) пинџур

  2. Иселениците се враќаат во Македонија:
  а) Да гласаат
  б) Да ги поправат забите
  в) Да покажат каква кола возат

  3. За да се вработиш во Македонија, ти треба:
  а) соодветно образование
  б) партиска книшка
  в) заокружи 2

  4. Што има најмногу кругови?
  а) ауди
  б) олимпискиот знак
  в) изборите во центар

  5. Пресметај ја плоштината на челото на Зоки Фаци со страни:
  a = 1m b = 2.5m
   
  На edna_malecka и Libera им се допаѓа ова.
 14. SweetChild

  SweetChild Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2012
  Пораки:
  1.597
  Допаѓања:
  2.987
  Пол:
  Женски
  Прола________,пролази ноч.
  а)Анри
  б)Зидан
  в)Роналдо
  г)Меси
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.056
  Допаѓања:
  163.289
  Пол:
  Женски
  Во кој правец ја заболе Сања Ристевска?
  1) ←
  2) →
  3) ↓
  4) ↑

  Екстерните тестирања се:
  а) најголемата глупост што некогаш се случила во Македонија
  б) под а
  в) под б

  Черешна се од ________ корнеше...
  а) корен
  б) квадрат
  в) куб

  _________ сокол пииииеее, вода на Вардарот...
  а) море
  б) езеро
  в) река

  :rofl:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Chica.Loca

  Chica.Loca Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  507
  Допаѓања:
  2.260
 17. BlueHeart

  BlueHeart Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2012
  Пораки:
  237
  Допаѓања:
  468
  Пол:
  Женски
  #ПрашањеЗаЕкстерно: Најубаво е да си Ван ?
  1. Dyke
  2. Gogh
  3. Земјава
   
  На edna_malecka, imelda и MaggieTatum им се допаѓа ова.
 18. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
  Довршија песната зошто ______ мајко родила
  А) Перо
  Б) Симе
  В) Трајан
  __________________________________________________________________________________________
  Песната на Тоше гласи
  ангел ____:
  а)сити
  б)челзи
  в)арсенал
  __________________________________________________________________________________________
  Латински назив за машки полов орган

  а) Тенис
  б) Денис
  в) Пенис
  __________________________________________________________________________________________
  Што најмногу вадат Македонците?
  а)очи
  б)заби
  в)Бугарски пасоши
  __________________________________________________________________________________________
  Прашање За Екстерно: Владата....
  1. Се бламира
  2. Краде
  3. Остварува
  4. Вработува
  __________________________________________________________________________________________
  Прашање За Екстерно: Во стихот „Раке пуке, раке шлаке“, пуке е:
  а) именка
  б) глагол
  в) прилог
  г) заменка
  __________________________________________________________________________________________
  Прашање за екстерно - Пред да се раздени :
  а)се стемна
  б)закукурига петелот
  в)планината запеа,а Лозано ојде в манастир
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. smooch

  smooch Популарен член

  Се зачлени на:
  8 декември 2011
  Пораки:
  877
  Допаѓања:
  3.713
  Пол:
  Женски
  Македонија е :

  А) Рај на земјата
  Б) Лидер во регионот
  В) Не гледам Сител

  Кога е ненаситен Марјан Стојановски?
  а) Вчера
  б) Утре
  в) Денес

  Кој има највише кругови ?
  а) Олимпиското Знаме
  б) Знакчето на Audi
  в) Општина Центар

  Што најчесто прави Макар?

  а) Макар ме зеза
  б) Макар ме лаже
  в) Макар ме вози

  Што најмногу вадат Македонците?
  а) очи
  б) заби
  в) Бугарски пасоши

  За да се вработиш во Македонија, ти треба:
  а) соодветно образование
  б) партиска книшка
  в) заокружи 2

  Што правеше Билјана на Охридските извори?
  а) Платно белеше
  б) Пари переше
  в) Трето дете
  г) рибар чекаше
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. ku4ence

  ku4ence Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2013
  Пораки:
  883
  Допаѓања:
  1.748
  Пол:
  Женски
  Чив е коњот??
  а) Наш
  б) Ваш
  в) На комшиите
  г) го позајмив
  Одговор:Да, коњот е наш! :lol:
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.