1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 Црногорски заповеди

Дискусија во 'Насмевка' започната од brancetoo, 22 ноември 2013.

 1. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42
  10 Црногорски заповеди кои ни изгледаа најоригинални:

  1. Човекот се раѓа уморен и живее за да се одмори. :lol:

  2. Сакај го креветот како што се сакаш самиот себе. :yawn:

  3. Одмарај дење, ноќе можеш да спиеш. :rock:

  4. Немој да работиш – работата убива. :D

  5. Ако видиш некој да се одмара, помогни му. |-)

  6. Немој да го правиш денес, она што можеш да го направиш утре. :rock:

  7. Работи помалку отколку што можеш, она што не можеш префрли им го на другите. :clap:

  8. Во ладовината е спасот – од одморање уште никој не умрел. :wasntme:

  9. Работата носи болест- немој да умреш млад. :!:

  10. Кога сакаш да работиш, седни, почекај. Ќе видиш дека ќе ти помине. :lol:
   
  На atala, QueenElena, a.c.k.a и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.696
  Пол:
  Женски
  Не сум знарла дека сум црно-горка!
   
  На Twinkles и brancetoo им се допаѓа ова.
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.531
  Допаѓања:
  4.179
  Пол:
  Женски
  :!: :rofl:
   
  На brancetoo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  НЕ било лошо да си црногорец :D
   
  На brancetoo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.212
  Допаѓања:
  1.289
  На кого му треба помош? :lol:
   
  На Twinkles и brancetoo им се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.164
  Допаѓања:
  940
  Пол:
  Женски
  Абе,сите одлично знаеме дека Црногорците се многу,,трудољубив,,народ,нема што,па затоа таму дури и сонцето изгрева во 10 часот сабајле! :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  7.Работи помалку отколку што можеш, она што не можеш префрли им го на другите. :clap:

  8. Во ладовината е спасот – од одморање уште никој не умрел. :wasntme:

  9. Работата носи болест- немој да умреш млад.
  A Така е ова е живот блазе си му на црногорците :D
   
 8. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.754
  Допаѓања:
  61.035
  :) :) :) Кога сакаш да работиш, седни, почекај. Ќе видиш дека ќе ти помине.

  Закон!!! Браво brancetoo ме изнасмеа...
   
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
  Ахаххахахаха :P
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.452
  Допаѓања:
  32.872
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  10-те ЗАПОВЕДИ НА ЗАБУШАНТИТЕ: :!:
  1.Човекот се родил уморен и живее за тоа да се одмара
  2.Сакај го креветот како самиот себе
  3.Одмарај се дење,за да можеш да спиеш
  4.Не работи,работата мачи и убива
  5.Ако видиш некој да се одмара,биди хуман,помогни му
  6.Не прави го денес она што можеш утре
  7.Работи по малку,она што можеш,префрли го на друг
  8.Во ладовината е спасот.Од одмор никој не умрел
  9.Работата донесува болест,затоа препушти ја на старите
  10.Кога имаш желба за работа,седни и причекај да ти помине
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Е има уште нешто тато ми го кажа денес како виц е.Сестра ми иако не е црногорка секој ден го практикува 8)

  Зошто црногорците до својот кревет имаат столче?
  -За кога ќе станат од спиење да се одморат! :lol:
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.712
  Пол:
  Женски
  Хахаа :D Се’ е точно за Црногорците, имам роднина и во сите точки го пронаоѓам.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  25.088
  Пол:
  Женски
  Закон се Црногорците :D . Од фамилијата на мајка ми имам братучетка што по татко има корени од Црна Гора и буквално е таква .. понекогаш се прашувам дали ја мрзи и да диши :D