10 Црногорски заповеди

Дискусија во 'Насмевка' започната од brancetoo, 22 ноември 2013.

 1. brancetoo

  brancetoo Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2013
  Пораки:
  103
  Допаѓања:
  42
  10 Црногорски заповеди кои ни изгледаа најоригинални:

  1. Човекот се раѓа уморен и живее за да се одмори. :lol:

  2. Сакај го креветот како што се сакаш самиот себе. :yawn:

  3. Одмарај дење, ноќе можеш да спиеш. :rock:

  4. Немој да работиш – работата убива. :D

  5. Ако видиш некој да се одмара, помогни му. |-)

  6. Немој да го правиш денес, она што можеш да го направиш утре. :rock:

  7. Работи помалку отколку што можеш, она што не можеш префрли им го на другите. :clap:

  8. Во ладовината е спасот – од одморање уште никој не умрел. :wasntme:

  9. Работата носи болест- немој да умреш млад. :!:

  10. Кога сакаш да работиш, седни, почекај. Ќе видиш дека ќе ти помине. :lol:
   
  На atala, QueenElena, a.c.k.a и 4 други им се допаѓа ова.
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.241
  Допаѓања:
  9.686
  Пол:
  Женски
  Не сум знарла дека сум црно-горка!
   
  На Twinkles и brancetoo им се допаѓа ова.
 3. Flower27

  Flower27 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2012
  Пораки:
  1.509
  Допаѓања:
  4.151
  Пол:
  Женски
  :!: :rofl:
   
  На brancetoo му/ѝ се допаѓа ова.
 4. In-love

  In-love Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2013
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  НЕ било лошо да си црногорец :D
   
  На brancetoo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  На кого му треба помош? :lol:
   
  На Twinkles и brancetoo им се допаѓа ова.
 6. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.146
  Допаѓања:
  912
  Пол:
  Женски
  Абе,сите одлично знаеме дека Црногорците се многу,,трудољубив,,народ,нема што,па затоа таму дури и сонцето изгрева во 10 часот сабајле! :lol: :lol: :lol: :rofl: :rofl: :rofl:
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  7.Работи помалку отколку што можеш, она што не можеш префрли им го на другите. :clap:

  8. Во ладовината е спасот – од одморање уште никој не умрел. :wasntme:

  9. Работата носи болест- немој да умреш млад.
  A Така е ова е живот блазе си му на црногорците :D
   
 8. Val-Dim

  Val-Dim Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  57.567
  :) :) :) Кога сакаш да работиш, седни, почекај. Ќе видиш дека ќе ти помине.

  Закон!!! Браво brancetoo ме изнасмеа...
   
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.988
  Допаѓања:
  41.076
  Пол:
  Женски
  Ахаххахахаха :P
   
 10. simonna.a

  simonna.a Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  4.316
  Допаѓања:
  26.478
  Пол:
  Женски
  Сакам да кажам...

  10-те ЗАПОВЕДИ НА ЗАБУШАНТИТЕ: :!:
  1.Човекот се родил уморен и живее за тоа да се одмара
  2.Сакај го креветот како самиот себе
  3.Одмарај се дење,за да можеш да спиеш
  4.Не работи,работата мачи и убива
  5.Ако видиш некој да се одмара,биди хуман,помогни му
  6.Не прави го денес она што можеш утре
  7.Работи по малку,она што можеш,префрли го на друг
  8.Во ладовината е спасот.Од одмор никој не умрел
  9.Работата донесува болест,затоа препушти ја на старите
  10.Кога имаш желба за работа,седни и причекај да ти помине
   
 11. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Е има уште нешто тато ми го кажа денес како виц е.Сестра ми иако не е црногорка секој ден го практикува 8)

  Зошто црногорците до својот кревет имаат столче?
  -За кога ќе станат од спиење да се одморат! :lol:
   
 12. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.639
  Пол:
  Женски
  Хахаа :D Се’ е точно за Црногорците, имам роднина и во сите точки го пронаоѓам.
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.023
  Допаѓања:
  21.030
  Пол:
  Женски
  Закон се Црногорците :D . Од фамилијата на мајка ми имам братучетка што по татко има корени од Црна Гора и буквално е таква .. понекогаш се прашувам дали ја мрзи и да диши :D