1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10 најпопуларни фризури на сите времиња

Дискусија во 'Коса' започната од anastasija85, 2 мај 2011.

 1. anastasija85

  anastasija85 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  555
  Допаѓања:
  1.026
  Не е никаква тајна дека повеќето од нас честопати „крадат“ совети за убавина од познатите. Кога станува збор за фризурите, и на момците и на девојките им се случува да отидат на фризер со фотографија од нивните омилени актери и да побараат од фризерот да им направи токму таква фризура.
  Погледнете ги десетте најинспиративни фризури на познатите, на сите времиња. :) :$
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  извор-КАФЕ ПАУЗА :rofl:
   
  На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  За другите не знам, но знам дека фризурата на Викторија Бекам едно време беше многу ИН, секоја втора девојка имаше фризура како нејзината.
   
 3. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  да многу ми се допаѓаше нејзината фризура јас имав таква фризура ;)
   
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.198
  Допаѓања:
  8.429
  Последната фризура многу ми се допаѓа голем фан на шишки сум иако не ми стојат многу порано имав но сакам баш како на сликава полни шишки но штета што никогаш нема да можам да носам затоа што имам свиок :(
   
 5. love.edward

  love.edward Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  242
  која е таа на 6тата слика? :)
   
 6. Name

  Name Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2010
  Пораки:
  1.433
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Twiggy, британски модел колку што знам :)
   
  На love.edward му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Camellia

  Camellia Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2010
  Пораки:
  34
  Допаѓања:
  10
  Нема ништо поубаво од долга коса кај женските, затоа таа со најдолга коса ми е нај.:P
   
  На ColoursOfTheRainbow и Black.Beauty им се допаѓа ова.
 8. awee

  awee Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2011
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  117
  Викторија Бекам...Лике ит :inlove:
   
 9. Lux

  Lux Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  7.094
  Допаѓања:
  6.348
  Пол:
  Женски
  Кратка коса онака машка фризура од секогаш била популарна таа е ол тајм популарна и никогаш нема да престане да биде.
  Посакувам да ми беше права е тогаш без размислување ќе ми беше пократка, па и пократа е полесно за одржување.
   
 10. shururup

  shururup Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  36
  И јас направив една листа :)
   

  Прикачени фајлови:

 11. shururup

  shururup Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2011
  Пораки:
  116
  Допаѓања:
  36
  .
   

  Прикачени фајлови:

  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Lepaaa

  Lepaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  5 февруари 2011
  Пораки:
  2.069
  Допаѓања:
  8.095
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 13. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.017
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На mileystar му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Nymeria

  Nymeria Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  3.659
  Хеј хеј хеј каде без Одри Хепберн?

  [​IMG]

  и Веронка Лејк?

  [​IMG]

  поим се во денешно време.
   
  На eliesaab, Sunchild и drugarka им се допаѓа ова.
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  [​IMG]
  http://images.teamsugar.com/files/upl1/10/104166/03_2009/87f780d98b3cd7c4_eva2.jpg
  [url=http://i472.photobucket.com/albums/rr85/Mesmie21/ashley-tisdale-volume-hairstyle-at-.jpg]http://i472.photobucket.com/albums/rr85 ... le-at-.jpg[/url]
   
 16. marijaz

  marijaz Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  190
  Пол:
  Женски
  супер се сите.. ама се сомневам дека овие се најпопуларните фризури на сите времиња! :/
  мое мислење.
   
 17. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.900
 18. bastet

  bastet Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  136
  Допаѓања:
  94
  :rock: ........aaaand that's my loveeee.. .... forever! :inlove:

  [​IMG]