1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

10.000 потписи за независи кандидати

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 17 февруари 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  7.841
  Допаѓања:
  11.011
  Дали ќе дадете потпис за некој од кандидатите? Јас веќе го сторив тоа, за генерал Стојанче Ангелов. Инаку ми боде очи однесувањето на Ванковска да ги шармира шиптарите и изјавата дека ќе научи течно албански за 3 месеци.
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.068
  Допаѓања:
  1.359
  Jaс вчера го дадов својот потпис.
  Гласав за Зоран Поповски, иако не подржувам гмо ( бидејќи тој за тоа се залага). Ми се допаѓа Гром како партија, бидејќи е нова, сеуште не не` прелажале. :D

  Искрено, мое мислење е дека ќе победи кандидатот на ВМРО :)
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.480
  Да се независни,аj некако,ама тие сите се зависни од некого. За Зоран,незнам што да речам,беше ЛДП-државен секретар,после во СДСМ-претседател на комисиjа за образование,па ГРОМ -советник во општина и сега претаедателски кандидат! Како и да е,со срека нека му е.
   
 4. Nausicaa

  Nausicaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.438
  Допаѓања:
  20.014
  Зоран Поповски од ГРОМ веќе ги собра потребните 10 000 потписи :)