10.000 потписи за независи кандидати

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Tanjamm, 17 февруари 2014.

 1. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.917
  Допаѓања:
  5.368
  Дали ќе дадете потпис за некој од кандидатите? Јас веќе го сторив тоа, за генерал Стојанче Ангелов. Инаку ми боде очи однесувањето на Ванковска да ги шармира шиптарите и изјавата дека ќе научи течно албански за 3 месеци.
   
 2. Irrepleceable

  Irrepleceable Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2013
  Пораки:
  1.053
  Допаѓања:
  1.353
  Jaс вчера го дадов својот потпис.
  Гласав за Зоран Поповски, иако не подржувам гмо ( бидејќи тој за тоа се залага). Ми се допаѓа Гром како партија, бидејќи е нова, сеуште не не` прелажале. :D

  Искрено, мое мислење е дека ќе победи кандидатот на ВМРО :)
   
  На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. fighter

  fighter Популарен член

  Се зачлени на:
  4 јуни 2010
  Пораки:
  1.249
  Допаѓања:
  2.472
  Да се независни,аj некако,ама тие сите се зависни од некого. За Зоран,незнам што да речам,беше ЛДП-државен секретар,после во СДСМ-претседател на комисиjа за образование,па ГРОМ -советник во општина и сега претаедателски кандидат! Како и да е,со срека нека му е.
   
 4. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.218
  Допаѓања:
  16.732
  Зоран Поповски од ГРОМ веќе ги собра потребните 10 000 потписи :)