1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

12 работи што никој маж не сака да ги чуе од жена

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 5 септември 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  1. Какви било приказни за поранешни дечковци, дури и за оние кои биле вистински клошари.
  Ако вашиот бивши бил глупав тетовиран поранешен затвореник без памет, ова може да го направи машкото да се чувствува како досаден и не мажествен. И исплашен.

  2. "Би рекла дека е околу просечен ако не и малку поголем." Не, стварно нема потреба да се плеткате околу големината.
  Тоа е како машкото да зборува за вашата тежина и да ја споредува со други девојки. Може да доведе само до недоразбирања и болки.

  3. Опсесивни муабети за исхраната, диетата и вежбањето.
  Мажите сакаат слаби жени. Меѓутоа, не сакаат да бидат бомбардирани со информации за пореметувања и патолошки посесивност кои произлегуваат од постојаното слабеење. И на крај, нормална девојка со облини секогаш е подобра од слаба и луда.

  4. Обвинувањето "Тогаш, што му фали на синиот фустан?" откако рекле дека црвениот повеќе ни се допаѓа.

  5. Детали од вашиот ден на работа.
  Иако на мажите најобични работи (како број на копчиња на кошула) можат да им бидат безгранично интересни, тие неочекувано ќе развијат блокада кога е во прашање вашиот професионален живот. Освен ако не сте порно глумица. Па можеби и тогаш...

  6. Каква било информација околу работите што мислите да ги купувате. Мажите се комплетно среќни со она што навистина ќе го купите, но копнежот по оние штикли/фустан/чанта, ги нервира.

  7. Зборот "Добро" како посебна реченица.
  Најстрашниот слог во женскиот речник.

  8. Звукот на плачење.
  Ги уништува.

  9. Какви било детали од несогласувањата со твоите другарки. Бесконечниот круг на болка и простување од кои е составено женското пријателство е тотална мистерија за мажите. Ако таа е навистина толкав проблем - избриши ја од мобилниот.

  10. Фразата "Чекај само да одговорам на поракава пред да нарачаме." Машкото е таму со тебе и тој го заслужува првото место во редот за твоето внимание.

  11. Било чие име, додека спиете.

  12. Вашите соништа.
  Освен ако не сме ние во нив и ако сме во позитивно светло. Ако не, чувај ги за психијатар.
   
  На marija.bitola и lokumche им се допаѓа ова.
 2. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Колку е само вистина... и тоа болна вистина хахаха :lol:
   
  На lokumche му/ѝ се допаѓа ова.
 3. slatkoto-malenko

  slatkoto-malenko Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 септември 2010
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  8
  Жалосно но вистинито !
   
 4. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Баш така,освен тоа за купување штикли,фустани...мојот веќе отрпна на тоа,така да заедно бираме сега :D
   
 5. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.050
  да,да...едноставно машките не сакaат да се замараат воопшто како нас
   
 6. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски

  За ова барем сум сигурна. :!:


  и за ова!
  Често знам да ги правам овие работи и знам дека ужасно го нервираат.
  Муабетите за тежината иако не ги правам, знам дека многу иритираат.  А кај се сега 12 -те работи што жената не сака да ги слушне од еден маж?? :D
   
 7. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Е старфиш да беа само 12 што жена од маж не сака да слушне. Ако почнеме да пишуваме книга ке напишеме :D

  А ова си е точно напишано но има исклучоци :) :) :)
   
 8. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Арно да бидат 12 само. Цела книга може да се напише за работите што жената не сака да ги слушне од мажот.
  Инаку за ова што знам...
  За било чие име додека спиете само сум сигурна :lol:
   
 9. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Очекував дека некој ќе спомне дека би било среќа да се само 12!!! :D :D Жени, што да се прави!!

  Реинбоу, сигурно и ова со имево во сон! Не ми се случило, ама замислувам како јас би реагирала да ми каже друго име додека спие. Гррррр има да спопиздам ]:)
   
  На Amona и teddybear им се допаѓа ова.
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Не видов дека Теди ме претекнала :lol: Се гледа бикчиња :*
  Инаку јас си ја имам мувата на капата , па за тоа се фатив :$ Знам да си дрдорам во сон, а контрола над соништата немаме... Е сега тоа е :rofl:
   
  На teddybear му/ѝ се допаѓа ова.
 11. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Ќе каже друго име во сон и ке земам телевизор ке му акнам од глава или што ке ми дојде прво при рака :D :D :D

  јас мојот највеќе во 8ца го пронаоѓам :tmi: :tmi: :tmi: признавам тука јас ја имам мувата на капата :tmi:
   
 12. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  Теди плачка си? :^) :$

  А сега кога поубаво размислив и 5. е точно. Иако не мора да значи дека е само за професионалниот живот. Мислам дека машките одма добиваат блокада штом женската почне да опишува нешто во детали. Без разлика дали е школо, факултет, нов трач, работа, фамилија и сл. Во моментот кога женското почнува да дрдори до најситен детал и да опишува, ушните каналчиња на машките се затвараат.
  Сакаат кратко и јасно!
   
 13. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.792
  Допаѓања:
  65.502
  Пол:
  Женски
  Па и мене ме нервира тоа, не па машките :rofl:
  А ова за соништата, ошто да не? Мојот баш верува во такви работ, а мајка му знае убаво да толкува сонови, па коа ќе му кажам дека сум сонувала нешто, одма и се јавува да ја праша. И он ми ги раскажува соништата :?:
   
 14. teddybear

  teddybear Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  2.679
  Допаѓања:
  10.370
  Е па вие плачка ме направивте :$ Не сум до толку :D Ама сум емотивна и при срце си земам.
  И од дома ако се изнервирам на моб ке му кажувам и плачам и тој ке се напне... јас кога сум ПРЕнервозна плачам вадам се од мене ама после се смирувам. :D :D :D и кога плаче некој јас плачам жал ми е сам да плаче па. :$ било да е филм или другарка или на улица некој питач ,кутре или слично. Таква сум си :D

  и да |( и петтото е точно. Сакаат да поминеме на главното не да раскажуваме се од а до ш :D :D
   
 15. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  И јас му ги прераскажувам моите на дечко ми. И он неговите на мене.
  И после како мулиња пробуваме да ги одгатнеме нивните значења. :D
  Добро,можеби ова и не е баш некоја голема работа што не сакаат да ја слушнат машките, ама пак зависи од карактер, индивидуална работа е.
   
  На Trendafilka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.594
  За зборчето Добро :devil: во нашиот речник се знае дека никогаш - не е добро. :D
  Јас често му ги раскажувам соништата и не се некои најпријатни. Во моите соништа он секогаш е го*но и кретен и му го кажувам тоа.
  Браво.
  Се надевам нема да земе да ми наплаќа од саат. :D
   
 17. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.752
  lele ne mi se veruva, sto citam, neverojatno:)

  sega svakam deka mazite se nesto tolku komplicirano, sto nitu edna zena ne moze da go razbere.

  a seto ova navedeno, e vistina hahahahaha
  [mod-kirilica:15fwfvti][/mod-kirilica:15fwfvti]
   
 18. Whitecloud95

  Whitecloud95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2013
  Пораки:
  235
  Допаѓања:
  381
  Пол:
  Женски
  Вистинито! :D
   
 19. yuiop

  yuiop Нов член

  Се зачлени на:
  23 мај 2013
  Пораки:
  91
  Допаѓања:
  32
  Ништо не е точно.....од тие......... 12 работи......благе везе немаат.....
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.589
  Пол:
  Женски
  Баш така! ;)