1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

20 причини зошто чоколадото е подобро од секс

Дискусија во 'Насмевка' започната од pupi.girl, 18 јули 2013.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  1. Можеш да си купиш чоколадо
  2.Ако ме сакаш, ќе голтниш- има смисла само ако станува збор за чоколадо
  3. Чоколадото може да те задоволи и кога не е толку тврдо.
  4.Чоколадото може да ти трае колку што ти ќе посакаш
  5.Можеш да јадеш чоколадо пред мајка ти
  6.Ако го касниш силно оревчето, чоколадото нема да ти се налути
  7.Личности од истиот пол може да јадат чоколадо, без да бидат наречени некако
  8.Зборот приврзување не го плаши чоколадото
  9.Може да си јадиш чоколадо на работната маса на работа, без да ги вознемириш колегите
  10.Можеш да прашаш некој странец дали сака чоколадо без да ти ја залепи една
  11.Нема да имаш влакна во устата со чоколадото
  12.Не мора да глумиш додека јадеш чоколадо
  13.Чоколадото не те остава трудна
  14.Може да јадеш чоколадо во било кој ден од мецесот
  15.Доброто чоколадо лесно се наоѓа
  16. Може да имаш различни врсти на чоколадо, онолку колку што може да изедеш
  17. Никогаш не си ни премлада ни престара за чоколадо
  18.Кога јадеш чоколадо навечер не можеш да ги разбудиш соседите
  19.Можеш да јадеш чоколадо додека возиш
  20.Лесно е да најдеш чоколадо долго 12цм.

  Да се посмееме малку :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:
   

  Прикачени фајлови:

  На 5.11, poi, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. canary

  canary Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2013
  Пораки:
  133
  Допаѓања:
  60
  6.Ако го касниш силно оревчето, чоколадото нема да ти се налути :D

  Ова дефинитивно најмногу ме изнасмеа хахахаха браво :rofl:
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  420
  Неможеш да се одлучиш кое е повкусно ,дали белото или црното чоколадо :!: :lol:
   
 4. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.834
  Пол:
  Женски
  Хаха тоа индививуално е, јас на пример бело чоколадо воопшто не сакам :lol:
   
 5. VIN.diesel

  VIN.diesel Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2013
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  420
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.295
  Допаѓања:
  77.383
  Пол:
  Женски
  И плус, ги сакаме сите форми и големини на чоколадото, а може и да го конзумираме секаде а можеме и да го поделиме.
   
 7. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.694
  Пол:
  Женски
  11.Нема да имаш влакна во устата со чоколадото
  12.Не мора да глумиш додека јадеш чоколадо
  13.Чоколадото не те оставатрудна

  18.Кога јадеш чоколадо навечер не можеш да ги разбудишсоседите

  Хахахахахах:rofl:
  Највише ме изнасмеаа
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 8. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  4.827
  Допаѓања:
  25.123
  Пол:
  Женски
  Никој нема да те гледа чудно ако јадеш црно чоколадо :D .
   
  На LadyLollypop му/ѝ се допаѓа ова.
 9. 5.11

  5.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 август 2020
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  115
  Пол:
  Машки
  Чоколадото можеш да го споделиш и со најдобрата другарка
   
 10. Tsukinory

  Tsukinory Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2019
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  5.863
  Пол:
  Женски
  Немораш да имаш предигра со продавачот/продавачката за да добиеш чоколадо.
  Не ти се спие после изедено чоколадо.
  Не се осеќаш перверзно ако побараш репете.
   
  На LadyLollypop, cresa-jagoda и 5.11 им се допаѓа ова.
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.991
  Допаѓања:
  66.494
  6.Ако го касниш силно оревчето, чоколадото нема да ти се налути
  :rofl::rofl::rofl:
   
  На 5.11 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Slatkata00

  Slatkata00 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2019
  Пораки:
  328
  Допаѓања:
  1.558
  Пол:
  Женски
  2.Ако ме сакаш, ќе голтниш- има смисла само ако станува збор за чоколадо :lol:
   
  На hermosa, LadyLollypop и 5.11 им се допаѓа ова.