1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

20 точни клишеа за мажите

Дискусија во 'Насмевка' започната од Night.Star, 28 декември 2010.

 1. Night.Star

  Night.Star Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  278
  Допаѓања:
  117
  1. Во шорц и патики за трчање сте му секси. И тесната памучна маичка му се допаѓа!

  2. Голото рамо е неодоливо.

  3. Ако мислите дека вози пребрзо, тек кога не сте со него можете ли да замислите?

  4. Ако си заинтересирана, немој да глумиш недостижна.

  5. За него шопингот е обврска, не активност.

  6. Ако нешто погреши – слободно кажи му, но само еднаш.

  7. Сака тебе да ти биде згоден, не на другарка ти или колешката.

  8. Не плашете се да ја тргнете шминката. Природниот изглед е сексипилен.

  9. И тој сака да се гушка и да се држи за рака. И не мора тоа секогаш да води кон секс.

  10. Мисли дека многу лошо глумите.

  11. Ако понуди помош додека се спремате, тоа значи дека доцните.

  12. Сака да ве покажува и се гордее со вас пред другите.

  13. Сака кратки сукњи.

  14. Сака жени што пијат пиво. Уште и ако гледаат фудбал...

  15. Добра во кревет за него значи ентузијазам, смисла за хумор и трпение.

  16. Секој пат кога ќе му зготвите нешто тој е среќен.

  17. Ако го насмеете, секогаш ќе сака да ви биде во близина.

  18. Мрази кога зборувате за бившиот дури и ако тој ве прашал.

  19. Сака кога се дружите со неговото друштво.

  20. Ако навистина му се допаѓате, ќе ги игнорира вашите негативни карактеристики.

  Дали имате нешто да додатете на списоков?

  Превземено од http://www.crnobelo.com
   
  На alexa_dimoska, crazylady, MarchelineAmaru и 9 други им се допаѓа ова.
 2. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.472
  Допаѓања:
  870
  5. За него шопингот е обврска, не активност. хаххахаха си го пронајдов мојот во ова :$ :lol: :lol: :lol:
   
 3. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  6.165
  Допаѓања:
  23.020
  Пол:
  Женски
  Мрази кога зборувате за бившиот дури и ако тој ве прашал.
  хаххаахах го пронајдов :lol:
   
 4. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  10. Мисли дека многу лошо глумите. Ова не го сваќам...
  13. Сака кратки сукњи. Да ама на излог, или на друга девојка, не и на вас.
   
 5. MonNy.B

  MonNy.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  48
  Допаѓања:
  36
  Мрази кога зборувате за бившиот дури и ако тој ве прашал.
  Па нека не прашува кога мрази.... :lol: :wasntme:
   
 6. cvetce93

  cvetce93 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2011
  Пораки:
  1.434
  Допаѓања:
  575
  9. И тој сака да се гушка и да се држи за рака. И не мора тоа секогаш да води кон секс.
  Точно ! :) Барем мое искуство со сегашниот дечко, повеќе од мене сака да се гушка :inlove:

  18. Мрази кога зборувате за бившиот дури и ако тој ве прашал.
  Па уствари секогаш кога сум зборела, он ме прашувал |( Зашто ме прашува ако мрази :^)
   
 7. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  5. За него шопингот е обврска, не активност.

  Порадо би се изразила - тортура (на мојот) :lol:
   
 8. Shoe-Gal

  Shoe-Gal Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  178
  Мрази кога ве прашува нешто и вие одговарате со НЕЗНАМ :D
   
 9. LegallyBlonde

  LegallyBlonde Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  3
  Го најдов скоро во сите. Иначе бар според мојов...
  Мразат кога сме нервозни или љути, а не им кажуваме зашто.
  Секси им е кога носиме негов дуксер, тренерка...Бар така вика :)
  Сакаат кога во петок навечер ќе му се појавиме со Хајнекен на врата.
  Сакаат кога ќе ни падне прерамката од рамо.
  Единствено сакаат шопинг кога се работи за долна облека или купаќи.
  Сакаат кога правиме зае*анции на своја сметка.
  И уште многу други ситници, ако ми текне нешто ќе допишам...
   
 10. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  :lol:
   
 11. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.279
  Допаѓања:
  20.711
  Пол:
  Женски
  Ако понуди помош додека се спремате, тоа значи дека доцните. :D:D:D Хахаа
  Ова дека обожава кратки сукњи, не ми е баш точно. :D
   
  На KuklickaMoja, Lovelybaby<3, Soncence3 и 3 други им се допаѓа ова.