1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

2017 во три збора

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Bitter-Sweet, 6 декември 2016.

 1. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.120
  Допаѓања:
  76.415
  Пол:
  Женски
  Го најдов ова па ајде да видиме. Правилото е јасно.

  FB_IMG_1481014770166.jpg
  Моите се love, beauty и intelligence. Вашите?
   
  На Love...music, ku4ence, Vitaly и 3 други им се допаѓа ова.
 2. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.313
  Пол:
  Женски
  Love. success, honesty 8)
   
  На Love...music, Згодно Момче и fallenangel им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.793
  Допаѓања:
  46.393
  Happiness, love и intelligence.
   
  На fallenangel, elimkd и Jas! им се допаѓа ова.
 4. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.699
  Допаѓања:
  14.237
  Пол:
  Женски
  Experience, freedom и intelligence (y) Супер, баш тоа ми треба :)
   
  На Jas! и Bitter-Sweet им се допаѓа ова.
 5. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  14.123
  Допаѓања:
  43.672
  Пол:
  Женски
  Love
  Beauty
  Experience
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 6. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  14.699
  Допаѓања:
  322.331
  Love
  Win
  Health
   
  На sanjaeva, ♡BuBaLe♡, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  11.336
  Пол:
  Машки
  Tele
  Love
  Vol
  јеби га...ебати 2017та ...хахахах
   
  На Crna Dama, Згодно Момче, calliope и 10 други им се допаѓа ова.
 8. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  7.850
  Допаѓања:
  47.947
  Пол:
  Женски
  Ништо не видов:worried:
   
  На Јаневски, Crna Dama, girl-miri и 3 други им се допаѓа ова.
 9. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Intelligence
  time
  love
  ahahahah poslednovo me iznasmeaa:rofl:
   
  На Crna Dama, fallenangel и Jas! им се допаѓа ова.
 10. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  7.113
  Допаѓања:
  107.122
  Пол:
  Женски
  Popularity, win, love.:bug:
  Okej, доваџај двеилјадииседумнаесето.]:):D
   
  На Crna Dama, Ketchup, Bozica1980 и 6 други им се допаѓа ова.
 11. Ginger^

  Ginger^ Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 март 2015
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  55.364
  Пол:
  Женски
  Love
  Wish
  Experience (пак ли:D)
   
  На Jas! и zhap4e им се допаѓа ова.
 12. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.150
  Love, fun, ^_^intelligence.8-|
   
  На Salome, Bitter-Sweet, biGirl и 4 други им се допаѓа ова.
 13. Роберт 7

  Роберт 7 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2016
  Пораки:
  1.322
  Допаѓања:
  11.336
  Пол:
  Машки
  аман бе сите интелигентни само јас вол и теле..
   
  На Crna Dama, EminemsGirl, Bozica1980 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. Jas!

  Jas! Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2016
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  6.313
  Пол:
  Женски
  Е па имаше ти и love а ко ќе се заљубиш глава губиш де :rofl::rofl::rofl:
   
  На Кирил567, Crna Dama, Bozica1980 и 2 други им се допаѓа ова.
 15. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  2.033
  Допаѓања:
  58.306
  Пол:
  Женски
  Love
  Youth
  Money
  :?:
   
  На Ketchup, Emy867, zhap4e и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Mr.Awesome

  Mr.Awesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 септември 2016
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Машки
  Не ми се верува и мене ова ми излезе и баш по истиот редослед.

  Love, youth, money.

  Ги имам сите 3 за сега. Во 2017 нека бидат уште појаки, поцврсти и побогати. Ајде 2017 спремен сум за тебе. :D
   
  На Crna Dama, Jas! и zhap4e им се допаѓа ова.
 17. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Se bara nekoj sto nema da vidi love i inteligence hahaha :D ke dobie nagrada edno kit kat od mene hahaha :D
   
  На Crna Dama, EminemsGirl, kjukli и 4 други им се допаѓа ова.
 18. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.546
  Пол:
  Женски
  Popular, intelligence,love
   
  На Jas! му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  875
  Допаѓања:
  2.857
  Пол:
  Женски
  Popularity, Happiness, Power :muscle: :D
   
  На Ketchup, biGirl и Jas! им се допаѓа ова.
 20. biGirl

  biGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.118
  Допаѓања:
  2.917
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2016-12-06-12-00-33-1.png poveli :D hahahh
   
  На Crna Dama, baba Rada и Jas! им се допаѓа ова.