1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

22 причини зошто е подобро да си жена

Дискусија во 'Насмевка' започната од Unfaithful18, 23 март 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  1.Подобро е да си разгалено девојче на тато, отколку плачко на мама.
  2.Нема да ви ја одземат возачката дозвола ни при најголеми прекршоци ( шифра: крокодилски солзи).
  3.Постојат Џони Деп,Хавијер Барем и Леонардо ди Каприо.
  4.Мажите Роналдо можат само да го креваат до небото ,а вие можете да го легнете во креветот.
  5.Мажите порано умираат,а жените го наплатуваат осигурувањето.
  6.Поголема финта е да користиш вибратор,отколку да имаш секс со гумена кукла.
  7.Со женските списанија одат поубави подароци.
  8.Жените генерално полесно се опиваат,што позитивно се одразува врз буџетот.
  9.Не морате да се сомневате, бидејќи секогаш знаете дека детето е ваше.
  10.Ретко можете да се загубите,бидејќи не се срамите да прашате за насока.
  11.Воопшто не мора да знаете како функционираат апаратите на бензиска пумпа, бидејќи секогаш ќе се најде некој фин маж што ќе ви помогне.
  12.Напамет не мора да ги знаете сите фудбалски резултати и играчи од 1980 до денес.
  13.Последиците од бурната ноќ добро се кријат со пудра.
  14.По жешка ноќ не морате да се плашите да прашате: "Каква бев?"
  15.Никој не ви се смее ако не успеете да ја допрете највисоката полица од супермаркет.
  16.Можете да правите повеќе од една работа-истовремено.
  17.Не мора да ја реновирате кујната по едно приготвено јадење.
  18.Кога нешто ќе испеглате, тоа се забележува.
  19.Не морате да се натпреваруватре во пиење..
  20.Ако комшијата купи понов автомобил, не добивате нервен напад.
  21.Имате сосема поинакво чуство кога некој ќе ви каже "20 сантиметри".
  22.Сепак жените се тие шо решаваат колку луѓе ќе се родат во наредниот милениум.

  :lol: :lol: :lol:

  (копирано од Фејсбук група)
   
  На xoxo5, angelche16, ColoursOfTheRainbow и 12 други им се допаѓа ова.
 2. irenna

  irenna Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  4.450
  Пол:
  Женски
  Осмата причина ми е позната од некаде :D плус машките частат, барем во мое време беше така :D :P
   
 3. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Нема да ви ја одземат возачката дозвола ни при најголеми прекршоци ( шифра: крокодилски солзи).

  Другарка ми има мотор,нема возачка и никогаш не носиме кацига и вози лудоОоОо :D Колку пати кога се враќавме од на плажа цајкани не имаат застанато незнам :lol: Ама јас сум таква што можам да ги контролирам солзите како сакам.Секогаш ќе почнев да плачам,да викам ајде ве молам пуштете не да одиме,не ми е добро :lol: И секогаш не пуштаа,за среќа два пати ист цајкан не се погоди :lol: ;)
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ariel

  Ariel Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  7.689
  Допаѓања:
  129.913
  :lol: :lol: :lol:
  Двојкава ми се случи минатата недела... дури ни солзи немаше :lol:
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  ова е најфацааааааа :lol: :lol: :lol:
   
  На Saricko и Alesii им се допаѓа ова.
 6. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  9.Не морате да се сомневате, бидејќи секогаш знаете дека детето е ваше.

  13.Последиците од бурната ноќ добро се кријат со пудра.

  21.Имате сосема поинакво чуство кога некој ќе ви каже "20 сантиметри".


  :lol: :lol: :lol:
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  3.069
  Допаѓања:
  6.613
  Пол:
  Женски
  хиихихихи :D :D
   
 8. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  Се пронаоѓам во двете...
   
 9. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.260
  Допаѓања:
  8.646
  Ова 17-во не важи за мене :D :D :tmi:
   
 10. TheKiketoo

  TheKiketoo Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  883
  се изнасмеав на ситеее и се е точно :rofl:
   
 11. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  2.Нема да ви ја одземат возачката дозвола ни при најголеми прекршоци ( шифра: крокодилски солзи)
  9.Не морате да се сомневате, бидејќи секогаш знаете дека детето е ваше.
  11.Воопшто не мора да знаете како функционираат апаратите на бензиска пумпа, бидејќи секогаш ќе се најде некој фин маж што ќе ви помогне.
  14.По жешка ноќ не морате да се плашите да прашате: "Каква бев?"
  15.Никој не ви се смее ако не успеете да ја допрете највисоката полица од супермаркет.
  21.Имате сосема поинакво чуство кога некој ќе ви каже "20 сантиметри".
  22.Сепак жените се тие шо решаваат колку луѓе ќе се родат во наредниот милениум.

  :D :D :D Ептен јако :D
   
 12. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Еве уште некои што ми се копирани од фејсбук одамна (не се сите точни ама сите се смешни) :D :D

  1. За време на масажа не мораш да црвенееш.
  2. Не добиваш напад на епилепсија штом ќе ти паднат неколку влакна од косата.
  3. Шансите да те фатат во љубовна афера се минимални затоа што не се фалиш на сите страни.
  4. За време на бродолом те спасуваат меѓу првите.
  5. Не го чекаш оној момент смртта да ве раздели едноставно можеш сама да го пратиш мажот по ѓаволите.
  6. Немаш посебна полица со натпис 'погрешно офарбана и уништена гардероба.
  7. Не мора да го фрлаш ѓубрето.
  8. Жените се подобри во караниците.
  9. Жена не поминува 45 минути на клозетска шоља.
  10. Далечинскиот управувач не е телесен израсток кај жените.
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 13. EnnieFabulous

  EnnieFabulous Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2010
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  399
  не би рекла баш..кога ќе се зафатам со крстозбор може и 1 час да останам :lol: :rofl:
   
 14. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  ма 100 причини има 8)
   
 15. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  6.Поголема финта е да користиш вибратор,отколку да имаш секс со гумена кукла.
  9.Не морате да се сомневате, бидејќи секогаш знаете дека детето е ваше.
  12.Напамет не мора да ги знаете сите фудбалски резултати и играчи од 1980 до денес.
  16.Можете да правите повеќе од една работа-истовремено.
  17.Не мора да ја реновирате кујната по едно приготвено јадење.
  20.Ако комшијата купи понов автомобил, не добивате нервен напад.
  Овие ги издвоив јас...
   
 16. prettyButerfly

  prettyButerfly Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  58
  Допаѓања:
  13
  nema da se nerviram ako komsijata kupi nov avtomobil..ama ako komsikata kupi epten skapi stikli..eee togas hahha :lol: :tmi:
   
 17. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  сите се точни и смешни :D
  ма има милиони причини зошто е подобро да си жена!!!
   
 18. anima

  anima Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  559
  Допаѓања:
  275
  Плус тоа,на сред лето жената може да си облече фин и убав фустан со деколте,а мажот мора да носи кошула на која му се закопчани сите копчиња до горе а плус и вратоврска :sweat: ]:) :lol:
   
  На Alesii му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  :!: Да, ама мажите можат да одат нагоре и голи, а жените да носат маички...
   
  На LittlePinky и Alesii им се допаѓа ова.
 20. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  1.Никогаш не ти е досадно-секогаш знаеш да си најдеш занимација.
  2.Ти си како машина за трошење пари.
  3.Секогаш можиш да одглумиш дека си возбудена.
  4.Не мора да купуваш кондоми.
  5.Не треба секој викенд да ги носиш другарките пијани до дома.
  6.Секогаш знаеш што да си направиш за јадење.
  7.Не треба да цепиш дрва.
  8.Кога сакаш можиш да одглумиш оргазам.
  9.Без тебе не би постоел ни еден бутик, парфимерија, козметички и фризерски салон, цвеќарница...
  10.Секогаш можеш да заведеш со своите атрибути.
  11.Не треба да му ласкаш на некој цела ноќ за да те посакува.
  12.Ниеден маж нема да речи дека не си добра в кревет.
  13.Колку и да не си симпатична, секогаш ќе ја претставуваш поубавата половина.
  14.Ниеден маж не можи да те избламира пред другарките, освен ако не е насилник.
  15.Не треба да криеш од другарките колку троши твојот партнер месечно.
  16.Секогаш знаеш да го најдиш вистинскиот начин да нападнеш со цел да се одбраниш.
  17.Не треба во зима да го чистиш снегот од пред прагот.
  18.Никогаш нема да бидеш одбиена на понуда за секс.
  19.Не треба да одиш секој ден в теретана за да бидеш привлечна.
  20.Не постои грда жена-секоја жена е уваба на свој, единствен начин!
  21.Само неклолу одглумени солзи и добиваш се што сакаш.
  22.И најглупвата жена блефира подобро од најпамтниот маж.
  23.Блефот ја прави подобра во покер од мажите.
  24.Кога сакаш да се одмаздиш доволно е само еден збор пред другарите и тие да го зафркаваат додека е жив.
  25.Секогаш имаш рамо за плачење.
  26.Секогаш имаш резервна другарка.
  27.Секогаш имаш и резервен симпатија ако ти раскини дечкото.
  28.Секогаш имаш друштво за на кафе.
  29.Научно е докажано дека благодарение на жената секоја следна генерација е поинтелегентна.
  30.Жената психички е многу појака од мажот.
  31.Жената е покреативна.
  32.Жената е покомуникативна.
  33.Снимате додека водите љубов, само ако ти сакаш.
  34.Најубавите песни се посветени на некоја жена.
  35.Најголемите битки во историјата биле предизвикани заради жена.
  36.Секогаш има кој да те испрати до дома.
  37.Никогаш не забораваш на родендените од твоите најмили.
  38.Секогаш можеш да најдеш начин да ги прикриеш своите маани и недостатоци (акни или мали гради, на пример)
  39.Не си ти виновна ако му се допаднеш на најдобриот другар од дечкото.
  40.Да не е жената, дијамантот би бил обичен камен.
  41.Да не е жената, ццвеќето би било обично растение.
  42.Секогаш спиеш на подобрата перница.
  43.Од понеделник до петок можеш да ги гледаш омилените сапуници и два пати реприза.
  44.Секогаш украсите што тебе ти се драги стојат пред останатите.
  45.Секогаш дома е уредено по твој вкус.
  46.Од старата облека знаеш да си направиш нова.
  47.Знаеш каде ти стојат чорапите и целиот долен веш.
  48.Секогаш имаш некој кој се грижи за тебе.
  49.Знаеш да направиш забава и без пиво.
  50.Знаеш да си направиш пица, или палачинки, или пак пуканки...
  51.Знаеш да најдиш скришно место за нешто што не сакаш никој да го најде.
  52.Не чекаш некој да ти подготви кафе ако ти се пија.
  53.Не те проверуваат дали тоа што си го кажала е вистина или не.
  54.Знаеш кога е доволно.
  55.Ако плачиш си чувствителна, а не глупава.
  56.Секогаш можеш да насмееш мало бебе.
  57.Ако не му кажиш нему (дечко, другар, братучед...) дека белата маица не му стои, цел живот ќе мисли дека совршено му прилега.
  58.Сите мажи би се затруле со цигари, ако не им речеш дека ти смета чадот.
  59.Колку и да ти се драги некои личности, секогаш си се ставаш на прво место.
  60.Не се грижиш колкави ти се палците и дали уште ќе ти пораснат.
  61.Не постои жена што е курва, бидејќи по логика-ако машко што легнало со повеќе од 5 девојки е фраер, тогаш девојката што легнала со повеќе од 5 момчиња е ФРАЕРКА!
  62. Жените се далеку поиздржливи од мажите... па кое машко ќе издржи да крвари цела недела?
  63. Можеш да легнеш кого сакаш и кога сакаш.
  64. Клечиш кога мочаш, па многу полесно поминуваш ако пијана паднеш во WC-то.
  65. Можеш да не платиш казна за брзо возење - само пушти некоја солза.
  66. Можеш да се омажиш за богат маж, и потоа цел живот не мора да работиш.
  67. Можеш да добиеш бесплатен пакет аранжман со се што ќе ти текне од било кој маж - се што треба да направиш е само да спиеш со него.
  68. Мажите ти отвораат врата и ти припалуваат цигара.
  69. Жените се послатки од мажите, подобро лажат и манипулираат.
  70. Не се грижиш дали ќе оќелавиш.
  71. Не мора да го фрлаш ѓубрето.
  72. Не мора да бојадисуваш.
  73. ПМС - Уште еден добар изговор за тоа што си КУЧКА.
  74. Секако, ПМС е и легален изговор за убиство.
  75. Жените може да мастурбираат повеќе пати дневно од мажите.
  76. Секогаш ќе најдеш добро оправдување.
  77. Мажите може да си замислат секс 200 пати дневно, жените можат да си го дозволат тоа.
  78. Жените имаат повеќе од една ерогена зона. (во случај на мажите тоа да не им е јасно)
  79. Жените се подобри во караниците.
  80. Не размислуваш со своите гениталии.
  81. Менопауза - не мора да се раѓа и после 50-та година.
  82. Менструација - една причина повеќе да кажеш не.
  83. Жените не може да имаат влакна во енормни количини по своето тело.
  84. Жена без долен веш е секси и дива, маж без долен веш е просто кажано - одвратен.
  85. Кога жена ќе го налути партнерот, не мора да троши пари на скапи подароци, анален и орален секс ќе завршат работа.
  86. Жените имаат три дупки со добар пристап.
  87. За разлика од грд маж, грда жена со добра шминка и фризура може да го поправи впечатокот.
  88. Жените не се грижат дали ќе им се дигне.
  89. Далечинскиот управувач не е телесен израсток кај жените.
  90. Не мора да правиш будала од себе за да импресионираш некој маж.
   
  На Lolo5, angelche16 и 1209 им се допаѓа ова.