1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

3 години затвор за велешанец кој украл 150 ќебапи

Дискусија во 'Политика и настани' започната од PogbaPol, 10 август 2015.

 1. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  Велешанец ќе лежи 3 години во затвор откако велешкиот суд го осуди за тешка кражба.

  [​IMG]

  Според пресудата, 31 годишниот велешанец П.К. во мај минатата година насилно влегол во локална велешка кафеана и од таму украл 150 ќебапи, неколку килограми плескавици и алкохолни пијалоци.

  Тој пред Судот го признал делото.
  http://narodenglas.com/еве-како-суди-пушинела-судството-на-ба/
   
  На angelche16 и Скопјетесакам им се допаѓа ова.
 2. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.411
  Допаѓања:
  6.697
  Пол:
  Женски
  :rofl::rofl::rofl:
   
  На LittlePinky му/ѝ се допаѓа ова.
 3. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.618
  Пол:
  Женски
  Ах моја чудесна земјо :rofl:
   
 4. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Gospod da cuvat od poloso :D :D :D
   
  На Ketchup, crazylady и Згодната им се допаѓа ова.
 5. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  Vest na denot :D
  Ama na naa so majmunot i nema ramna xD
   
  На Ketchup, Tan4ence, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 6. Kukla994

  Kukla994 Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  4.683
  Допаѓања:
  46.984
  Samo kaj nas ova mojt da se slucit :drunk: :rofl:
   
  На Ketchup и LittlePinky им се допаѓа ова.
 7. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  191
  Допаѓања:
  311
  Пол:
  Женски
  HAHAha toa i bese najavata za vesta na Vestite :rofl:
   
  На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.147
  Како прво не верувам во ова затоа што ова е само статија нека ја прикаже пресудата па може ќе ме увери дека навистина некој судија вака пресудил мада и да пресудил сигурно има некое добро образложение. Можеби се работи за лице кое е рецидивист врз кого претходните условни и поблаги казни не делувале па затоа санкцијата му е поострена и заменета со ефектива казна затвор! Лично имам видено поглупа пресуда на судија од Штипски суд која стоеше во збирка на судски одлуки поради што и збирката потоа се корегираше а тоа е казна затвор за правно лице -е ова е нешто што личи на неписмен судија и човек кој што е пикнат во судството на некој си чуден начин а не поради знаење и квалитет.
   
  На daylight му/ѝ се допаѓа ова.
 9. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.096
  Допаѓања:
  4.052
  Претпоставувам веста е извадена од контекст за да звучи посензационално, демек за ќебапи била работата. Но во веста пишува имало и насилство (насилно влегување). Правно гледано тоа може да менува многу.

  На пример не е исто го осудиле некого бидејќи имал секс, и го осудиле бидејќи силувал. Суштината на дејствието е исто - секс, но методите со кои тоа е постигнато се драстично различни.
   
  На Abrakadabra, Dennings, ♡BuBaLe♡ и 6 други им се допаѓа ова.
 10. Arthur

  Arthur Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2014
  Пораки:
  689
  Допаѓања:
  2.518
  Пол:
  Женски
  Uste ova go nemav videno.....pa eve go vidov.....nenormalna rabota :shake:
   
 11. marijaaxl

  marijaaxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  741
  da taa za majmunot bas vo moeto gradce, site zboruvat za toj majmun mislis nesto sveto e boze |-)
   
  На theowndemon и Arthur им се допаѓа ова.
 12. NightBreaker

  NightBreaker Активен член

  Се зачлени на:
  8 август 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  397
  Пол:
  Машки
  Никогаш повеќе во животот нема да му текне да јаде кебапи!!! :D
   
  На Arthur му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.776
  Пол:
  Машки
  Закон си е закон. Што не ви е јасно?
   
  На Dennings, Gea и fallenangel им се допаѓа ова.
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.511
  Допаѓања:
  10.355
  Пол:
  Машки
  za droga se lezi 3 god. i za kebapi so ukral isto 3 god.
  toa ne mi e jasno vo ova nasa drzava.
   
  На Arthur и Winter Lady им се допаѓа ова.
 15. CirezD

  CirezD Популарен член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2014
  Пораки:
  880
  Допаѓања:
  1.485
  Пол:
  Женски
  Јебем ти закон кој не осудува гнаси кои убиваат луѓе секој ден по пешачки премини и семафори затоа што тато им дал кола на 18 години или не знае колку му држи алкохол, ама за ќебапи се лежи во затвор.
   
  На blackwave, Вини-пу и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 16. marijaaxl

  marijaaxl Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2015
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  741
  оф топик е ама со денешните вести е

  деца се киднапираат секојдневно - на вестите ништо нема
  се киднапира мајмунче - ВООНРЕДНИ ВЕСТИ на 5те минути кажуваат дека мајмунот бил украден и дека е вратен без повреди, дека бил нападнат пред тоа од својата мајка и другиии глупости

  ма дај бе шо држава е и ова
   
  На blackwave, V.odolija, Вини-пу и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  16.147
  Тежината на делото не е во кебапите туку во начинот на извршување на делото. За дрога се има изречено и 9 години казна затвор и тоа по признание на вина не навлегувам колку е правична казната со оглед дека за убиство најмала е 5 години казна затвор ама начинот на извршување го поткренува степенот на вина и најбитно закон си е закон и секој мора да го почитува и да го применува.
  Смешна и безврска ќе ви биде утре и одлуката за казна за мајмунот ама тоа е кој нема памет во главата. :fubar:
  Во законот си е предвидена соодветна санкција за кривично дело за ваква ситуација само што едно е полицијата што ќе го затаи сторителот на кривичното дело а сосема друго е што судот ќе одлучи .
  Јас лично верувам во правдата во судството и слободно право е на судијата да си го цени секој доказ и сам да си одлучи на што ќе поклони доверба и каква одлука ќе донесе.
   
  На 1209 и Salome им се допаѓа ова.
 18. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  347
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Алачки уби човек не лежеше ни 1 месец во затвор,а овој за 150 ќебапи ќе лежи во затвор 3 години - нема смисла воа.
  Ама ајде бар овие ќебапи што ги изел,таман за 3 години надокнадил со јадење :lol::P:rofl:
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Salome

  Salome Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јули 2012
  Пораки:
  1.216
  Допаѓања:
  10.284
  Пол:
  Женски
  Не му се секирајте толку, ако гледаме по примерот на Игор Спасов убиецот на Мартин Нешковски и не е толку лош затвореничкиот живот.;)Па освен ќебапи, ќе си поткаснува и пици, пастрамајлии, печења...
  Ама па и шо зборам јас, овој не е толку ВИП на крај краева , не е убиец на невино дете само обичен крадец.
  http://www.dokaz.mk/foto-ubietsot-na-martin-neshkovski-vo-zatvorot-zhivee-kako-vo-hotel/

  И доста сте се фатиле сите за ќебапите, кабапи та ќебапи, работата е начинот на кој е извршено делото, а тоа е материјална штета.Соодветно на тоа, ќе си има и санкција.Без разлика на тоа дали се работи за 150 ќебапи или за 150 илјади евра кражба си е кражба.
   
 20. Sanjichka007

  Sanjichka007 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2012
  Пораки:
  1.544
  Допаѓања:
  11.924
  Пол:
  Женски
  Ами кога ви викаа Анима Мунди да бидете вегани, вие не!
  Човеков сега немаше затвор да лежи ради ќебапи на пример.. :rofl:
   
  На cresa-jagoda, Ketchup, Mishela и 2 други им се допаѓа ова.