1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 најмудри лекции

Дискусија во 'Насмевка' започната од Offspring, 21 јули 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  ПРВА ДЕЛОВНА ЛЕКЦИЈА

  Само што завршила со туширање жената, мажот влегол во купатило, кога затропал некој на врата. По кратко натегање кој да отвори врата, жената попуштила, набрзина се завиткала во пешкир и отворила врата. Таму Перо, нивниот прв комшија.

  - Комшике, ќе ти дадам 800 евра ако го симнеш тој пешкир.

  Кратко размислувала, го разврзала пешкирот и застанала гола пред Перо.

  Перо и дал 800 евра и заминал.

  Збунета но и среќна заради приликата лесно да заработи толкави пари, жената се прибрала пак во пешкирот и се вратила назад.

  - Кој беше? - Перо.

  - Супер, ти спомна ли нешто за 800-те евра што ми ги должи?

  НАРАВОУЧЕНИЕ: Доколку важните информации ги споделите со своите акционери, можете да спречите евентуални штети.


  ВТОРА ДЕЛОВНА ЛЕКЦИЈА

  Додека се возел со својот автомобил, свештеникот здогледал калуѓерка покрај патот. Застанал, и понудил превоз, таа прифатила.

  Седнала покрај него и ги прекрстила нозете откривајќи ги своите прекрасни колена.

  По некое време, ја спуштил својата рака на нејзините нозе. Таа го погледнала и му рекла:

  - Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?

  Свештеникот длабоко се извинил, ја повлекол раката, но, по некое време, повторно му отишла раката накај калуѓерката.

  - Оче, зарем не се сеќавате на 129-от псалм?

  Тој уште еднаш се засрамил:

  - Проштевајте сестро, телото е грешно.

  Калуѓерката стигнала до манастирот а свештеникот продолжил до својата црква. Влегол и веднаш ја побарал Библијата за да се потсети на 129-от псалм. А тој гласи:

  - Оди напред и барај, продолжи и ќе го спознаеш врвот на задоволството.

  НАРАВОУЧЕНИЕ: Ако не си доволно информиран за работата со која се занимаваш, можеш да пропуштиш сјаjни прилики.


  ТРЕТА ДЕЛОВНА ЛЕКЦИЈА

  Продавач, службеничка и нивниот директор отишле на ручек и на масата во ресторанот виделе стара лампа. Ја протриле и од неа излегол духот:

  - Обично исполнувам три желби, а бидејќи вие сте тројца на сите ќе им исполнам по една.

  - Јас сум прва! - извикала службеничката. - Сакам да сум на Карбите, да возам глисер и да имам куќа покрај море.

  Пуф, веднаш исчезнала.

  Гледајќи во чудо што се случило, изрипал продавачот.

  - Јас сум сега! Јас сум сега!!! Сакам да сум на Тахити, да лежам на плажа со мојата лична масерка и да пијам коктели!

  Пуф, веднаш исчезнал.

  - Ти си на ред му рекол духот на директорот.

  - Сакам откако ќе завршам со ручекот, овие двајца да ги видам вратени во канцеларија.

  НАРАВОУЧЕНИЕ: Секогаш пуштете го шефот да зборува прв.

  ЧЕТВРТА ДЕЛОВНА ЛЕКЦИЈА

  Oрелот по цел ден седел на гранка и не правел ама баш ништо. Го видел тоа зајакот и го прашал:

  - Може ли и јас да седам така како тебе и цел ден ништо да не работам?

  Орелот одговорил:

  - Може, зошто да не?

  И зајакот седнал на земја под орелот и почнал да дреме. Ненадејно се појавила лисицата, скокнала на зајакот и го изела.

  НАРАВОУЧЕНИЕ: Ако сакаш да не работиш ништо, мора да седиш многу, многу високo.

  ПЕТТА ДЕЛОВНА ЛЕКЦИЈА

  Седи гавран на гранка со парче леб во клунот.
  Мине лисицата и сака да му го земе лебот, па го прашува:

  - Знаеш ли кој се тепал во шумата?

  Нема одговор

  - Знаеш ли што е ново во шумата?

  Нема одговор

  - Знаеш ли кого секса шефот?

  - Кого? Извикал гавранот и нормално му паѓа лебот од клунот и лисицата му го зема

  НАРАВОУЧЕНИЕ: Никогаш не прашувај кого секса шефот, за да не останеш без леб.
  Мислам дека ќе ви се допаднат :)
   
  На eloves, angelche16, s.a.-95 и 13 други им се допаѓа ова.
 2. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.382
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Хаха :rofl: Дарки од каде го најде ова жити се, ме изнасмеа :D
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Незнам, една другарка ми прати линк да прочитам, се изнасмеав и одма го споделив тука :)
   
  На bilebt му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  :D :D :D :D :D
  Корисни совети.
   
 5. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.894
  смешно,но вистинито и поучно :)
   
 6. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Многу интересно и точно пред се :)
   
 7. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  :clap: Дарки :D :D :D :D :D :D корисно и поучно во секој случај
   
 8. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  поучно :D :D :D
   
 9. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.886
  Допаѓања:
  65.903
  Пол:
  Женски
  Браво, браво :D Посебно ми се допаднаа третата и четвртата лекција :)
   
 10. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  најдобра е 5-тата :D ама и другите се одбри :y:
   
 11. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Интересно :D Кога ќе видиш и доста точно е :D
   
 12. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.733
  Допаѓања:
  5.151
  Смешно...:D :D :D :D
   
 13. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Браво :clap: Добри се сите ;) ...Се изнасмеав :D
   
 14. ivance5

  ivance5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 декември 2009
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  196
  Пресмешни се, а и доста поучни!!!
  Браво!
   
 15. Smilly

  Smilly Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  3.244
  Леле Дарки :clap: :clap: Ме изнасмеа :D и стварно е поучно :)
  Ми го разубави денот :*
   
 16. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Смешни, но доста поучни. Браво Офспринг :clap:
   
 17. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  хахахахха тоа со попот и калуѓерката е ВРВ!!! :rofl:
   
 18. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  :D :D :D :D Браво поучни се :clap:
   
 19. Hopeful

  Hopeful Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  997
  Допаѓања:
  1.467
  :D :D :D Навистина поучни работи - ем да те насмеат ем да те подучат. Фала Оффспринг ;)
   
 20. ozbilnazena

  ozbilnazena Популарен член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2010
  Пораки:
  1.154
  Допаѓања:
  13.169
  Пол:
  Женски
  :D Навистина ме насмеа посебно се пронајдов во третата и јас знаам да ги изненадам моиве девојки како се желбата на директорот .. Но само на шала. :lol: А и петата е гром .