5 прашања кои би му ги поставиле на првиот состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Ihaveacrushonyou, 3 јуни 2018.

 1. Ihaveacrushonyou

  Ihaveacrushonyou Активен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2017
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  За да го "истестирате" на некој начин потенцијалниот кандидат за врска, кои се петте прашања кои би му ги поставиле?
   
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.441
  Допаѓања:
  29.557
  Пол:
  Женски
  Јас не би го тестирала со прашања. На прв состанок и не би верувала во одговорите доколку му поставам такви тест прашања. Би оставила некое време да помине и преку неговите постапки да проценам за што е тој заинтересиран и како се однесува.
  Ако ја познавам подолго време личноста, би била отворена и би кажала кои се моите намери.
   
  На Mr.Lover, ku4ence, VictoriaSan и 4 други им се допаѓа ова.
 3. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  А која е потребата да некој/а кој/а ти се допаѓа го/ја тестираш???
  Ќе започнуваш врска заради тоа што го/јс сакаш или затоа што успешно ти ги поминал/а тестовите.....и што би бил/а ти понатаму во таа врска, инспектор....а другата страна обсерваторски примерок на кој/а ќе му/и го ставаш на кантар секој кажан збор и ќе го компарираш со твоите ставови ??
  Стварно не ми е јасна поентата на тие трик прашања и тестови.
   
  На ku4ence, delreymarie, jasbi и 2 други им се допаѓа ова.
 4. bluelagoon

  bluelagoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Видете женски, не може особата да се процени многу лесно. Со тие трик прашања за кои збориш ти, не значи дека ќе дојдеш до вистинскиот одговор. Јасно ми е дека за да го видиш вистинското лице на некого треба малку повеќе труд, бидејќи секој трет е дволичен, одглумуваат цели врски па и бракови. Во секој случај интересно прашање поради фактот што треба најбрзо што може да успееш да го процениш зашто ако навлезеш во нештото со некој што не вреди ни пет пари е опасна работа. И да, ја сум од тие помалку искусните и не можам да ти дадам трик прашања хихи
   
  На La.loca и edna_malecka им се допаѓа ова.
 5. La.loca

  La.loca Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2015
  Пораки:
  1.083
  Допаѓања:
  7.789
  Пол:
  Женски
  На првиот состанок ќе ти терат филмови, ништо повеќе.
   
 6. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.729
  Допаѓања:
  163.550
  Не 'тестирам' , ама прашувам и одговарам на секое поставено прашање.
  Немам листа со 'основни' прашања. Зависи од муабетот. И прашувам што ќе ми текне во моментот, и кажувам што ќе ми текне. Сакам да ги запознавам луѓето подлабоко, а и тие мене. Не само за дејт, туку и за другарствата ми е ист принципот.
   
  На Mr.Lover и VictoriaSan им се допаѓа ова.
 7. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.947
  Допаѓања:
  52.612
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум одела со некаква идеја за што би разговарала. Се си доаѓа спонтано. И се согласувам дека нема потреба од никакви тестови, состанокот е само запознавање и треба да биде убава дружба а не тестирање. :) Нема никакви важни прашања, важно е како се одвива комуникацијата и колку добро се сложуваат двете страни.
   
  На ku4ence, Таа Сум, VictoriaSan и 3 други им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  17.729
  Допаѓања:
  163.550
  До некаде е и тестирање. На некој 'суптилен' начин.
  Колку подобро ќе го запознаеш некој, толку полесно ќе можеш да одлучиш, дали ти се допаѓа или не.
   
  На Ihaveacrushonyou и Читател им се допаѓа ова.
 9. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.498
  Допаѓања:
  25.480
  Пол:
  Женски
  -Имаш ли куќа, викендица и кола!?
  - Дали работи и каде!?
  - Дали ги прележал сите детски болести?
  - Фамилијарни дијагнози или некое сериозно оболување!?
  - Колку женски прошол пред мене!?
  - Дали си педер и дали се шминка!?
  - Дали си член на форумот Фемина!?
   
  На Lunadeeztac, crazylady, ku4ence и 13 други им се допаѓа ова.
 10. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.465
  Допаѓања:
  54.736
  Пол:
  Женски
  Дали си 'за' вештачко оплодување?
   
  Последна измена од модератор: 4 јуни 2018
  На crazylady, ku4ence, JollyGirl и 22 други им се допаѓа ова.
 11. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.927
  Допаѓања:
  260.207
  Пол:
  Женски
  подржуваш ли абортус или сметаш дека е убиство ? :D

  битно е се да се знае од прва :!:
   
  На ku4ence, JollyGirl, sparklie и 21 други им се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.832
  Би ти сметало ли жена ти да зема поголема плата од тебе?
   
  На crazylady, sparklie, blady и 16 други им се допаѓа ова.
 13. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.403
  Пол:
  Женски
  твои ли се забите(сакам да знам децата какви заби ќе ми имат де)
   
  На ku4ence, blady, Вереничка и 13 други им се допаѓа ова.
 14. LiliBoz

  LiliBoz Форумски идол

  Се зачлени на:
  13 јули 2017
  Пораки:
  9.328
  Допаѓања:
  157.403
  Пол:
  Женски
  Има уште едно
  ако си член на фемина на кои членки им се имаш пуштано у модни критики
   
  На crazylady, ku4ence, Trxmx и 15 други им се допаѓа ова.
 15. bluelagoon

  bluelagoon Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2014
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Машки
  Што е постаро, јајцето или кокошката?
   
  На baba Rada, КикиМаус и Lolo5 им се допаѓа ова.
 16. Fauhxy

  Fauhxy Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2016
  Пораки:
  286
  Допаѓања:
  1.931
  Пол:
  Женски
  Дали си обрежан ?
   
  На RoseRain, Someonespecial и Lolo5 им се допаѓа ова.
 17. Lolo5

  Lolo5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2017
  Пораки:
  508
  Допаѓања:
  789
  Пол:
  Женски
  Веруваш ли во Господ?
   
 18. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  Ооооо боже......па зарем има и такви на кои ова им смета???
   
  На LiliBoz му/ѝ се допаѓа ова.
 19. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  10.220
  Допаѓања:
  54.832
  Како нема? Како би тој бил газда во куќата ако жената заработува повеќе?
   
  На Gosh, daylight, Antolinaa и 5 други им се допаѓа ова.
 20. Mr.X

  Mr.X Активен член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2018
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  191
  Пол:
  Машки
  Леле леле....кој црн газда......
  A што ако купат заеднички стан, а жена му зима поише плата од него, па тогаш он треба да се убие :D