1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 прашања кои би му ги поставиле на првиот состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Ihaveacrushonyou, 3 јуни 2018.

  1. LiliBoz

    LiliBoz Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 јули 2017
    Пораки:
    17.888
    Допаѓања:
    223.722
    Пол:
    Женски
    о да. Има. Ама повеќе има и онакви кои сакаат женското да им е спонзор.
     
    На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Mr.X

    Mr.X Активен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    196
    Пол:
    Машки
    Мизерија во секој случај.
     
    На LiliBoz и joy1 им се допаѓа ова.
  3. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.095
    Пол:
    Женски
    Што мислиш за машките кои се шминкаат? 8-|
    Ај сега сериозно. На прв состанок според мене би било океј да е малку поопуштено, бидејќи секој има трема, more or less. Би било малку нападно веднаш да се отворат теми како политика, религија, брак, семејство и слично, барем јас не би, што знам. А за ова со ,,тестирањето“...па, секој состанок всушност и е еден вид на тест, пробуваш да дознаеш нешто повеќе за личноста пред да одлучиш дали ти одговара или џабе трошите време.
     
    На crazylady, theowndemon, Ketchup и 6 други им се допаѓа ова.
  4. Lolo5

    Lolo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 септември 2017
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    796
    Пол:
    Женски
    Дали се фарбаш?
    Дали се шминкаш?
    Дали се депилираш?
     
    На Someonespecial му/ѝ се допаѓа ова.
  5. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Дали работиш "по дома"?
    Ако рече , не , има кој да го прави тоа (алудирајќи на мајка му ), тури му пепел.
    Тоа значи дека тој жената ја гледа како чистачка и готвачка и кафекуварка и ништо повеќе.
    Мразам шовинисти и луѓе со балкански менталитет!
     
    Последна измена: 3 јуни 2018
    На WildMk, crazylady, sparklie и 11 други им се допаѓа ова.
  6. Yipman2

    Yipman2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2010
    Пораки:
    4.029
    Допаѓања:
    25.020
    1. Дали се согласуваш со фразата "Краде ама важно гради"?
    2. Дали имаш пенис?
    3. Дали си позитивно расистички и црно хумористички расположена личност , или све е изумрено одвнатре веќе?
    4. Дали може да те користам на свадби и други свечености за да зимам екстра парчиња торта и месо?
    5. Да се родиш повторно како животно , кое животно би била? ( бонус ако каже коњ , ќе кажам не може два пати исто , ке заврши дејтот порано ама вреди.)
     
    На crazylady, Cinderfakinrella, ku4ence и 13 други им се допаѓа ова.
  7. jasbi

    jasbi Популарен член

    Се зачлени на:
    16 септември 2016
    Пораки:
    917
    Допаѓања:
    7.571
    Пол:
    Женски
    Првиот состанок а и понатака се оди опуштено ,а темите сами по себе да се редат.Нема потреба од поставување прашања. Се си има ред а запознавањето само ќе си дојде ако има хемија меѓу двајцата.Ништо не е губење време ,само искуство повеке и запознавање на карактери.Затоа само опуштено без прашалници во глава и уживајте во пијачката,кафето ...
     
  8. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Би го прашала што мисли за познатиот ,,We were on a break'' инцидент од серијата Friends.
    Делува како лабав муабет за американска комедија, а всушност можеш да видиш како ги сфаќа врските. 8-|
     
    На Cinderfakinrella, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
  9. Ihaveacrushonyou

    Ihaveacrushonyou Активен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2017
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    A moes li da opises sto se desava vo toj incident?
     
  10. Joi

    Joi Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2014
    Пораки:
    606
    Допаѓања:
    1.995
    Треба да ги имаш првите три сезони гледано за да сфатиш, ама ќе пробам да објаснам.
    Рејчел била популарна во средно и на почетокот на серијата е разгалена ќерка на богаташ, која сака да почне самостоен живот. Живее кај другарка и и работи во кафич. Во меѓувреме се фаќа со Рос кој ја свиѓа од средно и има проблеми со самодовербата бидејќи бил бубалица и позабеган.

    Рејчел полека напредува, се вработува во фирма каде што соработува со колега. Рос ѝ љубомори и се караат цело време за тоа, па решават да направат пауза.

    Тоа не влијае добро на двајцата и Рос ѝ се јавува вечерта за да се смират. Го слуша гласот на колегата во позадина и помислува дека Рејчел се врзува со него, а всушност само работат. Пијан, има секс за една ноќ со девојка од барот и сабајлето добива порака од Рејчел за да се смират. Рејчел е лута за аферата а Рос се правда дека биле на пауза. Конечно раскинуваат.
     
    На Cinderfakinrella, theowndemon, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Читајќи ги дел од прашањата кои би ги поставиле на првиот состанок, можам да кажам тешко на момците кои ќе се најдат во таква ситуација. Јас мислам дека дел од овие прашања кои се наведени премногу рано ги поставувате. Според мене треба да дознаете нешто основно и општо за почеток, да видите со каква личност сте излегле на состанок. Јас би и поставил прашање од типот што те натера односно те привлече да излезеш на состанок со мене? Мислам дека за почеток е пристојно прашање. Што знам можеби само јас тука сум срамежлива и повлечена личност. :worried: :$ :^)
     
    На Ihaveacrushonyou му/ѝ се допаѓа ова.
  12. bluelagoon

    bluelagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Auuuuuu veruj 95% od ispitanicite ke se zdtkaat na ova prasanje
     
  13. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Нема врска тоа е природна реакција со оглед дека прв пат започнуваме разговор лице во лице. Нормално е да има некој вид на трема. Што јас поарен да не бидам? Погледни ги само погоре прашањата, ако од моето прашање и е незгодно и ќе се збуни од прашањата погоре мислам дека џенем ќе фати доколку и ги поставам. Има логика зар не. :?:
     
  14. bluelagoon

    bluelagoon Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2014
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Машки
    Mislev na toa deka malce e trick prasanjeto i treba da se vnimava sto kje se odgovori a so toa ke vidis sto mislenje ima za tebe. A za toa da haha
     
  15. RAF Camora

    RAF Camora Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2018
    Пораки:
    1.576
    Допаѓања:
    10.981
    Пол:
    Машки
    Не знам според мене не е трик прашање. Може и да грешам што знам. Ама според мене треба да постои некоја причина и покрај тоа што не се знаеме доволно, би требало нешто да и го привлекло вниманието. Или да не оди со мислата: Ај да излезам со него на состанок да видам дали е дегенерик како останатите. Барем една причина да има доволно е за понатака да направиме попријатна атмосфера за разговор. :)
     
  16. Dream-Girl

    Dream-Girl ☀️

    Се зачлени на:
    24 јуни 2013
    Пораки:
    20.123
    Допаѓања:
    195.289
    Пол:
    Женски
    Секогаш оставам да тече спонтано муабетот ама еве вака у принцип, се примеќам, несвесно, има работи што ме интересираат. :)
    На прв дејт секад може да се праша, за ако има браќа, сестри, со нив како се слага (малку почни да кажуваш за свој брат/сестра, па си се надополнуваат и они), па за друштво, дали е дружељубив, па за патувања, каде бил, каде сака да оди, некои смешни дешавки од детство, смешни дешавки од школо/работа. Ете, има интересни темички увек. Нема потреба као на распит со однапред смислени прашања да идете, плус прв дејт најубаво е да е опуштено, да има смеа, интересен муабет. :)
    Нема што да го тестирам, по праењето муабет без pressure, ќе видам дали има хемија или не. :D
     
    На crazylady, buba4e89, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    А шо има тоа ти да го питуваш како да се преповедаш ако не му се свиѓа шо тоа питува ли се? Јас мислам дека вакви прашања треба да си отидат заедно со 20 век, сега се жените по школувани повеќе од мажите и се.Нема потреба од вакви прашања никој не е неписмен и неспособен.
     
  18. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Дали е ова вашиот конечен одговор?
     
  19. Catnight

    Catnight Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2016
    Пораки:
    282
    Допаѓања:
    723
    Колку здригаш и прдиш на ден?
     
    На Lolo5 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.635
    Пол:
    Женски
    Инаку би поставила прашање Дали сакаш милениче? Дали сакаш да патуваш, и дали е шовинист или женомрзец, :D :D