5 прашања кои би му ги поставиле на првиот состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Ihaveacrushonyou, 3 јуни 2018.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.543
  Допаѓања:
  94.596
  Пол:
  Женски
  Јас се надевам дека не сте сериозни со прашањава и дека на форум се зезате, инаку ситуацијата би изгледала како тој да иде на некои интервју со вас, а вие му поставувате прашања и си штиклирате со пенкалцето.
   
  На Mr.X и RAF Camora им се допаѓа ова.
 2. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.721
  Допаѓања:
  36.145
  Пол:
  Машки
  Јас ко совршен оставам тие мене да ме прашуваат што ги интересира. :makeup:
   
  На Nigredo Odor, Lolo5 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 3. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.599
  Допаѓања:
  44.437
  Нема ништо да го прашам за да не мисли дека е на интервју. Ако тој ме праша ќе почнам да хистеризирам и ќе му се развикам, како смее да ме тестира. Така, сигурно ова ќе биде најсовршениот состанок на светот, затоа што за комуникација помеѓу двајца возрасни зрели личности не се потребни прашање и одговори.
  Веројатно уште поубав би бил состанокот ако збориме и двајцата за рандом теми, ама да не одговара или да се надоврзува едниот на темата на другиот, затоа што тогаш пак ќе биде како испрашување. Да, така ќе биде најдобро. Тој ќе збори за штикли, а јас за фудбал, за да не бидеме стереотипни плус. И сите среќни и весели.
  На крај ќе си се земеме и ќе имаме три деца: едно машко, едно женско, а третото нека бира само какво сака да биде.
   
  На Nigredo Odor и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 4. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.487
  Допаѓања:
  65.361
  1. Каков ти е односот со мајка ти
  2. Живееш сам или со мама
  3. Дали имаш бекаап план ако останеш без работа
  4. Која книга ја читаш у моментов
  5. За кого навивач у фудбал/ кошарка/ рагби
   
  На Роберт 7, crazylady, EvAngelos и 4 други им се допаѓа ова.
 5. Tejjy

  Tejjy Активен член

  Се зачлени на:
  6 јуни 2018
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  168
  Пол:
  Женски
  На прв состанок не би го тестирала.. Сигурно сам би кажал некои основни работи, а за други прашања зависно како понатаму ќе се одвиваат работите.
   
  На ..Queen..1998 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Cka

  Cka Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 септември 2010
  Пораки:
  5.487
  Допаѓања:
  65.361
  Зарем вреди да одиш на втор состанок со некој кој има ставови и навики кои ги презираш?
   
  На DAngel и Ihaveacrushonyou им се допаѓа ова.
 7. IvanaJenner

  IvanaJenner Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2017
  Пораки:
  417
  Допаѓања:
  511
  Пол:
  Женски
  Мразам кога некој ќе ми поставува прашања уште на првиот состанок. Сега не и да се молчи цело време , но приватни раб не би прашувала. Сигурно би прашала со што се занимава и слично.
   
 8. Cinderfakinrella

  Cinderfakinrella Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2016
  Пораки:
  942
  Допаѓања:
  7.403
  Пол:
  Женски
  Тууу... Да вратам на првиот дејт, мојов би го прашала:
  - Каде се гледаш за 5-10 години од сега?
  - Дестинација од соништата и зошто токму таа?
  - Нестоварена желба?
  - Работиш да заработиш (ден-за-ден) или работиш за да заштедиш (инвестиција на подолг рок)?
  - Ако не беше на дејтов, каде ќе отидеше?
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.276
  N bi mu postavila ni edno prasanje, I onaka se sto ke odgovori ke bide so cel da me voodusevi.
  Inace prasanja kako pogore sto procitav ni na vtor,... sostanok ne bi postavuvala.
  Vremeto ke go otkrie vo vistinska svetlost.
  Najvazno e "da mu se dade vreme".
   
  На Feminka22 и poenta им се допаѓа ова.
 10. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.106
  Допаѓања:
  17.225
  Пол:
  Женски
  На прв дејт сите мачкаат очи колку да лапаат нешто после им паѓа фасадата.Првин добро ќе се информирам па ќе го прашам, ако излаже адиос ако не топ.А обично прашувам прашња од типот на што го интересира највеќе, дали тренира/л нешто, најдолга врска (ова секогаш ме интересира јбг)
   
 11. kejtmoss

  kejtmoss Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 август 2018
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  324
  Пол:
  Женски
  1.Точно е дека си дилер?
  2.Колку профит имаш?
  3.Може и мене да ме вклучиш во мафијата?
  доста се толку
   
 12. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.719
  Пол:
  Женски
  1. За која политичка партија си?
  2. Дали си верник?
  3. Колку ти траела најдолгата врска?
  4. Кои карактерни особини ги бараш кај една девојка?
  5. Кој македонски револуционер ти има оставено најголем впечаток?
   
  На La.loca, Роберт 7 и Unique__ им се допаѓа ова.
 13. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски

  Петтото прашање е многу јако:rofl::D:rofl::rofl::D
   
  На La.loca, samovila.red., carangigia и 2 други им се допаѓа ова.
 14. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.812
  Допаѓања:
  25.522
  1. Како си?
  2. Како е на работа?
  3. Од кај си?
  4. Кај учеше средно?
  5. Ќе јадеме нешто , или..?
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 15. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.719
  Пол:
  Женски
  Бабе тоа прашање е многу битно. :) Ако каже некој од познатите револуционери (Гоце Делчев, Питу Гули, Тодор Александров и сл) значи ја знае само основата на нашата историја.
  Но, на секој човек најголем впечаток му остава личноста со која има најмногу сличности.
  Со изборот на македонски револуционер јас откривам каков карактер има партнерот со кој сум на состанок.

  Ако рече најголем впечаток му оставил Ќосето - кој е синоним на храброст, решителност, упорност и сл. значи и партнерот ги има тие карактеристики, ако рече Христо Узунов - кој на својата мајка и напишал писмо дека Македонија ја сака повеќе од мајка си, а за да да не биде фатен од Турците се самоубил заедно со својата чета - он е синоним на борбеност, принципиелност, достоинство и сл. значи и партнерот ги има тие карактеристики. ;)
   
  На baba Rada и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 16. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  20.218
  Пол:
  Женски
  A знаеш, можда во средно историја не му бил нешто интересен предмет и не му ни одел, па многу не се замарал да памти некои детали околу револуционери. :?:Знае основни работи ете, ама не и детали кој точно каков бил.

  Тогаш јас да го прашам кој хемиски елемент му е омилен. Ако каже јаглерод, тогаш со многу луѓе лесно се сврзува, може одеднаш со 4 женски на крај да излезе и покажува реакција на сe'. A aко ми рече хелиум тогаш е лесен дечко (хехе) и тешко ќе се поврзе со мене и е рамнодушен тип. И тако даље...

  Мислам стварно темата е глупавка малце, ко на интервју да е дечкото па идеш прашање по прашање, наместо обичен разговор на разно разни теми да имате.
   
  Последна измена: 14 септември 2018
  На Ihaveacrushonyou, sparklie, lovestoneddd и 3 други им се допаѓа ова.
 17. carangigia

  carangigia Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2017
  Пораки:
  763
  Допаѓања:
  4.719
  Пол:
  Женски

  Историја не се учи само во основно и средно. За историја човек може да се образува преку книги, документарни и сл. Јас не би излегла на состанок со дечко кој не е патриот и кој нема познавања од историјата.

  Што се замараш какви прашања јас би поставила? Ако тебе те интересираат хемиски елементи поставувај му прашања за тоа.
  Мој совет ти е да ги поставиш следните прашања:
  1. Дали користи погрдни имиња за Библијата?
  2. Која би била негова реакција ако некој ја нарече Библијата факинг книга?
  3. Дали нормален човек ќе се дрзне да го навредува православието, а другите религии да ги почитува?
  Другите две прашања нека ти бидат околу хемиски елементи. |(

  Ако ти е глупа темата зошто ја отвараш? Секоја тема ја црните. :doh:
   
  На baba Rada, Scott Weiland и Роберт 7 им се допаѓа ова.
 18. Scott Weiland

  Scott Weiland Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  1.926
  Допаѓања:
  9.630
  Пол:
  Машки
  1. Дали ти се допаѓа потписот?
  2. Дали сакаш да богохулиме?
  3. Дали мислиш дека може да има право на говор без да ограничуваш слобода на говор?
  4. Сакаш ли да одиме на Геј Парада?
  5. Обожаваш ли хемиски шеги?
   
  На lovestoneddd и Someonespecial им се допаѓа ова.
 19. Tan4ence

  Tan4ence Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 октомври 2011
  Пораки:
  2.957
  Допаѓања:
  20.218
  Пол:
  Женски
  Фала за совет, ама најмалку ми е битно тоа:rofl::rofl:
  Може едноставно да го интересира пример технологија а пак да ти одговара како паррнер.
  Глупаво е што очекуваш некој да ги има истите интереси како тебе и што место најобичен муабет да водите лабаво и спонтано да излезат заеднички теми, вие ќе го натерате да се чувствува како да е на распит.
  Ако стварно постојат такви што буквално ќе му поставуват прашање по прашање на дечкото, само нека стане да си замине сиротиот. Истото важи и за другата страна
   
  На lovestoneddd, Someonespecial и Scott Weiland им се допаѓа ова.
 20. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  11.960
  Допаѓања:
  159.683
  Пол:
  Женски
  Ќе му покажам избрани 5 мислења од дотични членки тука (патриЈотски, „пресмешни“, „високоморални“ (во тесен избор може да влезе и нешто од погоре)). Ако се фејспалмира и му дојде „ќе се убијам“ помисла, го положил тестот. :l: ^_^
   
  На WildMk, sparklie, lovestoneddd и 4 други им се допаѓа ова.