5 прашања кои би му ги поставиле на првиот состанок

Дискусија во 'Врски' започната од Ihaveacrushonyou, 3 јуни 2018.

 1. lovestoneddd

  lovestoneddd Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2018
  Пораки:
  3.467
  Допаѓања:
  33.566
  Пол:
  Женски
  1. Вемеровец ли си ?

  Ќе рече НЕ нормално, and we will live happily ever after.:l:
   
  На cresa-jagoda, victoria, WildMk и 4 други им се допаѓа ова.
 2. MarigoldA

  MarigoldA Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2018
  Пораки:
  711
  Допаѓања:
  6.943
  Пол:
  Женски
  Јас поставувам прашања, што би ги одговорила доколку јас ги добијам истите. Има и други нешта што би ме интересирале, но не би се дрзнала да ги прашам од прилина што не би била спремна јас самата да одговарам на нив.

  1. Aко работи, колкава му е платата? Или можеби не конкретно бројката, него како е задоволен, ајде да не бидам некултурна. Информативно само, не од спонзорушки аспект, не сакам да бидам погрешно сфатена. Ме интересира само за колку мисли дека вреди неговиот труд и за колку решил да го продаде истиот.
  1.1. Ако не работи, зошто не работи? Според мене работата и обврските се дел од духовната дисциплина. Ако некому му е полесно да седи дома, и државата, општеството, политиката и сите околу него му се криви за тоа, отпаѓа како опција за дечко.
  2. Што ќе му е девојка? (во смисла дали е за нешто озбилно или за друга намена :D) Ова и да не се праша, станува очигледно во текот на разговорот, but let's get something straight.

  3. Од околу ќе го распрашам за другарите, а и за домашните ако ми се пружи прилика, чисто да видам какво мислење има за луѓето од неговата околина, за какви луѓе има почит, искажува воодушевување, од какви постапки е фасциниран, што го иритира кај другите итн. Но, ако за секој еден што го знае има по нешто негативно да каже, веднаш добивам впечаток дека е нарцис и егоист, дека тој и тој е само ок, а другите не му чинат. Колку и да ми изгледаат добри некои луѓе, кога имаат за секого нешто неубаво да кажат, се мириса надалеку незадоволството што го имаат од самите себе.

  4. Со кого живее, со неговите, со цимери или сам?
  4.1. Ако живее со неговите, дали и колку учествува во домашните обврски и дали смета дека е тоа е работа на мајка му? Ако работите ги дели на женски и машки, отпаѓа како опција.​
  5. Дали сака да поминува време сам, дали ужива во самотија? Не е одлучувачко за врска, но сепак можам да кажам дека ми е важно. Сметам дека човек кој сака да е сам, себеси се познава и се доживува пријатно.Секако не сакам да е претерано 24/7 сам и со никој да не комуноцира, но да се биде интроверт во одредени граници е здрава работа. Обично луѓе што не можат да се замислат себеси сами, туку во секоја минута од своето битисување имаат потреба од нечие друштво, мене лично ми се крајно досадни, површни и себични луѓе.

  Напишав малку груб пост. :wasntme:
  Не сакам да сум дрска и директна. Нормално дека никој не оди со листа прашања на дејт и обично во пракса не е така како што изгледа. Не е од прашање во прашање да скокаме, него во текот на муабетот се трудам да ги извлечам одговорите на тоа што ме интересира. Ни јас не сакам да ми бидат поставени милион прашања одеднаш, но ако не ме праша ништо, тоа го доживувам како незаинтересираност од негова страна.