1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

5 'must have' продукти за здрава и убава коса

Дискусија во 'Коса' започната од Milica145, 24 јануари 2012.

  1. Snow-Star

    Snow-Star Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2014
    Пораки:
    3.467
    Допаѓања:
    17.419
    Пол:
    Женски
    Конкретно овде, шампонот е со активен јаглен. Пишав кои шампони ги користам и кои поточно.

    Инаку активниот јаглен прочистува и детоксикира.
     
  2. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    5 не можам да одвојам бидејќи ставам 300 чуда на косава.Еве:
    [​IMG]
    Еднаш неделно обавезно ставам кокосово масло и преспивам со него
    [​IMG]
    Во деновите кога не користам кокосово масло,ставам од путеров 30 минути пред миење на косата
    [​IMG]
    Пантенол раствор неколку пати дневно(на коренот и низ целата должина на косата)
    [​IMG]
    Спрејов е предобар,дава преубав сјај и многу убаво мириса
    [​IMG]
    Mаска за коса со арганово масло наменета за обновување на оштетената коса.


    Кога ја носам виткана:
    [​IMG]
    Косата природна ми е брановидна,ставам од кремава на коса исушена само со пешкир и оставам сама да ми се исуши.Ми дава убаво обликувани локни
    [​IMG]
    Откако ќе ми се исуши нанесувам од серумов на врвовите кој ја храни косата и дава многу убав сјај.

    Пред пеглање:
    [​IMG]
    [​IMG]
    Пред да ја исушам ставам од кремата и спрејот наменети за заштита од топлина.Спрејот исто така е наменет за косата подолго време да остане права,а и прекрасно мириса.
    [​IMG]
    После пеглање нанесувам од капкиве за да не ми е наелектризирана и за сјаен финиш:inlove:
     
    Последна измена: 20 октомври 2017
    На crazylady и Acka22 им се допаѓа ова.
  3. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    @ana-sweet дали си задоволна од Пантенол растворот и дали влијае против опаѓање на косата и за побрз раст?
     
  4. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Не знам стварно пошто немам проблем со опаѓање на косата,а побрз раст имам приметено само не би можела да кажам дали е конкретно од Пантенолот дека имам во шампонот ставено ампули и плус пијам пивски квасец таблети
     
    На shining_star му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Мене ме интересира цената и од каде го зема растворот? И за кремата од балеа за виткана коса. Како функционира? Се познава на косата откако ќе се исуши или воопшто не? Мене ми е природно виткана па ми падна во око како замена за пена. И цена и за неа. Фала ти
     
  6. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Растворот го има во секоја аптека,околу 100 денари е.А кремата е врвна,не се познава воопшто.Некогаш ја нанесувам на мокра коса и ја оставам природно да ми се исуши а кога е поладно ја сушам со фен и после ставам од кремата,убаво обликува локни и им дава сјај,цената е oтприлика 180 денари а ептен доолго ќе ти трае.Стварно е топ замена за пената,мене искрено не ми се допаѓа многу ефектот што го дава пената,ми ја слепува косата и ми ја прави крута.Пробај ја кремава па пиши мислење:D
     
  7. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    Ти благодарам на одговорот. И мене не ми се допаѓа со пена затоа и ти пишав за кремава. Ќе ја пробам и ќе ти пишам баш. Поздрав
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Smiley11

    Smiley11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    267
    Допаѓања:
    167
    @ana-sweet од прва употреба на кремата сум многу задоволна многу убаво ми ги оформи локните, косата ми е мека и многу поразлична отколку со пена. Ако и понатаму бидам исто задоволна ќе се збогувам со пената на подолг период! Ти благодарам за советот, се чувствувам како Колумбо!
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.193
    Допаѓања:
    2.518
    Баш ми е мило што ти се допадна,ти гарантирам дека и понатаму ќе бидеш задоволна:DЕве јас 2 години ја користам и не планирам да ја сменам:inlove:
     
    На Smiley11 му/ѝ се допаѓа ова.