1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

:(:(

Дискусија во 'Канта' започната од kikikristina, 1 август 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. kikikristina

  kikikristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  raskinav so deckoto pred eden mesec. dvata resivme da stavime kraj, arno ama nekako ne ni odi. pak se slusame pak se gledame dodusa ne pravime nisto da se reci cisto prijatelski. no ima premnogu ljubomora i pokraj to sto ne sme zaedno. posebno kaj mene. sakam ednostavno da go otrgnam skros od mene ama ne mozam. ne znam dali e navika poradi periodot sto bevme zaedno, bidejki bevme24/7 zaedno. ne mozam da ne go pobaram, momentalno e na odmor i pobesnuvam od ljubomora od pomislata deka moze bi e so druga......sakam poveke da ne go baram da ne mu zvonam da ne mu pisam ama ne znam kako :/
   
  На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.464
  Допаѓања:
  7.832
  Пол:
  Женски
  Ќе треба време да го заборавиш, пробај излегувај со некој нов што ќе ти се допаѓа, ако не можеш едноставно биди сама и излегувај повеќе со другарки :)
   
 3. Asterion

  Asterion Популарен член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  392
  Допаѓања:
  5.622
 4. oliolivera

  oliolivera Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2011
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  26
  хммм и јас бев во таква навидум безизлезна ситуација дремев по цел ден и паметот ми беше се кај него :| ,но голема благодарност до форумџиките со своите совети ме извадија :* ,ми требаше некој за да ми го промучка паметот :wasntme: ,најди занимација искачај,земи некоја книга,па дури понекогаш мозе да ти се слуци и сама да се пуштиш на шетање,или како мене на возење со кола :) :tmi: ,а и од корист е чистење по дома и постојано наогање занимација и полека полека ке почне да ти исчезнува од глава и ке ти биде полесно :) ама најубаво поминав со убава книга и ке ти го одвлече вниманието некое време поззз good luck :* :* :*
   
 5. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.737
  Допаѓања:
  24.503
  Мислам дека на девојчево некој би требало да му ги објасни правилата на форумов.. стварно нема потреба да се отвора една тема неколкупати под различни наслови.... :^)
  Што се однесува до проблемот, упорноста е решение за се, ако си ставиш во глава дека треба да ги прекинеш контактите со него и да продолжиш понатаму со својот живот - сигурно ќе успееш во тоа. Поздрав
   
 6. kikikristina

  kikikristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  iskreno se pravam...setam, izlegvam so drustva, citam knigi bev na odmor so drustvo ama za gabe:( pametot mi e se kaj nego. resena bev i voopsto da ne go baram ama ne mozam, posilno e od mene. mnogumina mi rekoja deka se e navika, ama jas ne veruvam bidejki dosega trebase da pomine.
   
 7. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.737
  Допаѓања:
  24.503
  Се се може кога се сака. Не викам дека ќе биде лесно, ама ако навистина сакаш, можеш да го заборавиш. Прв чекор е секако, да престанеш да го бараш. Ако го прекинеш контактот со него, со време ќе се изладат и односите меѓу вас и многу ќе ти биде полесно да го заборавиш .
   
 8. kikikristina

  kikikristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  se nadevam deka ke bide taka.....iskreno se uste potajno se nadevam deka ke bidime povtorno zaedno......ama vremeto leci se.
   
 9. Estranged

  Estranged Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  1.737
  Допаѓања:
  24.503
  е токну тоа е она што не ти дава да го заборавиш... се додека се надеваш дека пак ќе сте заедно, нема да можеш да продолжиш понатаму. Живееш свртена кон минатото, наместо да продолжиш да чекориш кон иднината.. Тоа е твојата најголема грешка.
   
 10. kikikristina

  kikikristina Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јули 2011
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  3
  :( :(......не можам да најдам начин да престанам да мислам на него....се околу мене ме потсеќа на него. дефинитивно каде и да одам, што и да направам на него ме посеќа.
   
 11. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.793
  Допаѓања:
  65.509
  Пол:
  Женски
  Темава оди под клуч. Другата тема ќе ја спојам со соодветната vrski/ljubovni-problemi-i-soveti-t243/, па таму можеш да побараш одговори.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.