8 часовна диета /Intermittent fasting 16/8

Дискусија во 'Канта' започната од Кристина Хара, 5 октомври 2020.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Кристина Хара

  Кристина Хара Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  259
  Долго време ја гледам диетава на ФБ и на интернет. Всушност не е диета, туку начин на исхрана со кој се јаде неколку часа во денот а другите се пости. За време на постот се пие само вода, билни чаеви и кафе без шеќер. Најчест е постот 16/8, односно 8 часа се јаде, другите 16 се пости. Јас ја почнав пред неколку дена, па ја отворив темава да размениме искуства
   
 2. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.229
  Допаѓања:
  136.353
  Пол:
  Женски
 3. Кристина Хара

  Кристина Хара Активен член

  Се зачлени на:
  16 септември 2020
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  259
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.