1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

9 правила за жените за време на Европско првенство во фудбал

Дискусија во 'Насмевка' започната од kamikazus, 2 јуни 2012.

 1. kamikazus

  kamikazus Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  70
  Превземено од www.motika.com.mk

  Правило 1
  Од 8 јуни до 1 јули си должна да ја читаш спортската рубрика во весниците за да знаеш што се случува на Европското првенство и да можеш да се вклучиш во разговорот. Ако не го направиш тоа, немој да се лутиш ако те игнорирам.

  Правило 2
  За време на Европското фудбалско првенство телевизорот ми припаѓа мене. Немој ни да помислиш на далечинскиот управувач. Заборави ги турските сапунски серии.

  Правило 3
  Ако минуваш пред телевизорот за време на натпревар, немам ништо против, но само ако лазиш и ако не ми го одвлекуваш вниманието.


  Правило 4
  За време на натпреварите ќе бидам слеп, глув, нем, освен во случаите кога ќе треба да си ја наполнам чашата или да каснам нешто.

  Правило 5
  Ќе биде многу мудро од твоја страна да чуваш во ладилникот барем 10 пива. И те молам не прави гримаси кога доаѓаат пријатели да гледаме заедно.

  Правило 6
  Ако видиш дека сум нервозен затоа што мојот тим губи ВО НИКОЈ СЛУЧАЈ не вели "ова е само игра", "не се нервирај" или "следниот пат ќе победат".

  Правило 7
  Можеш да седиш со мене и да гледаш натпревар, може на полувремето и да зборуваш со мене, но само ако сум задоволен од резултатот од првото полувреме.

  Правило 8
  Кажи им на твоите пријателки да не организираат разни прослави бидејќи: НЕМА ДА ОДАМ. Ако пријател ме покани и ако неговиот телевизор е поголем од нашиот, ќе одиме задолжително.

  Правило 9 И последното, те молам воздржи се од изјави од типот "Добро е што нема секоја година европско првенство во фудбал", бидејќи потоа ќе има Лига на Шампиони, шампионатот на Италија, Шпанија итн.

  И оригиналниот линк...

  http://motika.com.mk/index.php?option=c ... &Itemid=55


  Па дами, ајде да слушнам ваше мислење за ова... :)
   
  На renne му/ѝ се допаѓа ова.
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.273
  Допаѓања:
  411
  За време на Европското фудбалско првенство телевизорот ми припаѓа мене. Немој ни да помислиш на далечинскиот управувач. Заборави ги турските сапунски серии.

  Веќе сносам последици. Само што не се турски, туку американски серии кои порано заедно ги гледавме :D
   
 3. aaaaa

  aaaaa Популарен член

  Се зачлени на:
  9 април 2010
  Пораки:
  646
  Допаѓања:
  1.071
  Пол:
  Женски
  А уште да се најде некој паметен маж па да и го соопшти ова на жената :lol: Мислам и да помине без ќотек :D