1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A1 телевизија под полициска опсада

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 25 ноември 2010.

 1. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
 2. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.649
  Актуелни политички настани

  Си кажав ја убаво дека на Грујо Хитлер му е идол :D Кој не му одговара сечи пали затварај ]:) Диктатура невидена :^) Кај претседателот на Уставен ќе го мења ,па мора човекот што да прави сите закони му паѓаат на Уставен ,и сеа нели тој претседателот српски шпион бил..Мижи асан да те баам |( ..Сега и почна по телевизииве да упаѓа...епа и тоа мора..кога зборат против него ,еден добар збор за премиерот и владата да не се кажело се против него ццц ! :!:
  :D
   
  На bilmil му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Актуелни политички настани

  Ужас, за упадов во А1, немам зборови :x
  Демократија, ахам да, важи!

  Патем, не знам зошто ама некако песнава ми се врти во глава...

  http://www.youtube.com/watch?v=ZMUfewUmzIU
   
  На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Актуелни политички настани

  Oва пишува на страната на а1.

  А1 Телевизија е под полициска опсада
  Коментари (0)
  25.11.2010 18:56  А1 Телевизија е под полициска опсада. Група од 30-тина полицајци со неколку полициски возила и џипови, доцна попладнево ја блокираа А1 Телевизија и не дозволуваат внатре никој да влезе ниту да излезе.

  Без објаснување и без покажан налог, спротивни на сите закони, сите новинари на А1 Телевизија и снимателите, се оневозможени да работат и забранета им е слободата на движење.

  Припадниците на полицијата се сеуште пред вратата на А1 Телевизија. Останете со нас, во текот на Вестите и вечерта. Постојано ќе ве известуваме што се случува пред и во кругот на телевизијата.

  Засега никој од официјалните лица не објаснува зошто А1 Телевизија се држи под полициска опсада и зошто не се дозволува влез и излез од Телевизијата.

  По повеќемесечните обиди за замолчување на А1 Телевизијата, денешниот упад без објаснување на униформираните полициски сили, го оценуваме за скандал од невидени размери за кој ќе бидат информирани странските амбасади во земјава и претставниците на Европската комисија.

  Полицијата се уште стои пред А1 Телевизија. Повеќе од еден час има вистинска полициска опсада. Полицијата ја затвори вратата. На секој што влегува и на секој што излегува уште што не е претресен.

  Бараат евидентирање, без објаснување зошто и како. Велат така ни кажаа претпоставените. На прашањето кои се претпоставените тие ги креваат рамениците.

  Гостин во Вестите на А1 Телевизија е главниот и одговорен уредник, Младен Чадиковски.

  Господине Чадиковски вистинска полициска опсада повеќе од еден час?

  - И јас не знам што се случува. Колку што и вие знаете, толку знам и јас. А1 повеќе во моментов наликува на мини воена база во која што не би можело ни врапче да прелета без да се легитимира.

  - Меѓутоа она што сакам да го кажам е дека слободата на движење на новинарите А1 и на вработените во А1 не смее да им биде ускратена.

  - Не знам зошто тоа се прави.

  Кое е објаснувањето на полицијата?

  - Не ни покажаа налог дека треба да ни ја затворат капијата. Ни ја затворија капијата, се обидоа да ни побараат лични карти за да отидеме до колите за да си земеме тоа што ни треба. Јас не си ја носев личната карта и не можев да излезам, така што не знам што се случува.

  - Оваа ситуација трае повеќе од еден час. Ова го толкувам како еден силен притисок врз нас новинарите и врз А1 Телевизија, која што е единствен медиумски телевизиски демократски столб во моментов.

  Дали ја контактиравте министерката за внатрешни Јанкуловска, за да објасни што се случува?

  - Не. Јас ја повикувам министерката Јанкуловска да дојде овде и да ни објасни. Во А1 работат околу 200 луѓе. Ние сакаме да знаеме што се случува и зошто ни е ускратена слободата на движење.

  - За оваа ситуација ќе ги информираме меѓународните институции. Ова вака не може да остане. Во исто време ја повикуваме сета демократска јавност да застане зад нас, бидејќи во вакви услови не може да се работи. Ова е еден невиден притисок кој што се случува и не би сакале на овој начин да продолжи.
   
 5. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Актуелни политички настани

  Јанкуловска ја нема пред А1 ! Сигурно си ги депилира мустаќите :!:
   
  На EnnieFabulous, bona, bilmil и 8 други им се допаѓа ова.
 6. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Актуелни политички настани

  Зошто никој нема г'з да излезе и да каже зошто е цела оваа бламажа??? Ова ли е демократска држава??? Ова е почеток на фашизам! Срамота! Срам ми е што живеам во оваа држава!!!
   
  На bilmil му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.993
  Актуелни политички настани

  Се јавуваат и кај Груевски и кај Ѓорѓе иванов, никој несака да зборува. :D Мене искрено, ми мириса на предвремени избори 8)
   
 8. natalina

  natalina Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Актуелни политички настани

  ха ха ха па нормално дека нема да објаснат а што ке кажат:Лошо зборувате за нас и веќе а1 нема да постои офф мори мајко убаво кажа некој погоре на груевски идол му е хитлер кој не е со него бел ден нема да види и што ако држат под опсада и тие не знаат што со тоа ем шути ем бодат ама убаво рекле старите нападот е најдобра одбрана :fubar:
   
  На esperanca му/ѝ се допаѓа ова.
 9. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  Актуелни политички настани

  Се е засмрдено бе... катастрофа...
  Им се јауваат на министерката, на премиерот, на претседателот... Неме да биде лошо да се исконтактираат и со Рамковски, да го слушнеме и неговото гледање на проблемот!
  Како и да е....и мене ми смрди на предвремени избори,само се прашувам дали сеуште ќе не има будали што ќе излезат да гласат! Кому да си го дадеме гласот???
   
 10. NelChe

  NelChe Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 октомври 2010
  Пораки:
  348
  Допаѓања:
  277
  Актуелни политички настани

  Знам, го бараа Хорхе за да каже дефиниција за ДЕМОКРАТИЈА! :D Да не е тажно, би било смешно...
   
 11. natalina

  natalina Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  5
  Актуелни политички настани


  Будали што ќе гласаат имало и ќе има само што заради нив сите ќе трпиме :fubar:
   
 12. tamy

  tamy Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2009
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  3
  Актуелни политички настани

  Премала сум за да коментирам за ова и да отварам теми али неможам да трпам недемократија...
  Не ми е јасно што изгласаа граѓаните...
  Паднаа под нозете на господин Груевски и Иванов за само неколку илјадници денари...Тие пари ќе ги истрошат за 1-2 месеци а што ќе правиме во наредните 4 години ?? ...Ќе страдаме поради некои несовесни луѓе,ке просиме пред ШМИЗЛИТЕ ВО СКОПЈЕ,ЛАВОВИТЕ ... хах...Ова вака нема да може да продолжи....
  Треба да има предвремени избори и ова веќе еднаш да се реши зошто вака нема да стигнеме до никаде...
   
 13. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.012
  Актуелни политички настани

  лелеле дечкиии видете А1 одма
  сиротите новинарки ги испотепаа
  леле ми се плаче...

  КАКВА НИ СТАНА ДРЖАВАТА?
  КАКО НИ ПРЕНЕСУВААТ КАКО ТРЕБА ДА СЕ ГРИЖИМЕ ЗА НЕА? :sweat: :sweat:

  лелел ми се плаче за новинарките...амаанан ;( ;( ;( ;(
   
 14. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.405
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Пинк молим те само немој да плачеш. Повеќе ми е жал за деца што плачат, е тоа веќе не можам да го поднесам ;( ;(
   
  На Mygirl, 2468 и sesilija им се допаѓа ова.
 15. Fearless

  Fearless Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 септември 2010
  Пораки:
  944
  Допаѓања:
  1.344
  Актуелни политички настани

  Што се случи со новинаркиве?
  Како ги истепаа??
  Страшно..
   
 16. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Актуелни политички настани

  Баба Ванѓа го предвиди почетокот на третата светска војна во ноември 2010, да не ќе почне во Македонија ексклузивно пред А1? :)
   
  На bilmil и mysterious им се допаѓа ова.
 17. mina

  mina Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  636
  Актуелни политички настани

  Ги истепаа? Сериозно? Не видов :o
  Мене ми се чини дека новинарките само галама креваа,за да изгледа уште потрагично од тоа што е!
  Срамота невидена... како ли ќе заврши натстанов,и кога ќе заврши!
   
  На Stam и viku им се допаѓа ова.
 18. peperutkaa

  peperutkaa Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  607
  Пол:
  Женски
  Актуелни политички настани

  Ма не ги истепаа така се дерат сами, толпата ги туркасе, полицијата мирно стое..Сироти гревче ми се..Ама ни е отидена дрзавата ооххх од тоа ми се плаче...
   
 19. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.160
  Допаѓања:
  15.286
  Актуелни политички настани

  ^^

  Како не ги истепале. Сами вриштеа, сами се удираа од полицајциве, овие си стоеја и со раце не им дозволуваа да влезат. Не велат дека не се криви полицајците што не ги пуштија новинарките на своите работни места. Ама тепање??? Ма нееееее. Само фама кренаа новинаркиве. Немаше ни Т од тепање.
   
  На EnnieFabulous, Stam, Shila89 и 3 други им се допаѓа ова.
 20. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  11.305
  Допаѓања:
  144.775
  Актуелни политички настани

  Абе за некои знаевме дека се официјално удрени и нетамам со мозокот,ама овие изненадија,мора да признаам.
  Сакам трета,паметна опција.Ама народот е виновен,сега тријат рачиња сдсм-овчињата,охо хо,ете ни ги петте минути,ќе лапаме парички и се така во круг.
  Сакам нормален народ што не се интересира за политика,вреден народ,а не како овој од мрза што ја доведе до ова државата.Од мрза и неспособност,биди во партија ќе имаш леб,а не учење,унапредување,свесен и совесен.Секој копач,политичар стана,секој граѓанин има политички интереси.Нормално ли е ова?!Сами сме си криви.
  Секој идиот,неспособен,лесно манипулативен стана полицаец,Македонија полициска држава.
  Пљук!
  Да го скршиш уставот е мангупски потег.
  Ама чекам официјален извештај,ама и онака си мислам,сител гледам нешто дур трае Ѓумуш ленти почнаа да пуштаат...а ако е тоа точно,зошто ја опструираат телевизијата?!Зошто не го пуштаат народот и новинарите?!УЈП работат и навечер,финансиските органи на Хедис и А1 работат у 9 вечер?!
   
  На EnnieFabulous, nesa, LivingGlam и 3 други им се допаѓа ова.