1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A1 телевизија под полициска опсада

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 25 ноември 2010.

  1. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Јас јавно се откажувам од а1. Сите граници ги поминаа со емитување на истите дебилни снимки на секоја минутка. Просто ми се повраќа. Не! Доста ми е од перењe мозоци :!:
     
    На viku, Marence.D, Stam и 4 други им се допаѓа ова.
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Значи тебе попрво те засега тоа дали А1 се виновни, па саде за тоа зборуваш на темава, отколку едно од твоите основи граѓански права?
    Каква допирна точка имаш ти во животот со А1? Директно ли те краделе? Индиректно? Некако те краделе ли?

    -Не, сигурно... Директно не` краде власта, не зборувам во контекст дека си политички определена онака кажувам. И налет што не краде, туку удира и по нашата демократија, ради сопствени цели.

    Зошто еве јас пак ќе прашам, не отворите тема за Мијалков за неговиот чешки пасош, за имотот што го има низ земјите членки на ЕУ? Знаеше некој за тој имот? И тоа замисли, низ другите држави што е неспоредливо спрема фирмите регистрирани на Перо Наков 60.
     
    На HeidiDiWalt и BoaVista им се допаѓа ова.
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    ^ Oва се однесува на?
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    :D
    На Вери :) отсега ќе спомнувам за кој е. Јас кога го испраќав мислењето во исто време го испрати ти па кликнав уште еднаш :)
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.792
    Допаѓања:
    65.502
    Пол:
    Женски
    Уф, добро е, јас се спремав да се тепам :D А ја така, па баш дека ме заболе ку*от(со извинение) си викам, па шо ми е гајле мене за а1 :wasntme:
     
  6. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    ^^ Значи ве читам цело време и сакам да ви кажам дека до задутре да дебатирате, нема да се разберете. Оффи, ти зборуваш за ДЕМОКРАТИЈА, а вери зборува за А1. Значи Оффи, твоето мислење е малце подлабоко и сакаш да го искажеш сопственото гледање како тој напад влијае врз нашава "демократија". Јас во најголем дел од постовите го делам твоето мислење. Размислувам малце под површината дали некој глумел, дали крадел, дали лажел и имал вошки. Жал ми е што некои луѓе ја немаат таа способност да размислат малце подлабоко.
     
  7. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Велат инспекторите биле попречувани да работат и затоа пристигнала полицијата на помош! Ако е така, јас се чудам како тоа полицијата им помагала на инспекторите, а не ни беше присутна внатре во зградата? Ако била таму да помага, а инспекторите биле во заложништво, логично би било полицијата да биде во истата просторија со инспекторите, за да никој не ги попречува инспекторите да работат. Ама да биде пред зградата, и наместо да овозможува инспекторите да ја вршат работата, таа да попречува друг да врши работа, стварно не ми е логично.

    Ама битно ли е дали на мене или на некој друг не му е логично? БИТНО НА ВЛАСТА И Е ЛОГИЧНО!
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271

    Потплоно се сложувам.
     
    На lorijana и al-vik им се допаѓа ова.
  9. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    се,се ама го напнаа овие од A1!!! добро, знаеме што се деси, ајде доста веќе! леле мислиш бомба им пуштиле и ги разнеле! |( ама и тој велија па не е нешто поарен! до вчера со бучко се караше а денес.... за жал недолжните како и секогаш го јадат- а тоа се вработените или така наречените жртвени јагненца

    и бтв кај беше велија да каже пред 4 години дека грујо му дал 4 милиони за реклами! или убаво му беше на газето, ако е толку загрижен за граѓаните, тогаш што ги прифатил тие пари?? ајде нека покаже и сдсм и другиве партии со чии пари му плаќаат?!?! ако веќе отвараш карти, отвори ги до крај ;)
     
    На baguf4e и blond им се допаѓа ова.
  10. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Газдата на А1 во вчерашното интервју во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М, вели дека дел од она што деновиве јавно го изнесе околу случувањата на Перо Наков б.б., како и за парите кои ги добил од премиерот, било во афект.
    - Во тој налет, во таа еуфорија, во тој, би рекол, специфичен психолошки момент, траеше тој афект подолго време од 25 (ноември) и ние мислам претеравме. Мислам дека и новинарството претера. Гледачот информирај го! Мислам дека тука згрешивме. Затоа го прекинуваме сега и повикуваме многу чисто и јасно инспекциите да си ја продолжат несметано својата работа. Нема што да криеме! - изјавил Рамковски

    за Алсат-М.
     
    На blond му/ѝ се допаѓа ова.
  11. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    да да да.... сега си ги повлекува зборовите |( мене ова искрено ми личи на масло на сдсм и велија, тие ја собрале цела топлпа таму, колку филм да напраат, да падне грујо! :?: !... и демек сега бранко не е на страната на велија.... а бре се е исценирано јас мислам |( бтв кој му дае награда на велија бре?! награда за што? |(
     
    На LovelyGirl и baguf4e им се допаѓа ова.
  12. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Единствениот медиум кој навистина можев да го пратам со задоволство, затоа што имаше критички став за Владата што е најмногу потребно во една држава, која медиумски е целосно замолчана и претворена во портпарол на власта, се продаде за политички цели и проба да изманипулира со граѓаните на начин, кој е навистина најсуров со сега! Сокривање на информација...

    Не сакам да коментирам за настаните кои се случија УЈП, полиција и.т.н, сакам да коментирам за А1 како медиум и за новинарите како гласници на информацијата. Врвни, морам да кажам врвни новинари се прикажаа во дегутантно светло...

    Очајна слика за еден новинар беше врескањето на Боријан во студио, повикувајќи ги министерката, премиерот и претседателот во студио! Јас можам до утре да зборувам за нив дека се вакви и такви, меѓутоа на сред отворена програма, каде цел народ слуша, јас да ги нарекувам овие лица со имиња и да го скратам демократското право на портпаролот на министерката да зборува, тоа драги мои е прекршување на новинарскиот кодекс на однесување! Боријан пред се требаше да биде новинар таму, а потоа да биде, портпарол на СДСМ!

    Билјана исто така го достигна врвот, трчајќи низ студиото и давајќи им збор и смешкајќи им се на истите криминалци, кои пред неколку години ги критикуваше така остро и ги нарекуваше секако!

    Наташа и Билјана, беа излезени надвор од контрола, не само како новинарки, воопшто како луѓе! Врескаа, пиштеа, се буткаа во полиција, во студио, се обраќаат со ти... Невкусно, апсолутно невкусно!

    А1 беше медиум кој значеше нешто во државава, а сега, сега е само една мала сенка од се што беше порано! Мене не ме интересира Велија, негов проблем, сите крадат краде и он, меѓутоа новинарите во А1 ги сметав за едни од постручните лица од новинарската фела во Македонија, а денес за жал, можам да кажам дека стојат рамо до рамо со еден Латас, Миленко и Томиќ, кои се се само новинари не!

    Жална слика за новинарството, жална слика за целата држава! Новинари вовлечени во сурова политичка игра, повлекоа и многу граѓани со себе, кон патот на партиското боење!

    Веќе нема медиуми во Македонија! Едниве се катастрофа, другиве се разочарување!

    Последниот удар секако го примија од сопственикот, од газдата во кого се колнеа!

    Велија излезе и кажа дека новинарите претерале и дека кажал во афект многу работи! Оф, црни А1-новски новинарчиња, каде ли сега ќе се криете? Едниве ќе ве згазат, а другите ве продадоа за ситна пара!

    Е, драги мои, политика је курва, еднаш рекле и не згрешиле! Памет за сите, не си ги продавајте задниците за партија, лошо ќе завршите!
     
    На Valerin, Phyramide, mila-vanila и 7 други им се допаѓа ова.
  13. kate-the-great

    kate-the-great Популарен член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2010
    Пораки:
    1.473
    Допаѓања:
    1.833
  14. trendy

    trendy Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2010
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    172
    ме изнасмеа ова: НЕ ПЛАЧАМ ЗА А1 ПЛАЧАМ ЗАШТО НЕМА ДА ЈА ВИДАМ ЏЕВРИЕ
    или пак ова НЕ МИ Е КРИВО ЗА А1 КРИВО МИ Е ШТО НЕМА ПОВЕЌЕ ДА ЈА ВИДАМ ЏЕВРИЕ
    :D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol:
     
  15. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не добиваме, но темава е отворена со цел да се дискутира на неа, без разлика дали добиваме нешто или не. Секако дека не, но убаво е да искажеш свој став. Многу поубаво отколку да напишеш оф топик.
     
  16. Valerin

    Valerin Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.717
    Допаѓања:
    5.271
    Поминаа години, и проблемите со телевизијата не се решија.
    Официјално е затворена и нема враќање ми се чини...
    Останаа зад сенка тие ,,криумчарења'' и никој не даде конкретно објаснување за што точно станува збор.
    Сепак, беше интересен медиум. Имаа добра организација, и информираа навремено. Мање више точно, но според мене беа солидни. Ако не и едни од најдобрите ако реално компарираме со другите македонски програми.