1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

A1 телевизија под полициска опсада

Дискусија во 'Политика и настани' започната од Offspring, 25 ноември 2010.

  1. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Актуелни политички настани

    пинк фор евр не ти е тука местото. ме потсеќаш на братучедка ми кога ја бркам да не ни слуша сексуални муабети. Стварно претеруваш. Извини вака.
     
    На sesilija и Angelche им се допаѓа ова.
  2. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Актуелни политички настани

    леле што кажува оваа новинаркава сега... ја тепале полицајците, ја клоцале со нозе, ја гребеле со нокти... :D :D и баш тоа не можеле да го регистрираат камерите... приказни за мали деца... ни го солат паметот....
     
    На viku му/ѝ се допаѓа ова.
  3. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Ме интересира каде е Грујо ? :^)
    Е стварно ситуацијава тотално ме иритира ]:)
    А уште повеќе ме вади од такт, тоа што некои веруваат дека ова не е наместено |(
     
  4. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Актуелни политички настани

    Ете наместо глупавата турска серија Лисјата што паѓаат, гледаме македонска глупава серија... :clap: :clap: :clap:
     
    На viku и starfish им се допаѓа ова.
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    Кој последен се смее најслатко се смее... :rofl:
     
  6. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.078
    Актуелни политички настани

    Ајдеееее почнаа чичковските муабети...Наместенo е ! :rofl:
    Многу се забавувам.
     
  7. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Груевски и Иванов не се глупави да се јават,ќе излезе како да се правдаат,затоа и нигде ги нема ;) Се јави портпаролот и сто пати убаво му кажа на овој водителот НО ова е планирано и исценирано па затоа не се разбираат од збор ...
     
    На Marence.D, viku и 2468 им се допаѓа ова.
  8. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Актуелни политички настани

    Дааа...златно сега место да гледавме како Хаирие ја тепа Ферхунде, ќе гледаме како полицајците ги тепат новинарките :D
     
  9. glamour-lady

    glamour-lady Популарен член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    572
    Допаѓања:
    775
    Актуелни политички настани

    Ова Милчо Манчевски да го режираше и немаше вака да испадне хахах :D :D а и како се избрани актерите... нснснснс :devil: :devil: :rofl:
     
  10. alisa222

    alisa222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 октомври 2010
    Пораки:
    217
    Допаѓања:
    46
    Актуелни политички настани

    Дечки без драматизирање како новинарките пред А1 , или незнам како да кажам ,може и ХОЛИВУД :)
    Мислам дека новинарките пред се ,се и многу добри глумици ,тоа што стои полиција пред врата можда и не требало но сигурно дека инспекторите биле попречени да им извржат контрола на работното место и заради тоа има интервенција од полиција. Не ги бранам полицајците но и тоа им е дел од работава ., сеа и самите ги гледаме снимките и немаше тепање повеќе добра глума за да има што да се збори на А1 .
    Сето ова е смешно на некој начин и од двете страни ,ама за ова сигурно се има налог ,но секој си приложува како што му одговара. Сеа свртете на друга телевизија која е да речеме подржана од васта ке ни претстават друга слика на дешавката и ке излезат со други ставови :D смешно ми е
     
    На al-vik му/ѝ се допаѓа ова.
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    :D :D
     
  12. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.078
    Актуелни политички настани

    Багуфче...што кажа портпаролот?!М?!
    Ништо,повторуваше едно та исто.Јас не сум партиски одредена,ниту ме занима политика,мене ме занимаш ти,луѓето,стечајците,сутдентите.И да е ова манипулација и местенка,сеедно,вчера сите вас ви пречеа спомениците на плоштадот,така?!Што е сега?!
    Друго,да објаснам...сум имала работа со УЈП,УЈП по фирми оди во нормално време,Хедис како што знам не е дискотека или кафана.Финансиска служба не работи во 8 навечер за да се изврши контрола и друго,каде е автомобилот на УЈП,каде се инспекторите?!М?!Зошто полицијата не кажа зошто се тука и првенствено зошто толку многу?!М?!
    Гледајте како народ,а не како партија.Очи малце и ум,свои интереси со нив,а не со книвчиња наречени партиски книшки.
     
    На Offspring, Neytiri, Miss-Independent и 7 други им се допаѓа ова.
  13. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    А што ако и полицијата е дел од сценариото?Мислам со нив лесно е да режираш
     
  14. teddybear

    teddybear Популарен член

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    2.679
    Допаѓања:
    10.370
    Актуелни политички настани

    Се напнав дури и јас што немам ни п од политика Божеее !!! Невозможно е да се толку малоумни и убавата вечер ми стана политичарска ... Ако имаат грам памет јас одма ке се прекрстам !!! тој па портпарол не знам од која партија е не ме сфакајте погрешно врти сучи врти сучи едно те исто милион пати го кажа .Боже ме чувај !!!
    |(
    А да напоменам Немаат ни грам општа култура ! И не сфаќам што е работава меѓутоа глупави се сите ! :D а министерката оп троп бизи женска им спушти слушалка :D
     
  15. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.078
    Актуелни политички настани

    Џули,сериозна си?!
    Полициска држава сме,МВР е запоседнато од вмро-овци.Сите копачи вмро-овци станаа полицајци.
     
    На Offspring му/ѝ се допаѓа ова.
  16. ma4o4female

    ma4o4female Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    482
    Допаѓања:
    352
    Актуелни политички настани

    Епа ете тоа кажува дека се е изрежирано. Штом нема ниту едно возило на УЈП, доаѓаат во 9 часот, го прават тоа точно за време на пред избори...ниту јас сум партиски определена, но сето тоа нема да го смени мислењето на народот. :)
     
  17. NelChe

    NelChe Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    348
    Допаѓања:
    277
    Актуелни политички настани

    ^^ Груевски и Иванов не се јавувале зошто ќе изгледало како да се правдаат...??????
    Хм, а зошто бе злато се тие на власт?! Кој треба да се правда пред граѓаните ако не тие?! Ако никој не е крив и ако тоа навистина било инспекција, зошто никој не се јавуваше на телефон 1 саат? Можеле фино лепо да кажат дека тоа било инспекција. А Котевски не кажа друга реченица, освен: "Согласно со Законот и Уставот на Република Македонија, бла бла бла..." И на секое прашање од Борјан го повторуваше истото. Не кажа ама баш ништо што може да го оправда присуството на полицијата. Стварно ова страшно смрди.
     
  18. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Актуелни политички настани

    Искрено да ви кажам, ми изгледа дека А1 си ја користи ситуацијата да ја сврти во политчки контекст како им одговара. Смешки... Тој велија стално мути нешто, така да, ако не друго, сега која гледаност ја имаат леле леле :lol:
     
    На Marence.D и joelle им се допаѓа ова.
  19. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    Актуелни политички настани

    А бе ти ме свати нели..ме читаш меѓу редови нели? ;) Се разбираме за ситуацијава ние...Знам јас кој и зошто и како е во и со полицијата.Него гледам некои од младиве девојчиња некако уште им лета памет... :^)
     
    На girl1985 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.648
    Пол:
    Женски
    Актуелни политички настани

    Што и да се напише овде е излишно. Целата македонска јавност ВИДЕ како најгрубо се кршат човековите слободи и права, како се малтретираат новинари, како не им се дозволува да ја вршат слободно новинарската работа, како на луѓето им е ОГРАНИЧЕНО ПРАВОТО НА ДВИЖЕЊЕ! Со ова што се случи вечерва можам слободно да кажам дека во Македонија НЕМА ДЕМОКРАТИЈА. Нека се засрамат оние од власта, нека се засрамат и сите нивни подржувачи кои сеуште имаат доблест да ги бранат партиските бои.

    Во однос на јавувањето на портпаролот Иво Котевски, само ќе кажам дека сите веќе сте прочитани книги, никогаш не одговарате конкретно, само заобиколувате и си го вадите газот, ама од оваа каша тешко дека ќе се извадите така лесно. Ниедна власт не победила во војната против сопствениот народ, а вие господа од власта таква војна почнавте да водите! Народот ве стави на власт, народот и ќе ве смени!

    Не сакам да навлегувам во конфликт со партиските послушници по форумот, само кратко ќе кажам дека и да сум член на некоја политичка партија(а не сум) НИКОГАШ НЕМА ДА БРАНАМ ВАКВО НАСИЛСТВО И КРШЕЊЕ НА ЧОВЕКОВИ ПРАВА, па каква сака нека е партијата која ја подржувам.
     
    На elygj, Offspring, pink4ever и 2 други им се допаѓа ова.