1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Aloe vera за подобрување на имунитет

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од newring86, 5 ноември 2010.

 1. newring86

  newring86 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  678
  Допаѓања:
  878
  Девојки, дали имате користено алое вера напитоци за подобрување на имунитетот? дали сте задоволни?
  Чекам искуства...
   
 2. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  505
  И јас би сакала да знам од тие што користеле дали имале подобрување на имунитетот. Не верувам никој да пиел :lol: :^)
   
 3. buce82

  buce82 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јули 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  2
  Јас имам пиено алое.Тетка ми ми го правесе.Ова е втор пат како го пијам.Лани го пиев и сега пак и морам да ви кажам дека сум презадоволна.Имав CIN1 иCIN2 и за да си го појачам имунитетот почнав да го пијам.Oсвен алоето пијам и некои витамини што ми ги даде геникологот и јадам мн.овошје,зеленчук. И исто така ви ја препорачувам и аронијата и брусницата за имунитет.поздрав :rofl:
   
 4. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.084
  Допаѓања:
  1.647
  Се извинувам што каснам со одговорот, имам пиено алое вера гел , го пиеш секое утро на гладно срце по една голема лажица, навистина е многу гаден , но јас откако почнав да го пијам ми се подобри имунитетот и тоа многу, го пијам веќе 2 години со кратки паузи
   

  Прикачени фајлови:

  • default.jpeg
   default.jpeg
   Големина на фајлот:
   2,2 KB
   Прегледи:
   1.982
  На melani4 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  ЈАс го користам секојдневно, како и витаминот Ц од Форевер Ливинг, многу сум задоволна и навистина се ефикасни........ниту настинка ме нема фатено. Така да би ги препорачала секому ;)
   
  На melani4 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Во каква форма може да се најде?
   
 7. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Во течна е, жолтата опаковка како на погоре поставената слика :)
   
 8. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Колку пари е и кај го има?
   
 9. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Јас го купувам околу 1200 денари, преку еден пријател на татко ми. Побарај на ФБ сигурно има страна за претставници ;)
   
 10. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Девојки, не смеете така да го рекламирате по форуми, бидејќи ова е мултилевел маркетинг и оди преку зачленети претставници.

  Алоето препрепремногу помага, а за повеке информации можете да видите на официјалната страна на форевер ливинг ;)
   
 11. st-el

  st-el Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2010
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  2.316
  Пол:
  Женски
  Те молам ако може да ми го кажеш рецептот. Имам HPV и раничка на грлото на матката, па сакам да пробам да пијам алое. Однапред благодарам.
   
 12. Lacrimosa

  Lacrimosa Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јули 2010
  Пораки:
  1.833
  Допаѓања:
  2.928
  Пол:
  Женски
  А не може да се пие од тие обичните што се во тегла? :^)
  Видов во рамстор во тегла, околу 300 денари беше.
   
 13. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  750
  Пол:
  Женски
  Јас познавам девојче што јадеше свежо алое т.е. го мешаше со храна пошо така неможе да се конзумира мислам, само што никогаш ми нема кажано за што го употребува а дури се чудев што прави. Си го чување во саксија во дневна соба :lol:
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.892
  Па јас дури сега почнав да приметувам... Има милиони фирми што произведувале, или како гел или како сок за пиење (џус де). На сите цената е околу 1000 денари за количина од околу 1 литар.
   
  На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Hopihop

  Hopihop Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Здраво девојки, ме заинтресира темава пошо и јас сакам да почнам да го пијам али сепак кажете дали стварно има ефект, тоа џусот (или што и да е ) на природна база или вештачки е?
  Пишете кој има позитивни резултати и дали е битно од која фирма е?

  Фала..............поздрав.........
   
 16. FBI

  FBI Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  1.513
  Допаѓања:
  5.299
  Служи за подобрување на општата здравствена состојба. Јас редовно го конзумирам веќе две години и навистина има позитивни резултати. Зимово ни настинка не ме фати :)
  ЈАс го пијам она од Форевер Ливинг Продактс, во жолта туба што е. Друго не сум ни пробала :)
  [​IMG]
   
  На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.803
  Морам да се надоврзам на ФБИ и да потврдам дека навистина овој џусот кој го постирала е одличен. И навистина го подобрува имунитетот.

  Вреди да се инвестира во сопственото здравје ;)
   
 18. infinity

  infinity Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2011
  Пораки:
  115
  Допаѓања:
  30
  a каков е вкусот?
   
 19. Srekicka

  Srekicka Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2010
  Пораки:
  1.863
  Допаѓања:
  2.846
  Па горчи малце ама ништо страшно, се навикнуваш после нема ни да го осеќаш.
  Иначе мене ме пораснаа со Алое прво го пиев тоа жолтото, а после пиев едно црвено друга врста. Мислам дека било мешано се црвена зелка, а вкусот беше ист.
   
 20. Hopihop

  Hopihop Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Јас веќе купив од тој џусот во стаклено шише пишува Lily of the desert,вкусот ми е ок малце солен али можам да го пијам,знам дека е додаток али не знам колку време треба да го пијам,а други работи како некои апчиња за имунитет (некаде ги прочитав низ форумов) имунобор и сл. делуваат?

  Поздрав.....