Aloe vera за подобрување на имунитет

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од newring86, 5 ноември 2010.

 1. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  191
  Hipihop кажи од каде и колку пари го купи, одма да го купам и јас да почнам да пијам.

  Инаку за зајакнување на имунитет, ми кажаа дека мноооогу помага чај од оригано. Ми рекоа дека чуда правел, па ке видиме. Јас почнав да го пијам, по 2 чаши во денот. Пијам и пастили од ехинацеа (за подобрување на имунитет) и б-комплекс (за помалку нервози :D ) .
   
  На Alex.T и Hopihop им се допаѓа ова.
 2. Hopihop

  Hopihop Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Јас го купив од аптека, поточно од Europharm, ги има насекаде низ Скопје, иначе џусот е 1290ден. а има и гел (и тој се пие исто) тој е 1000ден и стварно не занм освен цената што е разликата и тие во аптеката не знаеја да ми кажат. Јас ќе го испијам прво овај па после ќе побарам од тој што го кажуваат сите тој во жолтата туба, ако знае некој каде има да се купи таков, а тие пастилите можат да се најдат во секоја аптека и на приватно одат и колку пари се ако може да ми кажиш, а за чајот мислам дека најубави се на Алкалоид зошто сите други се со додадени вештачки бои и ароми,а ако имаш пиј и планински чај.

  Позззззз.........
   
 3. baby.90

  baby.90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2011
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  191
  Фала ти многу!
  Пастилите се на Dr. Theiss од Зегин ги купив 99 денари, внатре има 22, а дневно се зимаат по 3-4 пастили.
  Чај од оригано правам, од обично оригано, во јадење што се става. Поубаво е така, отколку во филтер кесички.
  Планински си купувам од кај еден дедо од пазарчето буњаковец, секогаш има убав чај.
   
  На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Јас пиев чај Имуновит, 100% ехинацеа и почна да ми се лоши и повраќа, и имав силни болки во стомакот и желудникот. Прекинав да го пијам. Ке си купам алое, само никако да најдам претставник на Форевер Ливин... :?:
   
 5. Hopihop

  Hopihop Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2011
  Пораки:
  23
  Допаѓања:
  4
  Е ајде ако најдеш кажи,да знам за друг пат.............

  Фала.....
   
 6. Blanca

  Blanca Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  725
  Допаѓања:
  498
  Застапништвото на forever living се наоѓа на улица Владимир Комаров бб, во населба Аеродром. Ако незнаете каде е, побарајте на google maps. Мислам дека може и од таму да се купат производите.
   
  На Hopihop му/ѝ се допаѓа ова.
 7. lady05

  lady05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јануари 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  48
  Од алое вера гелот колку се пие дневно, се раствара ли со нешто?
   
 8. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  15.430
  Допаѓања:
  76.045
  Пол:
  Женски
  Јас мојот го ставам во растворена шумлива таблета со витамин Ц или калциум и не се ни приметува, инаку го пијам веке 2 години и ми отвара апетит, а за имунитетот немам појма дали помага, ама во секој случај здраво е многу. Мојот е некој италијански, зелено шишенце од 500мл (некоја си фирма ЕСИ, а на шишето пишува Алое Вера ЕСИ) :)
   
 9. al-vik

  al-vik Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2010
  Пораки:
  284
  Допаѓања:
  103
  Алое вера напиток може да се направи од цвеќето од листовите. Знам дека се меша со мед и некакво кафе, има горчлив вкус и верувам дека е покорисно од овие што ги купуваме.
   
  На Simona809 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. dora5

  dora5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  aloe vera

  devojki citav deka aloe verata e mn zdrava ,gel od aloe vera pomagalo pri hpv i mn dr infekcii.dalis te koristele aloe vera i kako i kolku pari e ?pozdrav
   
 11. kankus

  kankus Популарен член

  Се зачлени на:
  31 декември 2010
  Пораки:
  1.464
  Допаѓања:
  822
  ова растение има чудесна моќ
   
 12. snezance

  snezance Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2009
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  1
  И на мене ми го препорачаа алое за хпв со висок степен на ризик сакам да те прашам откако го пиеш и сите други работи за подобрување за имунитетот што стана со CIN1 иCIN2 дали има можност за лечење или сепак мора на ласерски третман за отстранување или киротажа
   
 13. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  1.998
  Јас до сега го немам конзумирано орално, а се кандисувам веќе една година....немукает бре :tmi:

  Сакав да кажам дека скоро во секоја аптека може да се набави, како џус, како гел...има повеќе производители, знам дека го има во коминација со нони исто така, а иако искрено не сум приметила ама верувам дека барем во поголемите маркети може да се начека исто.

  И ко што напиша некој погоре, навистина е чудотворно растение, мене алоето многу ми делува во козметички препарати, абе благодет ми е за кожава :) Познавам особа што го има пиено џусот, неколку месеци константно и без никакви комбинации со лекови, и бидејќи имаше проблемот со масни топчиња, наслаги во градите ( да ме утепаш медицински не ми текнуваат како се викаат) ги излечи со 100 % ефикасност. ;)

  Значи цури, алоето на маса и локајте :D
   
 14. Eleni73

  Eleni73 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  0
  Би сакала да ве замолам да ми кажете како се употребува гелот алое forever:)))
   
 15. nelka

  nelka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Јас го пијам пола чаша ракиена наутро пред јадење и пола навечер пред јадење.Да ви кажам стварно е несто феноменално за здравјето и ви го препорачувам на сите.
   
 16. peperutka87

  peperutka87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  755
  Допаѓања:
  524
  Пол:
  Женски
  Pijam skoro 10 dena 2 pati vo denot,i zabelezuvam ogromni promeni na kozata na liceto(imam kako lisai suvi crveni delovi) koi sega mi isceznaa i verovatno e od aloeto...pozitivno sum iznenadena od ova rastenie :)

  [mod-kirilica:hyrz8vz0][/mod-kirilica:hyrz8vz0]
   
 17. sonjar

  sonjar Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Јас го пијам пола чаша ракиена наутро пред јадење.Феноменално е за здравјето и ви го препорачувам на сите. Повеќе информации за производите на Форевер Ливинг на следниот линк http://www.facebook.com/pages/Forever-L ... 6352318854 .
   
 18. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Еве еден домашен лек за ХПВ и ЦИН:

  300 грама листови од алое се мелат, се додава 100 грама цикорија и 100 грама црвен кантарион, 1 литар вино и 1 литар ракија. Се оставаат да отстојат 2 недели, се цеди и му се додава тегла мед. Секој ден се конзумираат по 2-3 лажици.
  Во замена за свежите листови од алое, се користат проверени алое производи.
   
 19. kucence

  kucence Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 април 2011
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  2
  Јас користам и му нудам на они што сакаат да купуваат производи од Алое вера ,задоволна сум многу пишете ви стојам на располагање позз
   
 20. ribce27

  ribce27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2011
  Пораки:
  203
  Допаѓања:
  51
  kolku cini gelot od aloe vera ? i dali ste stretnale sirup od kambuha i kolku cini?velat deka e mn dobar za hpv.pozdrav