1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Anime (и Маnga)

Дискусија во 'Канта' започната од ecka.da.wiz, 18 јули 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. ecka.da.wiz

  ecka.da.wiz Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2017
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  416
  Пол:
  Женски
  Знам дека барем некој има гледано аниме или читано манга па еве тема (ако има ваква слободно избришете)
  Кое аниме ви е омилено? Кој ви е омилен лик? Од кога гледате аниме? Дали цртате фан арт? Колку аниме имате гледано? Овде пишувајте за се што е поврзано аниме или манга (и ставете фан арт ако сакате)

  и едно прашање, една другарка ми кажа за време на саемот на книгата имало и манга од tokyo ghoul дали сте биле, и дали видовте некаква манга????
   
 2. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  13.046
  Допаѓања:
  163.259
  Пол:
  Женски
  На Dream-Girl и ecka.da.wiz им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.