1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

BDSM фетиш хард кор доминација

Дискусија во 'Секс' започната од XstrongerX, 3 август 2010.

 1. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  колку ја сакате дивата акција и забранетото , практикувате ли фетиш и каков ?
  Asphyxiaphilia Каснување Blindfolds Крв Ропството Дојка / брадавица насилството, Стеги, Восок од свеќи Синџири Целомудрието уреди Кинески топки / Бен Wa Balls насилството, Стеги ?
  чест фетиш се женските стапала !a што е со женската доминација и обратно ??сакате ли да доминирате или некој да има моќ над вас !?еве и нешто за BDSM: Во BDSM покорениот може да биде присилен да носи корсет кој многу цврсто ќе биде стегнат и ќе му даде степен на ограничување на тој што го носи. Надмоќниот може исто така да носи корсет, најчесто црн, но од целосно различни причини, како естентски, или да достигне, строг, со панцир, „релаксирачки“, заповедувачки изглед. Најчест фетиш костум за жена е костум – доминантна жена. Најчесто се состои од темен па дури и црн материјал. Жената најчесто носи корсет или bustier и чорапи со високи штикли на нозете. Високите чизми се доста чести за да ја зголемат доминацијата на жената. Костимите –доминантна жена најчесто имаат и додаток како камшик или јавачки камшик.
  јас лично го сакам но се си има граница 8) ;)

  p.s инаку забележав тема слична на оваа но дебатата заминала во сосема различна насока
  можеби темава ќе заврши со клуч можеби не..
   
  На Paris38, the drummer, veren и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 2. Echo

  Echo Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2010
  Пораки:
  215
  Допаѓања:
  113
  |( |( Ахам, јас имам поставено таква тема, во смисла што е тоа што ве ПАЛИ кај партнерот, а со кое сте опседнати (значи имате фетиш на тој дел или гест или што ја знам веќе). Ама на крај испадна многу невина целата дебата, а јас не бев расположена со клешти да вадам мислења од уста. Мислам, затоа ја поставив темата во СЕКС. Јас си имав кажано кој дел од стомакот ме пали (долниот, па после да продолжам надоле...), ама... Да, постјат и фетиши на стапала и на милион други работи. Да не бидам надвор од темата-да, ми се допаѓа идејата за вакво нешто, со мерка додуша. Улогите се добра ствар во сексуалниот живот. Сум била и двете-и доминатор и потчинета, ама не хард кор, во секој случај, а и не во костими (нема услови време за тоа). Ама затоа сме користеле марама, со која ќе го врзам или ќе ме врзе, него/мене или очите, па тој/јас да прави/правам што сака/м (вклучително плескање и грицкање), а потчинетиот да нема како да се одбрани и само да ужива. Па имало по некое црвено газе понекогаш. И тоа. :devil:
   
  На Domination, Spiceyourlife, the drummer и 2 други им се допаѓа ова.
 3. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  не сум баш по хард кор доминација, ама по доминација да :lol:
  сега баш пред некој ден облеков црн корсет, се стегнав, и го врзав со марама. Штознам ,понекогаш ми е забавно вака. :$ Не би сакала јас да бидам потчинетата, тоа некако не ми се допаѓа.
  Камшици, ремени, и такви направи за малтретирање не ми се баш фетиш...
   
  На Arjanit2021, PericaD, diskreten32 и 4 други им се допаѓа ова.
 4. симпатичен

  симпатичен Нов член

  Се зачлени на:
  20 април 2016
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  јас многу сакам доминантна жена :) Господарка
   
  На krEM4Eto и the drummer им се допаѓа ова.
 5. Incule

  Incule Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2015
  Пораки:
  355
  Допаѓања:
  295
  Пол:
  Женски
  Сакам дива акција,сакам BDSM,не сум пробала ама сакам и сакам кога некој ме доминира
   
  На Mileivanov, Strapon, krEM4Eto и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.321
  Допаѓања:
  2.772
  Пол:
  Машки
  ПОШТУЕМ!!!!! Сакам екстра напалени девојки да ми бидат робињи и да ги стимулирам на сите можни начини. Да имаат премногу оргазми и да ми се препуштат тотално како нивни тотален мастер.
  Сакам да ги врзувам во откачени позиции, да се касаме,лижеме, да ги миксаме флуидите и да имаме хард кор сексови во сите варијанти и пози почнувајќи од deep troath па се до тотална деструкција...|(
  Исходот од вакви сексуални димензии е многу поразличен од класичниот секс бидејќи се работи за психо - физичка игра што доведува до нови секс димензии од типот на https://forum.femina.mk/threads/Оргазам-со-цело-тело-full-body-orgasm.16380/ ...
   
  Последна измена: 25 март 2017
  На Mollami, Spiceyourlife, Maca* и 4 други им се допаѓа ова.
 7. Paris38

  Paris38 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2013
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  72
  возбудливо и интересно е тоа кој пробал знае кој не пробал нека проба
   
 8. Masterf

  Masterf Активен член

  Се зачлени на:
  17 март 2017
  Пораки:
  38
  Допаѓања:
  44
  Пол:
  Машки
  Јас сакам покорни девојки.
   
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.139
  Практикувам БДСМ во многу мека форма.
  Во кревет сум субмисивна и сакам доминантни (ама не вулгарни), мажи.
  Од искуство, ретко кој има природна дарба за доминација по мој вкус.
   
  На Mollami, Spiceyourlife, Ticaa и 2 други им се допаѓа ова.
 10. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.777
  Допаѓања:
  25.459
  Пол:
  Женски
  Не сум пробала.
   
  На Arjanit2021, Zoren и the drummer им се допаѓа ова.
 11. PericaD

  PericaD Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2018
  Пораки:
  24
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Машки
  Досега не сум пробал, сакам да пробам женска доминација
   
  На Monniy му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Scott Weiland

  Scott Weiland Популарен член

  Се зачлени на:
  3 април 2018
  Пораки:
  2.498
  Допаѓања:
  10.756
  Пол:
  Машки
  Немам пробано, не дека ме влече, туку и партнерите со искрена и отворена комуникација се ретки.
   
 13. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.909
  И онака секојдневно добиваме хардкор доминација од животот |(
   
  На Izaabella, victoria, Mr. Right и 5 други им се допаѓа ова.
 14. David.wp17

  David.wp17 Активен член

  Се зачлени на:
  22 август 2017
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  51
  Пол:
  Машки
  Po priroda sum dominanten i poveketo devojki so koi bev bea submisivni. Ama ne preteruvav nikogas. Moze bdsm blaga forma kolku da dominiran i po nekoi igracki fox tail kaivce lisici... Neso preterano ne
   
 15. simonakralica

  simonakralica Активен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2018
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Јас искрено сакам да сум доминатна сакам насилен секс,со врзување и слицно
   
  На Lucky71, Strapon, babysoul и 7 други им се допаѓа ова.
 16. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Женски
  Еден период ептен ми беше turn on да бидам submissive role со мастер. Али немам пробано екстремни ствари, не знам, настрана од сексот не сум личност која трпи авторитети али некој што ми се свиѓа сакам мастер да ми биде :D многу сум комплицирана значи :D
   
  На raww, ku4ence, hunter26 и 3 други им се допаѓа ова.
 17. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.139
  Слично ко мене.
  Во кревет можам да бидам субмисивна... во софт бдсм, а надвор од кревет, нема шанси
   
  На ku4ence, blackwave и honest girl им се допаѓа ова.
 18. honest girl

  honest girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 септември 2015
  Пораки:
  446
  Допаѓања:
  1.653
  Пол:
  Женски
  Исто само што ја не сакам у софт туку у хард кор :D иако не сум практикувала а хард хор мислам дека е тоа што го сакам како на пример малку сецкање со скалпел мислам дека најхард кор е ова од тоа у глава што ми е :whew:али не би пробала колку и да сакам.
   
  На Ivana2018 и Desi1991k им се допаѓа ова.
 19. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.686
  Допаѓања:
  283.139
  Ау.. опасно е тоа ма..
  Да не сецните нешто што не треба, подлабоко или уатевр.
  Не пробувај, аман...
   
  На honest girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Mr. Right

  Mr. Right Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.510
  Допаѓања:
  71.257
  Пол:
  Машки