Before i die

Дискусија во 'Форумски игри' започната од raww, 7 јуни 2014.

 1. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.098
  Ставајте слики што сакате да направите додека не умрете..
  На пример вака
   

  Прикачени фајлови:

 2. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.333
  Допаѓања:
  34.374
  Пол:
  Женски
  :) Се надевам дека ќе си ги исполнам овие...
   

  Прикачени фајлови:

  • th.jpg
   th.jpg
   Големина на фајлот:
   18,8 KB
   Прегледи:
   221
  • th (1).jpg
   th (1).jpg
   Големина на фајлот:
   50,1 KB
   Прегледи:
   222
  • travel-quotes-susan-sontag.jpg
   travel-quotes-susan-sontag.jpg
   Големина на фајлот:
   131,4 KB
   Прегледи:
   221
 3. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Да го запознам најстариот син на Бекамови.Да го прошетам Јадранот.Да одам Клаифорнија.Да бидам одам на пост дипломски студии,може и докторат.Да си имам 2 принцези и 1 фраер. ;) Да напишам една книга.Да одам на пуст остров ;)
   
 4. LittlePinky

  LittlePinky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  1.373
  Допаѓања:
  4.284
  Пол:
  Женски
 5. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.311
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
 6. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.795
  Допаѓања:
  25.935
  Пол:
  Женски
  Има слична тема, а мислам дека ако веќе оваа биде за слики тогаш да се премести, зашто не е игра. :)

  Он топик:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. Cvetetto

  Cvetetto Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2011
  Пораки:
  2.834
  Допаѓања:
  1.893
  Пол:
  Женски
  Незнам оти е во Форумски игри темава.Инаку ќе и дадев ѕвездичка да госпоѓицава :)
   
 8. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.098
  Kako moze da se premesti temavA?
   
 9. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  703
  Допаѓања:
  601
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Доволно е овиа да ги направам :D
   
 10. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.098
   

  Прикачени фајлови:

 11. chocolate...girl

  chocolate...girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  147
  Пол:
  Женски
  :inlove: :P
   

  Прикачени фајлови:

  • KewgmxFKD5.png
   KewgmxFKD5.png
   Големина на фајлот:
   274,5 KB
   Прегледи:
   20
  • LzZ2IDtvn3.png
   LzZ2IDtvn3.png
   Големина на фајлот:
   257,5 KB
   Прегледи:
   20
  • 4FcKcdtqC8.png
   4FcKcdtqC8.png
   Големина на фајлот:
   311 KB
   Прегледи:
   20
  • xhPcK83Fow.png
   xhPcK83Fow.png
   Големина на фајлот:
   482,9 KB
   Прегледи:
   20
  • dOIDPWgkVG.png
   dOIDPWgkVG.png
   Големина на фајлот:
   285,8 KB
   Прегледи:
   20
 12. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  789
  Допаѓања:
  4.098
   

  Прикачени фајлови:

 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.949
  Допаѓања:
  52.665
  Пол:
  Женски
 14. CrazyGirl15

  CrazyGirl15 Форумски идол

  Се зачлени на:
  30 јуни 2011
  Пораки:
  3.916
  Допаѓања:
  20.559
  Пол:
  Женски
  Да го посетам Детроит
  city_slide_3.jpg
  Да го запознаам или да одам на концерт на Еминем
  eminem-1024.jpg
  Да имам барем еден период од животов вакво тело
  4e144973501d6b627dc9dd6c6996b1d1.jpg
  Да си оставам тетоважи од кои
  f4330af04703e5980e9827945aa805a7.jpg оваа позади увото и
  woman-with-downward-arrow-tattoo-with-compass.jpg оваа на истото место :)
  ( знам дека многу барам :tmi: ):D
   
 15. 2456

  2456 Активен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
 16. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Неможам да најдам баш соодветна слика, но еве... Сакам да го прошетам светот :)
   

  Прикачени фајлови:

 17. Carmichael02

  Carmichael02 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2015
  Пораки:
  43
  Допаѓања:
  29
  Пол:
  Женски
  gEFoKuQLCO.png 5j26lY4XgW.png
  dcCidhrG4W.png
  hngBEGIxsC.png
   

  Прикачени фајлови:

  • hngBEGIxsC.png
   hngBEGIxsC.png
   Големина на фајлот:
   222,1 KB
   Прегледи:
   1