1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CGM - Curly girl method

Дискусија во 'Коса' започната од Bro4life, 4 мај 2020.

 1. Bro4life

  Bro4life Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 март 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво дечки, сакав да прашам дали некој го правел методов и кои производи ги користел? Јас моментално сум во почетната фаза и иако првиот ден ми изгледа фантастично, вториот ден веќе се спласнува и не е тоа тоа. :( Јас се водам по инстукциите на овој документ што го најдов на редит и сега за сега ми помогна но навистина сум очајна за тоа како да ги контролирам повеќе и да не ми спласнуваат и исправуваат по првиот ден. Фалааааа

  Линк од документот:
  https://docs.google.com/document/d/...f5cOV3oV-dQ3B0AHA/edit#heading=h.t37f7kwlj2xe