1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

CreaClip за прекрасни креации на косата (сам свој мајстор)

Дискусија во 'Коса' започната од Abeja, 15 јануари 2014.

 1. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.352
  Допаѓања:
  17.400
  Пол:
  Женски
  Во обид да научам уште една вештина во мојава кариера, се изнагледав видеа за шишање и правење фризури и наеднаш оп видео со CreaClip.
  [​IMG]

  Јас го сакам ова со машинчето
  [​IMG]

  Производов го имало одамна а јас сега дознавам за него. Служи за потшишување, шишање, кратење и обликување шишки, боб фризури, правење степен итн...и тоа за ултра кратко време во својот дом, без да имате потреба да одите на фризер. Звучам како Цацко на рекламата за сармите, ама вистина е, барем во тоа ме уверија бројните видеа.
  Еве мало упатство
  https://www.creaproducts.com/pdf/Customer Written Instructions 2011.pdf

  исто така и видеа

  http://www.youtube.com/watch?v=TvSdAKKksgQ

  http://www.youtube.com/watch?v=YQXNogi3kbo

  http://www.youtube.com/watch?v=XKTnmfbk8nU

  Има ли некој информација за CreaClip дали се продава во Македонија, каде, која цена и слично?
  Можеби некој го има па да сподели искуство? :?:
   
  На Oki777 и anggell им се допаѓа ова.
 2. Mihaelasimonova

  Mihaelasimonova Активен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2013
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  6
  Лелеее , ова чудово уште одамна го имам сретнато по нетов , за жал досега не го имам сретнато кај нас .Што е најважно и 1000-1500 да е ти се исплаќа да го купиш , пошто тие пари кога тогаш ке ги фрлиш по фризери за5 см коса .Сигурна сум дека мајка ми би ми го купила. :$ :$ хихи :$.Или некој од Америка да ни го прати или од нет. :/