1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Dressing room

Дискусија во 'Форумски игри' започната од kolovoz, 2 мај 2014.

 1. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  Во оваа тема се облекуваме :D .Односно треба да и направиш соодветен стајлинг преку слики на форумџиката над тебе. А таа треба да даде насоки ...каде сака да оди (за која пригода треба да се облече). Секое наредно мислење мора да биде наменето за форуџиката над неа... доколку има предлог за некоја преходна форумџика (кој има побарано) може да го стави и тој стајлинг но не без одговор за стајлингот на форумџиката под која пишува.

  Сега треба да ме облече нeкој мене за вечер-одам во кафана
  [​IMG]
   
 2. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
  Супер тема, само што може да дадеш линк од тоа? Пробав да најдом, но неможев... :/
   
 3. kolovoz

  kolovoz Популарен член

  Се зачлени на:
  9 мај 2011
  Пораки:
  1.655
  Допаѓања:
  6.160
  Мислев да биде општо но може и така ...
  http://www.joyofclothes.com/style-me/womens/dresses/
  еве ме мене оваа е и мојата градба на телото,...Значи на линкот прво треба да ја ставите вашата градба , што јас веке го направив а вие треба да ме облечете за во кафана
  Сепак мислам дека ако е поопшто ке биде полесно и поиновативно. И се ке биде врз основа на тоа како вие мислите дека е стилот на форумџиката. Но како сакате ...
   
 4. Papillon.Papi

  Papillon.Papi Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2013
  Пораки:
  3.245
  Допаѓања:
  9.697
  Пол:
  Женски
 5. Fina Tinejdzerka

  Fina Tinejdzerka Активен член

  Се зачлени на:
  30 јуни 2016
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  30
  Пол:
  Женски
  Еве за мене направете комбинација за ноќна прошетка низ град :)
   
 6. GirlWithACat

  GirlWithACat Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2020
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  490
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Комбинација за во ресторан.