1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

E-Книги за здравје!

Дискусија во 'Алтернативна медицина' започната од nikolinao1, 12 ноември 2011.

 1. nikolinao1

  nikolinao1 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Здраво на сите :)


  Јас сум нова на овој форум, па би сакала да споделам некои е-книги во врска со здравјето.
  Ако сакате да ги превземете овие книги (13 книги) еве ви линк за download.


  Download:

  Код:
  http://hotfile.com/dl/134831603/2337af2/E-Knigi.zip.html

  Книгиве се на српски јазик, но верувам дека ќе ви помогнат многу!

  Книги:
  1. Целулит
  2. Лекови против Акните
  3. Лекови против Алергија
  4. Лековитост на виното
  и така натаму...


  Поздрав ;)
   
  На starbucks и MacaLove им се допаѓа ова.
 2. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Ги симнав, ама не ми се отвараат... :worried:
   
 3. nikolinao1

  nikolinao1 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  незнам во што е проблемот кај тебе... јас пред 2 часа ги превзедов па не ми се јави никаков проблем :?:
  нека пробаат и други нека го отворат, па доколку се јавува истиот проблем и кај другите, тогаш избишете ја оваа тема... :(
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Сега се отворија, ама таа Акни книгата не сака... а таа највеќе ми треба. :D
   
 5. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.895
  http://zamunda.net/details.php?id=186353&hit=1
  Health & Fitness Book Collection

  Во торентов има доста интересни податоци за здравје, нутриционизам, фитнес, слабеење... вреди да се погледне.

  http://www.svetlostistine.org/Knjige/Ki ... tudija.pdf
  Kineska studija – Moć ishrane, Dr. Kolin Kembel i Tomas Kembel II

  „Najsveobuhvatnija studija ishrane koja je ikada uradjena.“

  Имам уште многу. Ќе се вратам на темава откако ќе ги најдам адресите за симнување. ;) :wasntme:
   
 6. nikolinao1

  nikolinao1 Активен член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  3
  Го прикачив јас лично книгата што е за акни:

  Код:
  http://hotfile.com/dl/134846991/d86a9d1/AKNE.exe.html
  па се надевам дека ќе може да се отвори... :?:
   
  На MacaLove му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Не сака пак...Пуу бе, а сите други ми се отворија!

  Еве вакво стои...
   

  Прикачени фајлови:

  • untitled.jpg
   untitled.jpg
   Големина на фајлот:
   3,1 KB
   Прегледи:
   1.106
 8. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  3.158
  Допаѓања:
  4.134
  Јас те исцелувам
  (3 Христови зрачења од март 1987 година преку Неговиот инструмент G.W.)

  Текстот е во пдф формат, но најпрвин треба да се симне па потоа да се отвори со Acrobat Reader.

  http://www.4shared.com/office/wUGl_gmP/univerzalni_zivot_-_ja_te_iscj.html
   
 9. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  342
  да овие книги се многу корисни,не не можам да најдам на македонски...