1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Extraordinary and Unique - Блог за лица со пречки во развојот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од MonikaRadeva, 6 ноември 2016.

 1. MonikaRadeva

  MonikaRadeva Нов член

  Се зачлени на:
  6 ноември 2016
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Здраво на сите :)
  Како студент - апсолвент на факултетот за дефектологија добив желба да ги споделам моите знаења стекнати низ учење, пракса и искуство за лицата со пречки во разојот. Се одлучив на ваков чекор бидејќи во нашата држава не е доволно подигната свеста за оваа категорија на луѓе. На овој начин сакам да ги доближам стравот на родителите и останатите од една страна, и способностите на децата и лицата со пречки од друга страна. Extraordinary and Unique е блог кој што е наменет за теми кои што се поврзани со детскиот развој, болестите, состојбите, учењето, играта кај децата и слично. Блогот го водам на Македонски јазик по барање на читателите. Ќе се потрудам да пишувам што е можно почесто, а за темите доколку имате предлози слободно пишете ми порака или коментар. Се надевам дека темите ќе ви бидат интересни.

  Следете ме на http://extraordinaryandunique.blogspot.mk/
   
  На ohh993 и rose60 им се допаѓа ова.