1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook и врска

Дискусија во 'Врски' започната од Tiffanyy, 20 септември 2010.

 1. Tiffanyy

  Tiffanyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  Dali mislite deka facebookot ja zagrozuva :inlove: :@ vasata vrska?
   
 2. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  facebook i vrska

  Ако е вистинска никој и ништо не можи да ја загрози, а камо ли фб. Фб не е сам по себе опасен, опасни се девојчињата што се на фб, Значи сепак е до нас и нашите чувства ;)
   
  На Monchence и a29 им се допаѓа ова.
 3. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.326
  facebook i vrska

  Жените можеби се способни да глумат оргазам. Но, мажите можат да одглумат цела врска.
   
  На СноуБол90, V!ncent>v@n<G0gh, crazylady и 11 други им се допаѓа ова.
 4. Tiffanyy

  Tiffanyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  facebook i vrska

  Еве сум видела многу примери во кој дечKOTO и се лути на девојката поради тоа што некој друг и стискал лике, или и пишал под некоја слика. Или пак се случува да има од типот на прашањата кој ти е тој што си станала френд , со кој праис муабет на чат и ... Дали мислиш дека би дошло до овие проблеми доколку не би постоел фб?
   
 5. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  327
  facebook i vrska

  Вистинските мажи не седат на ФБ......туку одат на работа, ;) све остало се неизживеани дечишта!
   
  На iloveyou29, BabyStyle, Celebrity033 и 21 други им се допаѓа ова.
 6. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  facebook i vrska

  Фејсбукот според мене е тепање на време.Луѓето изгледа немаат попаметна работа и се додворуваат преку фејсбук и други мрежи.Навистина се загуби значењето на вистинско додворување.Премногу значење се придава на фејсбук,колку ли има радување за лајк а да не зборувам за коментар.И после настануваат сите проблеми зошто ти е тој пријател,зошто лајк,зошто коментар......луѓе дај освестете се и почнете да живеете во реалноста :@
   
  На Milobebence, Lutki4ka, TheGirlNextDoor и 3 други им се допаѓа ова.
 7. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  facebook i vrska

  Дали некогаш си прочитала на интернет дека наголем број на разводи и разделби се заради Фб??? На милион страници сум го сретнала ова и навистина е така, имам и многу другари и дригарки кои што имаа такви проблеми. Незнам колку да е вистинска врска секогаш ке се најде некоја ситница заради која се прави караница. Затоа сум подалеку од фб, како што се вика - Чиста сметка, долга љубов -
   
  На V!ncent>v@n<G0gh, Celebrity033 и mila-vanila им се допаѓа ова.
 8. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.955
  facebook i vrska

  Што сте се запнале сите околу фејсбукот? Ако го користиш правилно, неможе да претставува проблем! Нормално дека ако нарепаш таму 5 000 пријатели ќе има проблем, половина и повеќе од тие не ги ни познаваш. Рачунај од сите тие пријатели колку само лајкови ќе ти стиснат па дечкото нормално ќе се лути.
  Јас во моите пријатели имам околу 200. Сите тие се мои познаници, другари, школски, комшии и роднини. Другите немам ни потреба да ги имам во пријатели. Затоа со дечко ми никогаш не сме имале проблем во врска со фејсбук. И тој го користи исто како мене. Ниту објавувам, кај сум и што правам, ниту објавувам кога сум тажна и кога ми се сере... Што уосталом има некој да знае каде сум јас и што правам, дали сум тажна или среќна? За да ми фаќаат сеир? :fubar:
  Него налетав на нешто интересно вчера...
  Facebook needs a "NOBODY CARES!" button.
   
  На baby-star, freund, karak и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.955
  facebook i vrska

  Прашај ги твоите другари колку пријатели имале ;)
   
 10. Srculence--91

  Srculence--91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  51
  facebook i vrska

  Па тоа и всушност сакав да го кажам, овој пратил покана за пријател, онаа пратила покана и ред друго работии, од тоа настануваат караници, препукувања и се друго до завршување на врска.Позз
   
 11. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.955
  facebook i vrska

  Епа тогаш не е фејсбук крив, туку луѓето што неправилно го користат.
   
  На septemberinparis, vesevska и macence85 им се допаѓа ова.
 12. Tiffanyy

  Tiffanyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  1
  facebook i vrska

  Тоа и е најголемиот проблем со фбто, што треба да служи за комуникација со луѓето што не се гледаш, а не за да си испракаш глупи комнтарчиња со тие што се гледаш секој ден, а уствари никој не го интересира кој сте биле вчера, со кој сте седеле и што ви се случило.
   
 13. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  facebook i vrska

  Потполно се согласувам ;)
   
 14. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.083
  Пол:
  Женски
  facebook i vrska

  Ах фејсбукот колку ли пати сум му била лута за тој благиот флерт и личните пораки од контакт ме вадат ...и да не има натерано да си се налутиме еден на друг неколку пати , ништо страшно еве сме и денес се сакаме како никогаш ...само имам едно да кажам , најглупавата измислица на денешницата |(
   
 15. macence85

  macence85 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2010
  Пораки:
  1.217
  Допаѓања:
  820
  Баш така Офи.Ко фб сам да праќа инвајти и приватни пораќи :D абе ајде луѓе на кој му мрда опашот ќе му мрда и со и без фб. :hai:
   
  На Chocoholic.girl и Pavlin4e им се допаѓа ова.
 16. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.693
  Фејсбукот не ја загрозува врската туку љубомората. ;)
   
  На Ance-to, BellaS, vesevska и 2 други им се допаѓа ова.
 17. Pavlin4e

  Pavlin4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 септември 2010
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  9
  Jas mislam deka facebook, ne smee da bide pricina za kavga.........zatoa sto nekoj ako saka da izneveri toa ke go napravi i bez facebook......facebook postoe od pred nekoe vreme dodeka izneveruvanjeto postoelo od koga postoe i vrskata......Jas na primer imav drugarka koja go izbrisa facebook zaradi decko i a na kraj go izneveri so edno momce koe slucajno go zapozna ne edna zabava......pa aj vase mislenje da cujam......
   
 18. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.154
  АКо има доверба меѓу двајца партнери (што според мене е основата на една врска) ФБ не е никаква опасност за љубовта...
   
 19. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.510
  Aко е врската лабилна, секоја глупост, па дури и користење на социјални мрежи, може да доведе до нејзино раскинување.
  Јас имам фб профил многу одамна, и дечко ми има од пред некое време на мое убедување :rofl: Не ги криеме пасвордите еден од друг, но и покрај тоа никој никому не му чепка по приватните работи. Кога одам кај него, а тој не е во собата, и седнувам да отворам фб, веднаш правам Log Out од неговиот профил и се логирам на мојот. Истото го прави и тој.
  Тоа се вика ДОВЕРБА и е клучна формула за една врска да функционира хамонично.
   
  На BellaS, srcuska18, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.955
  :clap: :clap: :clap: Тоа е се што би кажала и јас.
   
  На srcuska18 и Bozica1980 им се допаѓа ова.