1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook и врска

Дискусија во 'Врски' започната од Tiffanyy, 20 септември 2010.

  1. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски

    Па добро сепак здраво е да има мал степен на љубомора. Доколку ти е важна личноста, секако дека нема да ти биде сеедно.. Знам дека сепак буди некакви чувства макар и лајк... Доколку те мачи спомни му онака кежуал. Барем јас лично така во почетоците на врската правев. Не сакав да изгледам нападна па онака ќе му спомнев уз муабет.. Доколку ти сметаат некои постапки зборни си. Не верувам да е толку битен еден лајк на фејсбук за да испадне поголем проблем од ова. :hug:
     
    На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    6.561
    Пол:
    Женски
    Не си ги знаеме лозинките, ниту сакам да си ги знаеме. Мојата приватност и разговори со другарки сакам да останат само за мене, а исто и неговите. Никогаш не сме имале некаков проблем заради фб, бидејќи и двајцата имаме доверба еден во друг.
     
    На crazylady и Elena69221 им се допаѓа ова.
  3. DesertGirl

    DesertGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2014
    Пораки:
    156
    Допаѓања:
    1.365
    Пол:
    Женски
    исто до сега немало проблеми околу фб ни па ќе има довербата си постои и не дозволуваме фб да е една пречка но точно е дека фб може да биде голема причина за кавга доколку се претераат некои работи
     
  4. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Самите сме сведоци дека фејсбук е причина за расипување на многу врски и бракови .
    Според мене нормално е да се биде љубоморен, но сепак се си има свои граници.
    Не сум многу љубоморна, но ми смета ако лајкнува кај некоја женска според мене тоа е знак на непочитување.
    Се имамe скарано повеќе пати за фејсбук, сакавме да си направиме заеднички профил но сепак одлучивме да си ги задржиме нашите профили.
    Иначе си ги знаеме пасвордите, но не го контролирам воопшто бидејќи му верувам потполно.
     
    Последна измена: 2 април 2015
  5. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    Ни јас му го знам пасвордот ни пак тој , но ако му е уклучен на телефонот може да му го расчачкам а и тој мојот нема проблем . Имаме заеднички слики на фб , но не сме ставени во врска
     
  6. ADOKI

    ADOKI Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2014
    Пораки:
    1.696
    Допаѓања:
    2.711
    Пол:
    Машки
    Pa koja e togas fintata da si na face b sto ima tuka loso ako dades like na nekoja manekenka pejacka sportistka ili glumica ne gledam tuka nikakvo nepocituvanje i sekogas ako ima nesto ubavo zasto da nese lajkne
     
  7. deneristajgarian

    deneristajgarian Нов член

    Се зачлени на:
    28 април 2015
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    здраво дечки,
    имам еден "проблем" со фејсбукот...
    со дечкото не идеме долг период еве два месеци одприлика, сакам да кажам сеуште ми е многу лабаво и не сум тип што се замара за лајкови на фб, но во последно тоа ми смета. значи сум станала страшно љубоморна кога ќе видам одвреме на време станал пријател со таа и таа и дека лајкнува некои девојчиња. некои знам дека му се другарки од друштво за некои појма немам кои се, некои ги лајкнува почесто некои рандом. обично нема проблем да отвори фб, пораки додека сме заедно си проверува без да се крие, за да сметам дека нешто скрил, едноставно ме интересира што би направиле вие, вреди ли да се галами за лајкови или денес веќе не значат ништо. тргнувајќи од себе лајкнувам ако навистина ми се допаѓа нешто песна слика линк а не дека му се пуштам на некој си тип таму али што знам ... јас сум од оние што немаат многу време за фб нити постирам нити седам често на фб. значи ми смета дури и тоа што и некоја него му лајкува, али незнам дали ми доликува како возрасна личност да коментирам за тие работи. за ралика од мене тој го користи фб многу често. веројатно треба и тој да има осет малце еве незнам ... anyone? :)
     
  8. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.353
    Допаѓања:
    83.762
    Пол:
    Женски
    Малку време сте заедно а и мислам дека тој ептен те заинтересирал што веќе си почнала да чуствуваш љубомора :)
    Да си признаам на почеток од мојата врска и јас бев таква ама се воздржував и не искажував ништо пред него затоа што тоа е + за него :) (според мене) :D
    Штом велиш дека пред тебе отвара фб,пораки мислам дека не треба да се секираш.Ете со тебе е што има врска кого лајкува.Ако почуствуваш нешто и се сомневаш прашај го отворено и кажи му дека тоа малку ти смета.
     
    На deneristajgarian му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.576
    Пол:
    Женски
    Па да, може да ја уништи врската. Особено ако е врска без доволно доверба и која не е доволно силна па може да ја разниша некој лајк, коментар, пријателство, порака.
     
  10. atopic

    atopic Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    32
    Здраво девојки,значи уште малце и ќе пукнам од нервоза.Мојов дечко не го можам веќе :devil: ,често аднува девејки на фб од типот на разголени,пола од нив лажни профили а тоа ужасно ме вади од такт.Значи што муабет ќе има он со нив,зошто воопшто аднува такви?Имате ли вие вакви проблеми советувајте ме како да реагирам ништо не сум му кажала не сакам одма да се карам иако вријам.
     
  11. mila1111

    mila1111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    486
    Допаѓања:
    397
    Пол:
    Женски
    Јaс би ти кaжaлa дa седнеш и дa рaзгoвaрaш сo негo и кaжи му декa тoa тебе ти сметa, се чуствувaш нaвреденo и декa нa мoменти пoмислувaш декa не гo пoзнaвaш дoвoлнo, кaжи му декa си имaлa висoкo мислење зa негo a сo вaквите пoстaпки те рaзoчaрaл и ти гo пoкaжaл спрoтивнoтo. Не гo чувaј бесoт и нервoзaтa вo себе и aкo требa ќе се кaрaш a не дa мoлчиш, зaштo oвa е непoчитувaње и зa мене не е нoрмaлнo, дoбивaм претстaвa зa вaкoв тип декa е неиживеaн, недoзреaн и мaњaк и нa вaкoв тип не би мoжелa дa верувaм, кoлку сaкaјте кaжувaјте декa тoa е сaмo фб и не требa дa се зaмaрaте меѓутoa oд oбичен фб мoже дa гo видите прoфилoт нa чoвекoт, зa кaквa личнoст се рaбoти и сличнo, иaкo е фб aмa немoжете дa глумите тoa штo не сте или дa гo сoкриете тoa штo сте
     
  12. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.324
    Допаѓања:
    101.553
    Пол:
    Женски
    Ма каков фб земете таму врзете ги дечковците за синџир и носете ги како кученца со вас. Или уште подобро вградете им ГПС чип па следете ги кај одат кога не се со вас. Глупости живи. Се замарате за еден Фб па љубомора и слично. А тоа што некој може нема фб не лајкнува ама затоа е*е све живо наоолу а вие мислите дека ви е верен тоа нема врска.
     
  13. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Овој проблем беше актуелен пред едно 6 години, во екот на фејсбукот. Еден куп парови живци кинеа. А може и сега е актуелен проблемов во помладата генерација, јас сум остарила па незнам :D
     
    На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Проблемот е актуелен се уште, затоа што многу мажиња потенцијални резерви си бараат на фб, па лајкови, па си пишуваат на чат, па ако се скарате за ситници и поголеми работи, можеби ќе излези со некоја од тие што си ги лајкнувал или што си пишувал.
    Иако не мора да значи ништо тоа, фб според мене за тоа му служи на многу луѓе и на машки и на женски.
     
  15. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Ај ве молам некој кој се разбира повеќе од фб нека ми пише лп.
     
  16. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Кого сакаш да "хакнеш"?
     
  17. Vik'Toriah

    Vik'Toriah Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2016
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    591
    Пол:
    Женски
    Хаха не е за тоа :)
     
  18. marija305

    marija305 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    1.083
    Допаѓања:
    7.836
    Пол:
    Женски
    дали приметувате дека нешто чудно се случува во моментон или само кај мене е така? све си функционира најнормално само чатот пишува дека не е валиден во моментов не ми стигаат пораки а и не можам да праќам :?::sweat:
     
  19. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.921
    Допаѓања:
    32.560
    Пол:
    Женски
    Имав фејсбук додека бев во врска со маж ми, а го имам и сега. Не ми претставува проблем. Маж ми лајкнува слики и на женски па не се расправам со него. Дури и јас имам негови другари за пријатели на фб. Им лајкнувам слики, им пишувам коментари. Не ми направил проблем маж ми.
     
  20. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Воопшто не ни смета фејсбукот во врската. Тој си има свои познаници, роднини, пријатели, колеги и по некоја колешка:D не ми претставува проблем што има на фб пријателки колешки така и јас си имам свои познаници, роднини итн. И на фб сме во врска веднаш не се ставивме туку после неколку месеци.
     
    На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.