1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook и врска

Дискусија во 'Врски' започната од Tiffanyy, 20 септември 2010.

 1. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.337
  Пол:
  Женски

  Па добро сепак здраво е да има мал степен на љубомора. Доколку ти е важна личноста, секако дека нема да ти биде сеедно.. Знам дека сепак буди некакви чувства макар и лајк... Доколку те мачи спомни му онака кежуал. Барем јас лично така во почетоците на врската правев. Не сакав да изгледам нападна па онака ќе му спомнев уз муабет.. Доколку ти сметаат некои постапки зборни си. Не верувам да е толку битен еден лајк на фејсбук за да испадне поголем проблем од ова. :hug:
   
  На kim.k му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  1.186
  Допаѓања:
  5.825
  Пол:
  Женски
  Не си ги знаеме лозинките, ниту сакам да си ги знаеме. Мојата приватност и разговори со другарки сакам да останат само за мене, а исто и неговите. Никогаш не сме имале некаков проблем заради фб, бидејќи и двајцата имаме доверба еден во друг.
   
  На crazylady и Elena69221 им се допаѓа ова.
 3. DesertGirl

  DesertGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2014
  Пораки:
  156
  Допаѓања:
  1.365
  Пол:
  Женски
  исто до сега немало проблеми околу фб ни па ќе има довербата си постои и не дозволуваме фб да е една пречка но точно е дека фб може да биде голема причина за кавга доколку се претераат некои работи
   
 4. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.069
  Допаѓања:
  8.051
  Самите сме сведоци дека фејсбук е причина за расипување на многу врски и бракови .
  Според мене нормално е да се биде љубоморен, но сепак се си има свои граници.
  Не сум многу љубоморна, но ми смета ако лајкнува кај некоја женска според мене тоа е знак на непочитување.
  Се имамe скарано повеќе пати за фејсбук, сакавме да си направиме заеднички профил но сепак одлучивме да си ги задржиме нашите профили.
  Иначе си ги знаеме пасвордите, но не го контролирам воопшто бидејќи му верувам потполно.
   
  Последна измена: 2 април 2015
 5. PinkGir123

  PinkGir123 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.125
  Допаѓања:
  754
  Ни јас му го знам пасвордот ни пак тој , но ако му е уклучен на телефонот може да му го расчачкам а и тој мојот нема проблем . Имаме заеднички слики на фб , но не сме ставени во врска
   
 6. ADOKI

  ADOKI Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2014
  Пораки:
  1.696
  Допаѓања:
  2.708
  Пол:
  Машки
  Pa koja e togas fintata da si na face b sto ima tuka loso ako dades like na nekoja manekenka pejacka sportistka ili glumica ne gledam tuka nikakvo nepocituvanje i sekogas ako ima nesto ubavo zasto da nese lajkne
   
 7. deneristajgarian

  deneristajgarian Нов член

  Се зачлени на:
  28 април 2015
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  здраво дечки,
  имам еден "проблем" со фејсбукот...
  со дечкото не идеме долг период еве два месеци одприлика, сакам да кажам сеуште ми е многу лабаво и не сум тип што се замара за лајкови на фб, но во последно тоа ми смета. значи сум станала страшно љубоморна кога ќе видам одвреме на време станал пријател со таа и таа и дека лајкнува некои девојчиња. некои знам дека му се другарки од друштво за некои појма немам кои се, некои ги лајкнува почесто некои рандом. обично нема проблем да отвори фб, пораки додека сме заедно си проверува без да се крие, за да сметам дека нешто скрил, едноставно ме интересира што би направиле вие, вреди ли да се галами за лајкови или денес веќе не значат ништо. тргнувајќи од себе лајкнувам ако навистина ми се допаѓа нешто песна слика линк а не дека му се пуштам на некој си тип таму али што знам ... јас сум од оние што немаат многу време за фб нити постирам нити седам често на фб. значи ми смета дури и тоа што и некоја него му лајкува, али незнам дали ми доликува како возрасна личност да коментирам за тие работи. за ралика од мене тој го користи фб многу често. веројатно треба и тој да има осет малце еве незнам ... anyone? :)
   
 8. Viktorijaaa5

  Viktorijaaa5 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 октомври 2013
  Пораки:
  4.385
  Допаѓања:
  71.751
  Пол:
  Женски
  Малку време сте заедно а и мислам дека тој ептен те заинтересирал што веќе си почнала да чуствуваш љубомора :)
  Да си признаам на почеток од мојата врска и јас бев таква ама се воздржував и не искажував ништо пред него затоа што тоа е + за него :) (според мене) :D
  Штом велиш дека пред тебе отвара фб,пораки мислам дека не треба да се секираш.Ете со тебе е што има врска кого лајкува.Ако почуствуваш нешто и се сомневаш прашај го отворено и кажи му дека тоа малку ти смета.
   
  На deneristajgarian му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.144
  Допаѓања:
  56.967
  Пол:
  Женски
  Па да, може да ја уништи врската. Особено ако е врска без доволно доверба и која не е доволно силна па може да ја разниша некој лајк, коментар, пријателство, порака.
   
 10. atopic

  atopic Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 март 2013
  Пораки:
  79
  Допаѓања:
  31
  Здраво девојки,значи уште малце и ќе пукнам од нервоза.Мојов дечко не го можам веќе :devil: ,често аднува девејки на фб од типот на разголени,пола од нив лажни профили а тоа ужасно ме вади од такт.Значи што муабет ќе има он со нив,зошто воопшто аднува такви?Имате ли вие вакви проблеми советувајте ме како да реагирам ништо не сум му кажала не сакам одма да се карам иако вријам.
   
 11. mila1111

  mila1111 Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  Јaс би ти кaжaлa дa седнеш и дa рaзгoвaрaш сo негo и кaжи му декa тoa тебе ти сметa, се чуствувaш нaвреденo и декa нa мoменти пoмислувaш декa не гo пoзнaвaш дoвoлнo, кaжи му декa си имaлa висoкo мислење зa негo a сo вaквите пoстaпки те рaзoчaрaл и ти гo пoкaжaл спрoтивнoтo. Не гo чувaј бесoт и нервoзaтa вo себе и aкo требa ќе се кaрaш a не дa мoлчиш, зaштo oвa е непoчитувaње и зa мене не е нoрмaлнo, дoбивaм претстaвa зa вaкoв тип декa е неиживеaн, недoзреaн и мaњaк и нa вaкoв тип не би мoжелa дa верувaм, кoлку сaкaјте кaжувaјте декa тoa е сaмo фб и не требa дa се зaмaрaте меѓутoa oд oбичен фб мoже дa гo видите прoфилoт нa чoвекoт, зa кaквa личнoст се рaбoти и сличнo, иaкo е фб aмa немoжете дa глумите тoa штo не сте или дa гo сoкриете тoa штo сте
   
 12. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  7.116
  Допаѓања:
  46.833
  Пол:
  Женски
  Ма каков фб земете таму врзете ги дечковците за синџир и носете ги како кученца со вас. Или уште подобро вградете им ГПС чип па следете ги кај одат кога не се со вас. Глупости живи. Се замарате за еден Фб па љубомора и слично. А тоа што некој може нема фб не лајкнува ама затоа е*е све живо наоолу а вие мислите дека ви е верен тоа нема врска.
   
 13. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.932
  Овој проблем беше актуелен пред едно 6 години, во екот на фејсбукот. Еден куп парови живци кинеа. А може и сега е актуелен проблемов во помладата генерација, јас сум остарила па незнам :D
   
  На nena2010 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Проблемот е актуелен се уште, затоа што многу мажиња потенцијални резерви си бараат на фб, па лајкови, па си пишуваат на чат, па ако се скарате за ситници и поголеми работи, можеби ќе излези со некоја од тие што си ги лајкнувал или што си пишувал.
  Иако не мора да значи ништо тоа, фб според мене за тоа му служи на многу луѓе и на машки и на женски.
   
 15. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Ај ве молам некој кој се разбира повеќе од фб нека ми пише лп.
   
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.798
  Кого сакаш да "хакнеш"?
   
 17. Vik'Toriah

  Vik'Toriah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2016
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  588
  Пол:
  Женски
  Хаха не е за тоа :)
   
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.028
  Допаѓања:
  7.641
  Пол:
  Женски
  дали приметувате дека нешто чудно се случува во моментон или само кај мене е така? све си функционира најнормално само чатот пишува дека не е валиден во моментов не ми стигаат пораки а и не можам да праќам :?::sweat:
   
 19. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.317
  Пол:
  Женски
  Имав фејсбук додека бев во врска со маж ми, а го имам и сега. Не ми претставува проблем. Маж ми лајкнува слики и на женски па не се расправам со него. Дури и јас имам негови другари за пријатели на фб. Им лајкнувам слики, им пишувам коментари. Не ми направил проблем маж ми.
   
 20. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  3.962
  Допаѓања:
  41.878
  Пол:
  Женски
  Воопшто не ни смета фејсбукот во врската. Тој си има свои познаници, роднини, пријатели, колеги и по некоја колешка:D не ми претставува проблем што има на фб пријателки колешки така и јас си имам свои познаници, роднини итн. И на фб сме во врска веднаш не се ставивме туку после неколку месеци.
   
  На La.loca му/ѝ се допаѓа ова.