Facebook и врска

Дискусија во 'Врски' започната од Tiffanyy, 20 септември 2010.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.210
  Допаѓања:
  41.318
  хахахахах затоа нема да имате фб и решен проб :D ама ако се сака нет-флерт, не ти треба фб за да се докопаш до некој/а за чат муабет!!! :) не правам вакви работи , од проста причина што се глупости, и тепање на време во погрешна насока т.е за џабе.... :D порано да, кога бев сингле, ама сеа малце проблеми и замарање имам од него, па уште некој од нет ми треба да ме дрви :lol:
   
  На crazylady и TheGirlNextDoor им се допаѓа ова.
 2. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.455
  Допаѓања:
  72.694
  Пол:
  Женски
  Не само со фб туку и со пријатели , хи5 со дечковците сме си имале пасворд и тоа мислам дека е погрешно. Со бившиот уште додека се дружевме си ги разменивме пасвордите, па и кога станавме пар, знаеше да отвори да прати нешто или чисто да гледа профили на луѓе што ги нема тој. Но, секогаш си кажувавме со кој си правиме муабет и што бил муабетот. Лошо беше кога ми кажа дека во исто време може да се вклучи на мојот профил и да чита што правам муабет. Нема потреба да ги чита муабетите со другарки и роднини. Сегашниов дечко кога идевме минатиот пат немаше профил, но сега направи и се договоривме да не си кажуваме пасворд, зошто врската се темели на доверба. Ако тој сака да направи нешто не му треба фб, ниту пак мене.
   
  На Chocoholic.girl, RockyAngel и Pavlin4e им се допаѓа ова.
 3. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.789
  Е колку ми е то глупаво - кажување пасворди. Без врска. Зарем никој не го чита тоа предупредување кое го дава СЕКОЈА социјална мрежа дека доверливи информации како пасворд, сигурносно прашање и одговор не се даваат на НИКОГО?
   
  На crazylady, L-enna, Chocoholic.girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Го мразам фејсбук иако е потребен за комуникација,(незнам зашто луѓето го користат за себе промоција) :| Да неопходен е ама како знае да ја уништи врската тоа е едно чудо. Мада кога ќе размислам фејсбук не може да ја уништи врската ако е таа стабилна така да веројатно јас не спаѓам во тие со најстабилна врска па мн пати ми била разнишана баш заради дотичниов фејсбук.... Ама колку толку не дозволувам Фејсбук да го диктира мојот живот, не објавувам пикантерии и детали за мене но има мн луѓе што се толку прозирни и отворени што неретко мојата врска страдала од тоа... Ах бре девојчиња ја сум била глупа што сум паѓала на провокации ама па вие уште поглупи што мислите дека можете да ми ја УНИШТИТЕ врската??!?!??!?!?!!? (ова беше за сите манијачки што го гонат дечко ми а јас глупа па сум љубоморела) :worried: :)
   
  На freund и Monchence им се допаѓа ова.
 5. Keyt

  Keyt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  12
  Посакувам таму каде што е измислен фбот да падне некоја БОМБА и да ја уништи цела мрежа.И повторно да си живееме во реалноста и да немаме проблеми во врските :) Така ке бидеме сите среќни и задоволни :D И најважно НЕМА ДА СЕ ЗАТУПАВУВАМЕ СО МОЗОЦИТЕ оти дефинитивно за мене претставува срање и ден губа ништо друго.
   
  На TheGirlNextDoor му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.850
  Еднаш сме се имале скарано за фб и повеќе го немам... сега е подобро :)
   
  На Keyt му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.510
  Допаѓања:
  27.248
  Пол:
  Женски
  Кавга поради ФБ, поради лајк или нов пријател од спротвниот пол???
  Извинете ама ако спаѓате во луѓето кои се караат со парнтерот поради овие причини, ве сметам за малоумни и глупи. Да си го нарушувам јас мојот мир и уживање во врската, да барам оправданија, која е оваа, зошто си напишал ова, да отворам лажни профили, да му барам пасворд, да го напињам човекот, за една сосема приватна работа... НИКАД!!! Ниту пак би го трпела истото доколку јас сум котролираната.
  Дечко ми има ФБ, јас немам. Верувале или не, никогаш му немам чепкано во профил, по потреба некогаш откај сестра ми се вклучам ако треба да му пишам нешто и тоа е најдалеку што сум отишла. Кога сум му на гости често го остава вклучен и јас ако сакам да седнам прво што правам е го одјавувам. Верувам во него, и знам дека е разумен и знае да пресуди што е правилно, а што не. Тој мене многупати ми има речено да си направам профил, ама јас несакам од други причини.
   
  На crazylady и Monchence им се допаѓа ова.
 8. Keyt

  Keyt Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  12
  Lolipop23 затоашо не знаеш шо се и какви срања се случуваат на фб затоа имаш вакво мислење :) ајде вака сега пробај направи фб профил и ке видиш дека постојат идиоти шо можат да направат посекоја цена кавга во вашата врска не велам дека СИГУРНО ама пробај.... кај мене пробуваа многу пати па затоа и го избришав и тоа кога мене ми беше најтешко.Дечко ми работеше во странство и кога си дојде и кога го отвори пред мене неговиот профил и пораките што му ги праќале некои глупарди ме занемија секунадарно не знаев кај се наоѓам иако он не им верувал и ден денес не им верува и го потврди тоа не е важно како.Значи постои доверба и љубов ама битното во фб е тоа шо те прават будали некои курвишта се извинувам на понашањето ама така е..... и од кога свативме дека не ни с епотребни фб профилите ги избришавме и двајцата оти да се нервираме?? кога вака ни е поубаво ;)
   
  На Srculence--91 и Offspring им се допаѓа ова.
 9. gami

  gami Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  628
  Допаѓања:
  122
  Јас немам фб, а и дечко ми нема, но не заради врската, туку и претходно не сум користела вакви работи. Искрено не гледам нешто позитивно во тоа, иако можеби ви звучам чудно. Па јас ако сакам да направам муабет со некоја пријателка, ќе се слушнам и ќе излеззам на кафе, не мора да дремам на фб демек за да комуницирам. И по цел ден седење заради оставање коментари и лајкови на слики мене ми е потполна глупост. Ко мали деца, па ај сега шо песна слушам, па овде сум била, онде сум била. Инаку знам многу случаи каде токму поради фб биле растурени врски, а и бракови и тоа во полиција се разрешуваа вакви работи :D . Можеби ако врската е стабилна не би влијаел фб врз неа, но сепак не сум почувствувала потреба од фб, на кој му требам може да ме најде на телефон :D :D :D
   
  На karak му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  203
  Немам фејсбук, не поради врската :!: туку чисто ради мене.. Несакам да се експонирам пред никој. Тие што ми се најблиски, ме гледаат во живо, нема потреба да ме гледаат на слики и на/под секоја слика да ставаат лајкови и лигави коментари. Сакам да ставам некој интересен статус, некоја песна??? Па тука ми е феминка :* Има тема “Што слушате во моментов“, “Интересни текстови“ и слично.. Ќе си постирам тука. Што има некој да знае секоја секунда што правам и како правам :^)
  Ни дечко ми нема и тој го дели истото мислење со мене, не сме биле љубители на вакви социјални мрежи, нема ни да бидеме :)

  Морав да редактирам, заборавив да напоменам дека имам другарка која е болна по фејсбук, ради него и со дечкото раскина, дури има и неколку профили не само еден.. Вчера, на мое инсистирање одвај ја убедив да го избрише, се надевам дека нема пак да активира :lol: |(
   
  На gami му/ѝ се допаѓа ова.
 11. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.740
  eh... sto da kazam jas... toa deka f.b. moze da ti ja unisti vrskata moze i toa kako :( , oti i mene vo izminatata godina koga bea podobri vreminja so momceto so koe sto bevme dolgo vreme vo vrska, se vmesa i eden drug decko, pa mi pisuvase i na cet, i psnicki i poraki, ama se za da me osvoi, a momcevo so koe sto bev poveruva vo toa, i se se rasipa :( , ama podocna na momceto so koe sto bev , nenamerno mu go doznav paswordot na MSN (sam mi go kaza) :lol: , pa pocnav pocesto da zrkam sto i kako se slucuva :lol:

  so drugot momce so koe bevme zaedno 4 meseci i 2 nedeli, uporno sakase da se logiram jas na negoviot kompjuter, ili pak da mu go kazam pasvordot, no jas nikogas nitu se logirav nitu mu go kazav koj mi e , pa taka da toa ostana moja mala slatka tajncka :rofl:
   
 12. milk.honney

  milk.honney Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2010
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  22
  Стандард се каравме ради тој проклет фб. Јас не можев да издржам како неговите "другарки" му праќаат, пишуваат, лајкуваат. Од кога сфатија дека СТВАРНО има девојка престанаа да бидат толку активни кај него, а и мене ми се смири главата а верувам и него :) Само што се нервирам што чува некои "другарки" демек, што ни он појма нема кои се, ама битно имаат слики ко за на плејбој. :^) Е сега погоре прочитав дека ако има доверба нема потреба од вакви смешни кавги, а па за пасворди мењање ...тоа па никако. Секој си има свои пријатели и свој живот и интерни муабети што нема потреба од друг да навлага во тоа.
  Сега за сега се е ок........се до нареден пат :)
   
  На crazylady, TheGirlNextDoor и Monchence им се допаѓа ова.
 13. Idiotka90

  Idiotka90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  151
  Допаѓања:
  36
  Не мешам виртуелен со реален живот, не се замарам што праи на Фб, какви слики коментира итн ... заради ова ми имаат речено дека со сила затворам очи али тоа е... подобро да го глеам што праи одколку од лажни профили или од профил за кој вели дека не знае пасворд да ми работи позади грб.
   
 14. beached

  beached Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  624
  Допаѓања:
  1.697
  Е и ај после не се нервирај.
  Па фејсбук ви бил крив..аманте бе луѓе,фејсбук сам не се активира,сам не се логира..сам не пишува коментари.
  Мислам ако дозволите да ви влијае фејсбук на врската..направете си нешто.

  Не дека јас не би се курчела ако некоја му пишува,како сите така и јас..чачкаме по профили,јасно тоа,ама не треба да се придава огромно внимание на пријатели,лајкови,постови,слики..шпиунирање и слично.
  Get a life.
   
  На Offspring и MadHatter им се допаѓа ова.
 15. Zoza

  Zoza Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2011
  Пораки:
  792
  Допаѓања:
  292
  на комп се зачувани и мојот емаил и пас и неговиот некогаш влагам ако немам чипове на покер живееме заедно и неможеш да му кажеш еј замижи да напишам пасс или да се оклучам кога не е дома само,тогаш би било сумљиво...најинтересно ми е кога имам порака или понуда за пријател а он каже; их баш ми се чите хахахх...незнам која е фора што во последно време се некои пријатели на мои пријатели ми се пријавуват демек предложени па така фино лепо ставив статус да не предложуват некои и подобра опомена добија па ако не послшат фино лепо делете/блок тис персон и нема да може да ми предложува пријатели... А докулку некој има секој втор ден кавга ради фб ( како мојата другарка ) тогаш не е крив фб него они кои си имат толку малку поверение мегу себе...лајк коментар пфф ма чат имбох ми се доволни не давам коментари немат каде да ми дадат...
   
 16. MadHatter

  MadHatter Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 февруари 2011
  Пораки:
  104
  Допаѓања:
  30
  Шо убаво си кажа :up:
   
 17. a29

  a29 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2011
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  3
  многу точно. :)
   
 18. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  А што женските да не се многу попоштени од машките? До пошта изгледа живеат сите.
  Не знам зашто правите такви споредби машки-женски кога ако сака и женско ќе глуми врска. Женски идат со 3ца машки. Машки идат со 3ца женски. Женски вараат. И машки вараат. Се е исто. Не глумете лудило дека женските се цвеќе за мирисање. Поминале покрај цвеќиња.

  Иначе да не бидам оф топик дечко ми ич не се замара со социјалниве мрежи, нема Фб, некад чат пат знае од кај другар да ми види слики и вајда и коментари, али не се замара. Бар засега :D Фб не ни е тема за дискутирање :)
  Фб е корисен, се наоѓаш со пријатели со кои одамна си изгубил контакт, со некои 10 години што не си се видел, колку роднини преку фб пронајдов и со сите си комуницираме, а не онака на свадби одвај здраво си кажуваме, сега имаме теми за муабет :)
  А ако сакаш да е фб место за наоѓање дечко тогаш и тоа може да ти е терен, а и немора.
  Јас не аднувам никогаш непознати. Што ќе ми се? Само проблеми ќе ми прават. Не ми е престиж 2000 пријатели да имам или 5000 wow, доста ми се 200 и нешто, и си ги знам сите и тие ми се доволни.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 19. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  19.872
  Допаѓања:
  54.023
  Пол:
  Женски
  И јас не се замарам со фејсбукот. И онака само фудбал игра таму :lol: Инаку пасвордот не му го знам, не ми го знае ни он мене, ниту пак ме интересира. Нити сум го прашала која му е оваа или онаа на фејсбук.
  Не знам... Не се замарам едноставно.
   
  На rossonerka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.645
  Допаѓања:
  4.494
  Да ви кажам порано многу се замарав со тоа фејзбукот само кај симпатијата висев на профил гледав кој му клика лајкови на песните , линковите . Но, поминаа тие времиња кога ги знаев сите девојчиња напамет што му се пуштаат на некое машко што ми е убаво ..сега едноставно одам на фејзбук да се договорам ако немам кредит и да видам некое сликче - толку ! :)
  Што се однесува до фејзбукот и врската - не е објавено ништо
  несакаме да форсираме ништо можеби некогаш ќе се потскараме па ајде сингл па сите зошто вака , леле колку убав пар бевте ова она со еден збор - лижачи !!
  најлошо е тоа кога ќе излезиш сите ќе те следат за да прочитаат од изразот на твоето лице дали те боли тоа што повеќе не сте заедно , дали патиш и сл .
  доволно е вие двајцата да си знаете за врската и најблиските , тие што знаеш дека сочувствуваат со тебе дека кога и тебе ти е тешко тешко им е и на нив и кога ја делат среќата со тебе !! :)