1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Facebook и врска

Дискусија во 'Врски' започната од Tiffanyy, 20 септември 2010.

  1. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    FB

    Како не сфаќате дека ФБ не е проблемот... Ако сака човекот да си флертува, ако е толку беден и јаден што има потреба да си докажува самиот на себеси дека привлекува и други жени, ќе најде тој друг начин. Ако е за тоа, главната намена на фб не е наоѓање на партнер или флертување, си има посебни мрежи и за тоа. Ако сака да флертува и LinkedIn ќе го искористи ако мора :lol: да не е интернетот или ќе го направи на работа или надвор сам, не можеш да го спречиш, само можеш и треба да разговараш.

    Мораш сериозно да разговараш со него, особено штом ти пречи.
     
    На Look и blond им се допаѓа ова.
  2. sweetbebi

    sweetbebi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2011
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    NE ME PUSTA DA SEDAM NA FB //

    Имам проблем со дечкото премногу е љубоморен не ми дава да седам на фб кога он не е уклучен само кога он и јас кога сме заедно секогаш се распрааваме за едно нешто FACEBOOK. :devil: му ја дадов лозинката од фб он паак не ми верувааа :doh: што да праваам девојки совеет ве молааам акоо можее ;(
     
  3. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Совет: Остави го.
    Денес е фејсбук, утре ќе ти забрани сама да излегуваш, да не кажеш здраво со друго машко... Ако не се цениш самата, продолжи со него.
     
    На rici.aaaaa, lilybeth и sweetbebi им се допаѓа ова.
  4. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    Тоа беше со мене, прво фб, потоа да не изглегувам, па да немам другарки.. неможев да трпам повеќе ми пукна филмот... не вредеше да се трудам повеќе.
     
  5. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Кренав раце и нозе од цела работа.Не ми е битно шо прави затоа што веќе знам.Од безобразен флерт со кој ќе стигне ( читај ме брука по градов ) до сите коментари и лајкови, ниедна слика со мене а милион нови секој ден со "другарките".Ску*чено ми е више.Од ко го разбрав што работи...што ми работи зад грб веќе не се замарам со него а и ни со фејсбукот негов.Ако сака нека се слика кај што натртил камила.И нека ја стави.Нека му се смеат.Гајле ми е ! :swear:
     
  6. honorthyself

    honorthyself Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    654
    Допаѓања:
    1.273
    Таков човек не е достоен за девојка и ако сеуште сте заедно, остави го. Со тоа што дозволуваш така да ти прави си ја смалуваш „цената“ во очите на другите и покажуваш дека кај тебе можат и да поминат луѓе кои не те почитуваат... И не дека треба да те интересира што другите зборуваат, но ние женските нели сакаме озборување, па сигурно си кутра и наивна во очите на другите девојчиња. Почни да се сакаш и почитуваш самата себеси. Наметни твои правила на игра, реагирај уште на почеток, не дозволувај некој да си игра со тебе. Луѓето гледаат до каде можат да одат. Ако не си женска која дозволува вака да ја третираат, машките тоа ќе го почувствуваат. Тоа е совет за следна врска. Со овој расчисти, подобро за тебе и твојата репутација. :)
     
    На bobica.b му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Мене не ми смета фб, баш ми е ок. Ако го обвинувате фб за проблемите во вашиот брак, тогаш запрашајте се што не е во ред.
    До мажите ваши е, а не до фб. Тој што е од изневерување ако нема фб, уште поубаво ќе си излезе и ќе најде некоја. Проблемот е во него, а не во фб!

    И знаете, ама ептен ми е тапа кога си даваат меѓусебно пасворди. Смотани, па ако знам дека ми го има пасвордот нормално дека нема да пишувам со некого, кога знам дека може да прочита. :D :D
    Тоа си е моја приватна работа, ако не ми верува нека разговара со мене ќе разрешиме работа.
    Како прво срам ми е, не бе, не се ни осудувам да го изговорам тоа нешто, да мупобарам пасворд . А јас пасворд не сум дала од ништо никому, и нема ни да дадам.
    Ма не дозволувам некој така да ме команда. 8) 8)
    Или бришење двајцата профилите, и оп сега ќе ни се подобри бракот или врската. :D :D
    Разговор треба луѓе, разговор и доверба!! А не детски понашања.

    Ние двајцата си лајкуваме слики, и од женски и од машки. Зошто да не лајкнам слика бе ? Ако ти си свесен до каде треба да одиш , и да остане само на еден лајк, зошто да не? Која глупост.
     
    На Christina.A, Divinebutterfly, Trendafilka и 2 други им се допаѓа ова.
  8. zWaTuShKo

    zWaTuShKo Активен член

    Се зачлени на:
    29 септември 2012
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    10
    Не е Facebook виновен за раскинување на врските... тој само ни докажува колку сме зрели во размислувањето... кој е наклонет кон флертот,лагите и прељубата...
    Постои block,отстрани пријател,доколку некој ви смета(пушта) а вие имате дечко,и ако преку сето тоа замижите и подлегнете на флерт тогаш тоа е до самиот корисник на facebook-от :)
     
  9. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Мене пр не ми смета фб а дечко ми е премн љубоморен. Имам голема доверба во него (од што му верував дури и ме извара) , сеа знам некогаш да се уклучам од кај него чисто онака коа сме заедно на заебанција. И нон стоп се обидувам да му објаснам на дечко ми дека фејзбукот нема врска со нашите кавги али ...
     
  10. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    Абе луѓе што се потресувате без веза ! Фејсбукот нема допирна точка со љубовта.Ако се сакате и си верувате не Фејсбук , не Твитер , незнам што нека измислат нема да ви наштети.
     
  11. rici.aaaaa

    rici.aaaaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2012
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    3.403
    Совет: Остави го.
    Денес е фејсбук, утре ќе ти забрани сама да излегуваш, да не кажеш здраво со друго машко... Ако не се цениш самата, продолжи со него
    ОВОЈ СОВЕТ ВРЕДИ И ТРЕБА ДА ГО СПРОВЕДЕШ
     
    На kristii му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    Фала богу немаме проблеми со фб мене ми пишуваат многу машки но јас како вистинска девојка не вракам на никого па колку сакат нека пишувам му го знам пасс и на него и со никој не пипува ниту има нешто сомнително а што се работи за лајк ми маваат по 300 на слика и тоа не му смета бидејки не барам јас никој да ми става лајк а јас ставам само на дригарите и тоа е тоа на фб не сме ставени во врска бидејки немора секој да знае и имаме само неколку слики на фб но највеке што ме вади од такт е кога ке бидам МАЖИ ИЛИ ЖЕНИ ПО ВЕЛ НОК НА ФБ МА ДАЈ ТИ СЕ МОЛАМ БЕЕЕ
     
  13. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    Многу е одамна коментаров на Scarlet88 ама неможев да одолеам. :lol: Мислам дека се е кажано. :) ЦЕЛОСНО се согласувам.
    Само кај несозреани деца може фб да "создава" проблеми.
     
  14. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    О колку се согласувам со ова! Фала богу немам проблеми со тоа...
    За жал познавам дечко (има мислам 21 година) на женска му и забранува да пишува со други ДРУГАРИ што и се, он сам си се уклучува од кај неа, незнам зашто му го дала пасвордот јас сум против тоа, посебно кога е болно посесивен, и и ги брише сите пријатели машки што и пишуваат или и коментираат.
    Страшно. :x
     
  15. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    јас познавав пар кој се раздели поради фејсбук.причина:дечкото не и ја кажал лозинката на девојката.
    глупост на 21 век :fubar:
     
  16. ariela09

    ariela09 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2012
    Пораки:
    945
    Допаѓања:
    1.765
    таа е причината бе сонце. само многу е битен фактот колку годинки имаат децава па што ја искористиле најдобрата причина на светот за да се скараат.

    јас и дечко ми сме заедно 2 и пол години. јас имам фб а исто така и он има. му немам лајкнато нешто од...бог знае кога :) а и фб не е битен. тоа е само една обична социјална мрежа неопходна за дечките до 18-19 години 8)
     
  17. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Со фб воопшто не се замараме. Љубовта не се искажува на фб. Кога ќе видам низ фб срце, душо, кисче, те сакам, итн... некако ми се лигави работи. Ние си се сакаме во вистинскиот реален свет, добро време поминуваме заедно и воопшто немаме потреба да се замараме или караме за фб.
     
  18. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Едноставно е. Фејсбук не може да ја загрози врската ако сте доволно созреани. Љубовта не се мери со срценцата ставени на вашиот ѕид.

    Јас сум за одвојување на овие две работи. Скриен љубовен статус и без патетики и лигавења по фејсбукот. Секако, во ред е ако од време на време ставиш по некоја заедничка слика, но се во своја граница. :)
     
    На Marjan007 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. canary

    canary Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    60
    Јас имам Facebook исто и дечко ми. Воопшто не дозволувам тоа да биде причина за ние да се караме иако порано се каравме за тоа. Кога видовме дека нема потреба од такви караници за глупости како FB си уживаме во вистинскава врска (во реалниов живот) :D . Не сме ни ставени на FB во врска не ни сакаме, имам само неколку слики со него и толку. Не ни се уклучуваме повеќе досадно ни стана. Ако веќе се уклучувам четот ми е офлајн и знам нешто да прочашитувам, а да се замарам со FB никако. Не знам зошто порано дозволував да се караме за таква глупост.. Bullshit. :^)
     
  20. owi

    owi Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    252
    Допаѓања:
    123
    Ние немаме проблем со фејсбукот :) Ама сега.
    Претходно имавме, сакаше да чачка и му дадов пасворд. И после за секој лајк: кој е овој, кој е оној |(
    А не дека пишував нешто или плеткав со некој ама тоа е. Потоа ми здосади и сменав пасворд, за на крај да го избришам од пријатели :lol:
    И така неколку месеци си пишувавме само инбокс и помирна ни беше главата на двајцата :)
    Сега неколку дена се имаме во пријатели, ама опаметен е, не препрашува толку :)

    Иначе наша слика на фб немаме, а ни во врска не сме.
    И подобро ни е :)