1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Feather Hair Extension

Дискусија во 'Коса' започната од Angiie, 22 мај 2011.

 1. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Ваква тема не видов, ако има - клуч!

  -Станува збор за надградба со пердуви, која звучи многу интересно.
  Еве неколку примери:

  А и еве како се ставаат:
  http://www.youtube.com/watch?v=VjBdvNvgFqs&feature=related
   
 2. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
  Неможев да го променам, незнам зашто..
  Но ееве како се ставаат:http://www.youtube.com/watch?v=VjBdvNvgFqs&feature=related
   
 3. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  6.337
  Здрави ,прави луѓе,а со сила се правиме животни...
   
  На tessie и crazylady им се допаѓа ова.
 4. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  Ме потсети на периодот после полуматурата ..Цело лето си ставав пердуви од паун во плетенките,фенси ми беше и никој немаше храброст да се појави таков ..Секако ,не е екстензија но добро изгледа...А може и да го повторам тој експеримент, своевремено многу ми правеше филм ...Во секој случај,ексцентрично до максимум!
   
 5. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Не сум носела некогаш, не би носела, не ми изгледаат убаво... шо знам, Никол Шерцингер носеше во нејзиниот спот, ако знаеш како да ги средиш или каква боја да земеш, океј, мооожебии би изгледало убаво, ама не, сепак не би ставила. А туторијалот не се гледа, па еве туторијал и од мене.
  http://www.youtube.com/watch?v=AKO1xi8lB-U
   
 6. maybelline

  maybelline Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2011
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  207
  А дали некој знае, постои ли вакво нешто кај нас? Кај може да се купат? Дали ставаат по салониве негде? Јас имам една другарка од Америка некоја нејзина другарка и ставила и многу убаво и стојат. Она вика дека до 6 недели негде стоеле, зависи колку брзо ти расте косата и после можело пак истите да си ги ставиш. А и да може све нормално да и праиш на косата, да ја пеглаш, фенираш и све тоа али не претерано :D
   
 7. CharmedGirl

  CharmedGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2011
  Пораки:
  1.420
  Допаѓања:
  1.662
  Пол:
  Женски
  Мноогу сакам да ставам пердув во косата ама некаде прочитав дека не се продаваат во продавница, туку се купуваат на нет и не знам дали може да се купи од кај нас... :(
   
 8. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  Уште еден тренд со кој е преплавена цела Америка, (пердуви во коса :D )

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG] :lol:
  Ја не би. Не ми изгледа ни тренди ни кул :wasntme:

  Вие што сакате, прашајте си по фризерскиве салони, може некои следат трендови :D
   
  На Isabel му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Linn1

  Linn1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  1.221
  Допаѓања:
  1.935
  Колку ми се свиѓаат :D Сакам прва во Скопје да ставам :wasntme: хаха
   
 10. SexyPrincess

  SexyPrincess Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  254
  Допаѓања:
  132
  Господе Божеее, што нема да измислат ова Американциве, уште пердуви ни фалеа на глава... :puke:
   
 11. Lovely

  Lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2009
  Пораки:
  1.262
  Допаѓања:
  1.057
  Пол:
  Женски
  Мене ми изгледа глупо, како оние розевите и зелените прамени со шнола што ги заштипувавме пред многу време. Пари да ми даваат не би ставила...
   
  На crazyinlove19 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.211
  Допаѓања:
  56.921
  Во секој случај, ако се добро вклопени изгледаат сосема ок. Би си ставила, зошто да не.
   
 13. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој дали има вакво нешто кај нас? :D
   
 14. duffi

  duffi Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 април 2011
  Пораки:
  12.474
  Допаѓања:
  144.160
  Не ми се допаѓа вакво нешто. На мојата коса пердуви не би ставала.. не ми се допаѓа како изгледа.
  А ако е тренд во Америка ќе дојде и кај и ние ќе бидеме преплавени како и кај нив. Но пак ќажам кој како сака нека си носи, јас да се правам животно, не фала. ;)
   
 15. Chocoholic.girl

  Chocoholic.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  198
  Допаѓања:
  39
  Многу е популарен овој тренд во Америка сигурно и кај нас ќе дојде наскоро.
  Може убаво да изгледа, но сепак чудно е да имаш пердуви во косата и за одржување не знам колку е практично. Јас лично не би ставилна.

  [​IMG]
   
 16. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Јас не најдов како додаток во косата, ама направив многу слатки убетки од пердуви и баш убаво изгледаат :)
   
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  Мајка ми ме родила како хомо сапиенс. Сосила кокошка неќам да се правам |(
   
  На marama и Trendafilka им се допаѓа ова.
 18. Angiie

  Angiie Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2011
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  50
 19. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.729
  Не ми се допаѓа како изгледа, воопшто. И не би ставила. Незнам, без навреда но глупаво ми изгледа. Ако на некој му се допаѓа нека си носи. :)
   
 20. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  987
  Не ми се допаѓа и никогаш не би ставила. Кому му се свиѓа нека си носи :P