1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Folliculitis [воспаление на каналот на влакното]

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од crnokosata, 5 ноември 2010.

 1. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  Воспаление на каналот на влакното народски кажано подожна брунка е сега ме интересира дали некој имал ваков проблем до сега и како се справил со ова,како се излечил засто веке долго време ја имам на десниот препон и со што ли не пробав ама не бива.Еднаш бев и на операција,но за една недела пак ми се појави и после ми кажаа дека и немало потреба од операција дека не е опасно ама сепак ми смета и страшно ме нервира ако некој поминал низ ова ве молам за совет :(
   
 2. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Да не мислиш на поткожно влакно? Бидејќи не сум слушнала некој да е правен операција од поткожна бубалка.
   
 3. crnokosata

  crnokosata Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  124
  Пол:
  Женски
  да,да подкожно влакно
   
 4. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.715
  Јас си имам проблем со поткожни влакна на нозете, тоа е резултат на депилација.Затоа во последната година избегнувам било каква депилација, влакната ги отстранувам со вит кремата или со брич.
  А поткожните влакна што ми задаваат големи болки, а ги имам многу по нозете, ги отстранувам со чупалица или со игличка, но претходно убаво ги исчистам местото, а брунчето го стиснам колку што можам, за да дојде кон површината на кожата влакното.