Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

GIF реакции

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Celltica, 5 август 2020.

 1. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  Идејата на играта е да се постави хипотетичка ситуација од членот над вас, а вашата реакција да биде искажана со GIF. Потоа вие пишувате нова ситуација, а наредниот член дава реакција со gif и нова ситуација. Па така се надоврзуваме :)

  Еве ја првата ситуација од мене, ќе одговорам во следното мислење самата, за да дадам пример, па ќе продолжиме: Се будиш сам/сама во соба која не ви е позната.
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Наредна ситуација: Партнерот ти откажува план во последен момент.
   
  На Ajronmen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LadyLollypop

  LadyLollypop Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 февруари 2019
  Пораки:
  958
  Допаѓања:
  4.818
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ситуација: Го/ја гледаш комшијата/комшивката полугол/а вади цвеќиња.
   
  На Ajronmen и invisible23 им се допаѓа ова.
 4. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Ситуација: Не ти се допаѓа подарок што ти е даден за роденден.
   
  На Ajronmen, Mantub и Ketchup им се допаѓа ова.
 5. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ситуација:Гледаш змија на патот
   
 6. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Ситуација: Ти звони на телефон некој со кој не сакаш да разговараш.
   
  На Feminka192, Waverly Raven и Mantub им се допаѓа ова.
 7. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  [​IMG]


  Ситуација:Се брзаш за на работа
   
  На Snowflake97 и Celltica им се допаѓа ова.
 8. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  18.066
  Пол:
  Женски
  Како ги ставате овие гифој? 8-|
   
 9. tripl6

  tripl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Машки
  3.jpg

  гледаш дека поскапел патлиџанот
   
 10. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Ситуација: Го пробуваш највкусното кафе во твојот живот
   
 11. minne992

  minne992 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2013
  Пораки:
  2.760
  Допаѓања:
  18.066
  Пол:
  Женски
  upload_2020-8-6_14-30-6.gif

  Ти се спие а мораш на работа
   
  На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]
  Имаш напорни колеги, а нервозна си
   
 13. Superlejdi27

  Superlejdi27 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2020
  Пораки:
  273
  Допаѓања:
  1.351
  Пол:
  Женски
  [​IMG]

  Ситуација: Вечер си на забава, а немаш што да облечеш.
   
  На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
 14. f.girl

  f.girl Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 октомври 2015
  Пораки:
  1.518
  Допаѓања:
  23.758
  Пол:
  Женски
  tenor.gif

  Ситуација: гледаш слатко животно
   
 15. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Се спремаш за патување на тропска дестинација
   
 16. Waverly Raven

  Waverly Raven Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2017
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  4.589
  Пол:
  Машки
  630161D5-5AA3-4777-9141-3C3C72F2E767.gif

  Уживаш во врнежливо време.
   
  На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Сфаќаш дека утре е конечно петок
   
  На Waverly Raven му/ѝ се допаѓа ова.
 18. marija305

  marija305 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 декември 2014
  Пораки:
  1.040
  Допаѓања:
  7.727
  Пол:
  Женски
  bIgbW2m.gif

  Се фаќаш за џеб и ти го нема новчаникот.
   
  На Celltica му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Celltica

  Celltica Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јули 2020
  Пораки:
  2.956
  Допаѓања:
  18.423
  [​IMG]

  Личноста во ред зад тебе ти дише во врат
   
 20. tripl6

  tripl6 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  163
  Пол:
  Машки
  [​IMG]

  имаш добиено за продужен викенд