1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

IQOS

Дискусија во 'Канта' започната од Just_a_kid, 23 септември 2021.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Just_a_kid

  Just_a_kid Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2021
  Пораки:
  436
  Допаѓања:
  1.338
  Пол:
  Женски
  IQOS е еден вид на електронско цигаре налик на пенкало.
  Но всушност тоа не е електронско цигаре туку електронски уред што загрева. Главната разлика е во тоа што е-цигарите работат со течни дози, кои можат да содржат или не можат да содржат никотин, додека уредите IQOS се користат заедно со HEETS ™(
  HEETS ™ се тутунски производи слични по форма на конвенционални цигари, различни и регулирани одделно од ампулите за полнење што ги наоѓаме во електронските цигари. За да се добие вистински вкус, делумно потрошените HEETS не смеат да се користат повторно.)
  кои содржат тутун во иста форма како и конвенционалните цигари, но не горат, се загреваат.

  Користењето на IQOS започнува со збир на едноставни упатства, секој чекор се репродуцира во овие упатства
  Како корисник на IQOS, ќе ви требаат „пенкало“ IQOS (затоплувач за тутун), материјали за тутун HEETS, преносен полнач и четка за чистење и стапчиња. Ако сте корисник на IQOS 3 MULTI, ќе имате само една компонента, пенкалото што има вградена батерија во уредот за разлика од другите варијанти кои исто така имаат преносна батерија.
  Еднократната употреба трае пред уредот автоматски да се исклучи и бара ново полнење (не без да ве известиме 30 секунди однапред, со сигнал од светло или вибрации), трае 6 минути (временски интервал приближно сличен на од запалена цигара).

  Уредот IQOS може да се полни 20 пати со помош на целосно наполнет преносен полнач IQOS.

  IQOS-image_ukweb_210615.png

  Што мислите вие за IQOS ?
   
  Последна измена: 23 септември 2021
 2. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.796
  Допаѓања:
  46.395
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.