1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Kако би го опишале својот маж или дечко

Дискусија во 'Брак' започната од prettygirl, 26 ноември 2009.

  1. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    Дечко ми е со прекрасен карактер , личност која ме разбира , верува во мене и јас во него...има црна коса , кафени очи и малку е повисок од мене :D
     
  2. madzarovska

    madzarovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    23
    Мојот маж е извонредна личност, со позитивен карактер и голема почит спрема мене. Тој е вистинскиот за мене :)
     
  3. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    prefektno sovrsen na nekoe nivo duri mu zaviduvam kako useal da se spravi so zivotot ,site sto go zapoznale velat deka e najsovrsen oblik na covecko sustestvo koe cekori po zemjata ,,,,cesto se prasuvam so sto go zasluziv , od kade tokmu jas da ja imam taa privilegija da go delam zivotot so prekrasen covek kako nego , blagodarna mu sum za sekoj eden den sto go vrvi so mene :)
     
    На macence85 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    zar uste ima takvi mora da e od dr planeta hahhahha mislam komentiram vo pozitivna smisla MOJOT:worried:amozivnik neizivean iako e postar od mene 8 god
     
  5. Bamboolina

    Bamboolina Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    11
    I mojot e neviden samozivnik...I krajno neodgovoren...Ali pak go sakam...Cuden mazohisticki vkus iam :P
     
  6. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    zamilte da se razbudite eden den bez semejstvo na ulica , i toa ne po vasa vina , da ste bez nikakvi resursi aza opstanok i deset godini podocna se budite so dzep poln pari , uspesen zivot i kariera , sopstven dom i avtomobil , makotrpno zaraboteni no sepak sopstveno vasi , i pokraj seto toa da bidete sakani i pocituvani , da ja imate secija voshit na ubavoto odnesuvanje i kultura , nakratko kazano dobra reputacija vo gradot ....toa e za mene uspeh , zvuci neverojatno ,a pokraj se sto pominal sekogas gleda pozitvno na rabotite sekogas e nasmean ,iskreno mu zaviduvam bi sakala da sum malku kako nego :(
     
  7. madzarovska

    madzarovska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    23
    Точно заради тешкиот живот кој го имал, сега знае да ги цени работите. Браво за него ;)
     
    На didush му/ѝ се допаѓа ова.
  8. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    i dajte znam deka sum dosadna no nemate pojma kolku e romanticen ;) :roll:
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Не можам да го опишам затоа што е тешко да му влезеш во трага,а камо ли во ум.Никогаш напнат,никогаш нервозен,никогаш еуфоричен или прерасполжен,секогаш умерен и урамнотежен.Секогаш попуслив,што ме нервира и често си помислувам дека тоа е така не затоа што ме сака туку затоа што кон се во животот е таков.Исто така е пасивен во однос на своите амбиции и надградба,треба да го буткаш,поинертно суштество не постои на светов ми се чини...Од друга страна е премногу добар и сака секому да удоволи и верувајте ми нема една единствена негативна мисла за никого,а уште помалку има компетативен дух кон останатиот машки свет.Толку си верува во она што е негово и што умее да го прави,му симнувам капа,ама воопшто не се замара со никој и ништо,па веројатно затоа секогаш од тоа малку што ќе го науми да го направи му успева комплетно.Чуден човек,уште се трудам после толку време да го измозгам.
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Mojot soprudg e mnogu dobar covek.
    Sekogas ima razbiranje za menei misli na mene i na naseto dete 24/7.
    Gleda sekogas za nas prvo,a za engo ako ostane.
    Se maci i rabotese dbve raboti za da doprinese .
    Sekoe sabajle stanuva i odi na rabota ,bez razlika dali ne spiel so deteto ili spiel.
    Mi pomaga maksimalno,a posebno so deteto.Pravi se osven kapenje,za to aceka da potporasne malku deteto.
    Koga e bolno deteto ili jas dezura so noci i vari caevi,masira ,kupuva lekarstva ,guska ,tesi i mazi.
    Mnogu go sakam iako ima i negativni strani.
    Ednostavo e pasiven.
    Neznae da odi vo prodavnica da ti kupi kilo meso.
    Neznae da izbere poklon za mene,ne deka ne bi pogodil.
    Retko kazuva TE SAKAM iako toa go dokazuva sekoj den.
    NIKOGAS ne mi kazal: Ubavo izgledas!
    Kako i da e jas go sakam ONAKOV KAKO STO E !
     
  11. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Ova navistina me zacudi. Tolkava perfekcija. Pa i ne sum slusnala deka nekoj do sega tolku mnogu si go fali partnerot.
    Bravo za nego i za tebe. Mnogu sreka.
     
  12. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми сум во врска нешто повеќе од четири години и практично живееме заедно, он е далику од совршен, инает невиден, флексибилност за него е непознат поим....ај да не го фалам толку :lol: :lol:
    Да не се лажеме нема совршен човек, тоа како ние си го гледаме со свои очи е друго, во моите очи дечко ми е НАЈјубав, НАЈдодобар, НАЈмил, а бе што да ви кажувам ,нема друг како него. :)
     
  13. andrea123

    andrea123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    hmm...stvarno cuden lik od decko imam pored sebe :D zaedno sme 3 godini i poveke od dovolno e da mu gi znam site mani i doblesti:)poveke se mani vo sekoj slucaj:)megutoa nikoj ne e sovrsen,pa doklku ja sakas licnosta pored sebe koja sekojdnevno te pravi da bides vedar,ispolnet,sakan...manite voopsto ne gi ni primetuvas i se minimalna rabota vo odnos na sekojdnevnite realni problemi vo zivotot.Sekojdnevno pravi da se osekam se posakana i poposakuvana,nasmeana cak i vo momenti koga ne mi edojdeno do toa,znae da go izvadi najdobroto,no i nalosoto od mene :) sekogas rapolozen za druzba komunikacija veselbi...preambiciozna licnost sto ponekogas toa i me plasi :? vo sekoj slucaj odlicna posilna polovina drzam do mene :lol:
     
  14. Eli4e

    Eli4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    39
    исто како јас да сум го напишала :D
     
  15. mina

    mina Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2009
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    637
    trpelivost e osobinata koja go opisuva mojot decko! za razlika od mene koja sum mnogu netrpeliva i impulsivna toj e smiren i mnogu trpeliv! cesto znae da bide mnogu molceliv, a toa e ona sto me vadi od koza i za koe najcesto se raspravame :evil:
    Ne iskazuva mnogu cuvstva no toa mu go smetam za pozitivna osobina bidejki preku glava mi e od maski koi zvezdi simnuvaat a vsusnost nemaat nikakvi cuvstva! kakov i da e, si go sakam mnogu i planiram zivoto da si go pominam so nego zatoa so e mnogu podobar od mene (a neli najdoboroto treba da ni bide mera) ;)
     
  16. mamicka

    mamicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    37
    Допаѓања:
    27
    MOJOT SOPRUG GO GLEDAM KAKO ; RESITELEN, VEREN, UBAV , SEXI, ZELENI OKICI PLUS MALKU MISTICEN VI ZVUCI NEVOZMOZNO I JAS PONEKOGAS NEMOZAM DA POVERUVAM KOLKU SUM SRECNA STO GO IMAM NEGO
     
  17. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    mojot decko e super,ubav,zgoden,dobar vnimatelen,nezen, me saka i me pocituva mnogu sto mozebi vo nekoi granici i zloupotrebuvam nekogas pa si teram po svoe,e samo da bese malce poambiciozen ne ke bese loso,ama kako vikaat ne moze se da imas :)
     
  18. bumbi

    bumbi Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    494
    Допаѓања:
    262
    Пол:
    Женски
    Јас сум најсреќна што го имам моето идиотче кое го сакам најмногу на светот :D Доста е чувствителен, сепак е рак во хороскоп, обожава да ме разгалува што ми беше доста чудно, ама се навикнав многу брзо :D :D . Најмногу ми се допаѓа што има јак карактер, има големо почитување за сите луѓе, а кога некој му згреши многу веднаш го отпишува. Крупен е и доста висок (никогаш не сум паѓала на мамини мази) , има смеѓа коса и зелени очи. Ме чува премногу, а јас него дупло повеќе. Знае некогаш да се налути за глупости ама бргу му поминува и малку е ситничарче, ама работиме на тоа. :) Опседнат е со автомобили и мотори, и да може целата куќа би ја наполнил со нив :) Секој ден ми кажува колку му значам и колку ме сака и воопшто не се срами да го покаже тоа пред било кој.
     
  19. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    Isto i jas bi go opisala mojot maz,samo malku na momenti mi e mnogu nimfomanski nastroen :oops: ;)
     
  20. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Борбен, горд, грижлив, нежен, духовит...